Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[370z] Komputer pokładowy Android


Sliwka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zabudowa 8 calowego tabletu z Androidem do mojej Zetki.

Wykonałem ją z HDF i stali ciętej laserowo. Następnie pokryłem skórą.

System przy wyłączonym zasilaniu ACC wchodzi w stan uśpienia oraz wyłącza Wi-Fi i Bluetooth.

Gdy tylko pojawia się zasilanie podświetlenie ekranu wstaje i włącza się DashCommand i gra muzyka Google :).

System jest nieczuły na chwilowe wyłączenia zasilania, gdy np. gaśnie nam silnik.

Skrypty uruchomieniowe napisane w aplikacji Tasker.

 

Pytajcie - pliki autocada i skrypty wrzucę później.

post-92498-0-46328700-1432818696_thumb.jpg

post-92498-0-57140000-1432818744_thumb.jpg

post-92498-0-26402900-1432818778_thumb.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajneee, jaki tablet? do tego jakiś interfejs który komunikuje się z ecu czy jak pobiera sobie dane z samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablet to: Prestigio multipad color 8.0 3g pmt5887_3G

W miare tani i bardzo dobry tablet. Świetny ekran jakości samsungowych OLED i szybki procek.

Dane pobieram przez ELM237 po Bluetooth, jednakże polecam wersje Wi-Fi , bo tak nie tnie.

 

Cadowskich plików nie dało rady dołączyć do załącznika.

Z PDF'ów też wycinają laserem. Dorzuce potem link do cadów.

Milony przymiarek krzywych dały oto ten rezultat :P

Tadam !

370Z_RAMKA_SKORY_2.pdf

370Z_TABLET_PLYTA_BAZOWA.pdf

Edytowane przez Sliwka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za***iście wyszło :) komunikacja przez elm 327? Masz foty jak to wygląda od tyłu? Znaczy jak jest tablet zamontowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotek za bardzo nie mam, ale mogę zrobić.

Tablet bezpośrednio przykleiłem do sklejki za pomocą kleju PU Boll.

Tablet ma zdjętą tynią pokrywke a złącze usb jest wyciągnięte zamiast z boku to pionowo w dół umożliwiając włożenie tabletu tego rozmiaru i złącza usb bez rozszarpywania duktów wentylacyjnych - wszystko pozostaje nienaruszone.

Udało się to dzięki temu że w większości tabletów złącze usb jest łączone na giętkiej płytce flat-flex z główną płytą.

Istalacja chodzi już 4ty miesiąc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za***iste, az mnie kusi zeby przelozyć gdzies indziej boost controler i zamontować to cacko. Da rade tam dolozyć kamerkę cofania? Ile bys chciał za całość na gotowo? :)

Edytowane przez Mike_370z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tablet nadal posiada baterię? jak podłączyłeś zasilanie "po stacyjce" i przed stacyjką że tablet przechodzi w stan uśpienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mike : Kamere cofania da rade podłączyć. Trzeba zakombinować konwerter composite video na USB (videograbber) . Będe to niedługo robił w swoim autku.

Co do gotowego rozwiązania to mogę pomóc wycinając laserem elementy. Odezwij się priv.

 

Debeściak: Pin ACC idący do złącza radia dostarcza wystarczającą ilość energii (ponad 10A) aby zasilić tablet. Gdyby ktoś chciał podpiąć farelke to idzie obejść przekażnikiem ;}

Cały myk polega na tym, iż wystarczy, że idzie energia na ładowarkę samochodową USB wpiętą do tableta i skrypt budzi go do życia ze stanu uśpienia. Gdy energia zanika - tablet idzie spać.

Tablet nadal posiada baterie.

Edytowane przez Sliwka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...