Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie opony polecacie?


yoozva
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za przeniesienie tematu we właściwe miejsce i proszę wybaczyć niezdarność ;). Cóż, pisząc o walorach terenowych powinienem był użyć cudzysłowia :). Chodzi mi oczywiście o to, żeby dobrze jeździł po piaszczystych drogach i bezdrożach, bez żadnych szaleństw w błocie, lesie, na polu, etc ;). Czyli muszę zgłębić jeszcze temat felg. Od tego zacznę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przeniesienie tematu we właściwe miejsce i proszę wybaczyć niezdarność ;). Cóż, pisząc o walorach terenowych powinienem był użyć cudzysłowia :). Chodzi mi oczywiście o to, żeby dobrze jeździł po piaszczystych drogach i bezdrożach, bez żadnych szaleństw w błocie, lesie, na polu, etc ;). Czyli muszę zgłębić jeszcze temat felg. Od tego zacznę.

cudzysłowu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Bartezm napisał 225/70/16 to jest max co wejdzie a i tak lekko ociera lewa strona przy pełnym skręcie w lewo..Acha ,dodam jeszcze że mam lift +2 cale a i tak ociera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom lift nie ma wielkiego znaczenia - 225 miałem pół roku przed liftem i też było ok.

 

Zaczynam się powoli zastanawiać nad sensem kupowania całorocznych opon.... Toż połowa lutego, ferie... a na dworze pixga jak w kieleckiem... (bez urazy kieleckiemu)... 

Wprost wytrzymać nie można. Oto temp jaką zanotowałem po powrocie z pracy... post-58419-0-27567700-1487177340_thumb.jpg

 

Rademenez - jak tam ze śniegiem w kotlinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee no ja z kieleckiego :):P hihi
Hmmm...pisałem z jakąś Panią...wnioskując z nazwiska chyba ukrainka czy cuś odnośnie opon... 460zł całoroczny BF-Goodrich ALL-TERRAIN T/A KO2

  215/70/16 gdzie oni zamawiają opony od producenta spoza granic polski gdzie otrzymują oni oponki od tej firmy i potem ślą do mnie... sam już nie wiem... 2000zł trochę swędzi...

Edytowane przez TomekX-TRAIL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee no ja z kieleckiego :):P hihi

Hmmm...pisałem z jakąś Panią...wnioskując z nazwiska chyba ukrainka czy cuś odnośnie opon... 460zł całoroczny BF 225/70/16 gdzie oni zamawiają opony od producenta spoza granic polski gdzie otrzymują oni oponki od tej firmy i potem ślą do mnie... sam już nie wiem... 2000zł trochę swędzi...

Sprawdź date produkcji.

Przy zakupach hurtowych na zachodzie Europy sprzedawcy dają duze upusty cenowe czasem i do 50% z nowym rokiem kiedy opony wyprodukowane sa w poprzednim.

Sprzedawcy nowych autach tez sporo zchodza z ceną na auta z poprzedniego roku..

Opony sporo traca na swoich własciwościach z wiekiem  a wiekszośc co kupuja opony nowe chca opony świeze -najlepiej z biezacego roku ,dlatego opony majace rok lub dwa sa duzo tańsze ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm tym bardziej, że nówka

BF Goodrich All Terrain T/A KO2 225/70 R16

 

kosztuje 630zł...

 

Wypowie się ktoś odnośnie opon

Malatesta Koala 225/70 R16 ? Edytowane przez TomekX-TRAIL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hmm tym bardziej, że nówka

BF Goodrich All Terrain T/A KO2 225/70 R16

 

kosztuje 630zł...

 

Wypowie się ktoś odnośnie opon

Malatesta Koala 225/70 R16 ?

 

Normalka-zapytaj o date produkcji opon(dot) i wszystko bedzie jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem e-mail, zobaczymy co odpowiedzą ;)


Rok produkcji 2016
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Napisałem e-mail, zobaczymy co odpowiedzą ;)

Rok produkcji 2016

 

Zeszły rok-to nie jest źle.

Tylko jak juz zdecydujesz sie na zakup to niech Ci przed zakupem to w jakis sposob zapewnia ,ze opony beda z 2016 r.Jak juz je otrzymasz to kazda sprawdż czy nie sa przypadkiem starsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartezm,śnieg już się kończy (całe szczęście i hurraaa) jedynie w wyższych partiach się trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kudowie śnieg jest zawsze, u was pełno górek. Byłem tam w villi carmen niedawno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się. Dzięki temu masz mniej smogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się okres zakupu opon a tu wciąż nic pewnego...osoba z którą się kontaktuje pisze, że rok produkcji dopiero będzie 100% pewny po sprowadzenia opon z magazynu z zagranicy po czym ja muszę opony zamówić i wtedy im je przyślą...z kolei później oni wyślą je do mnie... delikatnie mówiąc walenie w ciula...albo ktoś ma co sprzedaje i wie wszystko na temat opon...albo wcale się nie wychyla ze sprzedażą...w pracy mam specjalistę od opon który twierdzi, że kupowanie opon całorocznych nie ma sensu gdyż jest to różnica 100 stopni dla opon poruszających się po rozgrzanym asfalcie a zmarzniętą jezdnią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalista nie tylko bredzi, ale też nie potrafi liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem... :) Dla jego syna zamykali trasę krajową siódemkę na wyścig jego auta... :D to też... fakty... tzw Brednie roku :D
A wracając do opon... jakiś sklep zaprzyjaźniony gdzie bf goodrich AT kupię w dobrych pieniążkach? Mowa o 215/70/16 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie wrażenie, może mylne, że decydując się na wybór opon całorocznych zwracajcie tylko uwagę na aspekt zimowo-terenowy,nie zwracając uwagi na jazdę po asfalcie. Chyba że faktycznie po asfalcie jeździcie niezwykle dostojnie i spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie wrażenie, może mylne, że decydując się na wybór opon całorocznych zwracajcie tylko uwagę na aspekt zimowo-terenowy,nie zwracając uwagi na jazdę po asfalcie. Chyba że faktycznie po asfalcie jeździcie niezwykle dostojnie i spokojnie.

 

Zawalidrogi...?   hehe...;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak kupuję letnie, szkoda mi kasy na całoroczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że faktycznie po asfalcie jeździcie niezwykle dostojnie i spokojnie.

Tak jest. Bo Xa, szczególnie T30 i T31 traktujemy kultowo, jak kierowcy motorów Harley Davidson :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jednak kupuję letnie, szkoda mi kasy na całoroczne

 

Dobra decyzja. Zauważ, ze z ekonomicznego punktu widzenia i bezpieczeństwa lepiej kupić zima/lato. Całoroczne są sporo droższe od zimowych czy letnich. Nie wspominając o wpływie na bezpieczeństwo jazdy. .

 

Ciekawą analizę znajdziesz na wielu portalach moto np http://www.oponeo.pl/artykul/jakie-opony-wybrac-letnie-czy-caloroczne

 

Gdybym jeździł tylko w ndz do kościoła autem to okey. Ale tak do jazdy a co dzień tyko zima/lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra decyzja. Zauważ, ze z ekonomicznego punktu widzenia i bezpieczeństwa lepiej kupić zima/lato. Całoroczne są sporo droższe od zimowych czy letnich. Nie wspominając o wpływie na bezpieczeństwo jazdy. .

 

Ciekawą analizę znajdziesz na wielu portalach moto np http://www.oponeo.pl/artykul/jakie-opony-wybrac-letnie-czy-caloroczne

 

Gdybym jeździł tylko w ndz do kościoła autem to okey. Ale tak do jazdy a co dzień tyko zima/lato.

Nie do końca z taką argumentacją zgodzę sie.

Zalezy jeszcze w jakim regionie mieszka sie ,jaki  styl jazdy ,jakie auto.

Jak to jest np.północno-zachodnia Polska gdzie snieg leży pare dni w roku ,temp.minusowe pare dni dłużej a załozone opony całoroczne sa do auta z 4x4 i kontrolą trakcji-to opony całoroczne jak najbardziej maja uzasadnienie pod kazdym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...