Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kamera cofania


BarracuDa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam fabrycznie kamerke cofania i wszystko dziala jak nalezy .

 Ogolnie dziala to w ten sposob ,ze przy wstecznym sie wlacza ale ja chcialbym jednak miec  mozliwosc wlaczyczenia jej oddzielnym przyciskiem w trakcie jazdy w dowolnym czasie (oczywiscie nie rezygnowac z opcji fabrycznej)

Macie jakas porade gdzie sie podpiac itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz podpiąć przez przekaźnik zasilanie +12V do kamerki z włącznikiem .

przekaźnik w celu wyeliminowania świecenia wstecznego gdy wywołujesz ręcznie obraz z kamery , bo fabrycznie chyba też kamerka zasilona jest napięciem ze światła wstecznego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy pomiędzy żarówkę wstecznego a zasilanie kamerki wpiąć diodę prostowniczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przewodu + 12V kamerki doprowadzasz napięcie ze światła wstecznego i z Twojego przycisku , czyli trzy kable "+" w kupie o ile można tak to określić , tylko że na przewodzie od wstecznego wlutowujesz diodę żeby po podaniu napięcia przez włącznik  prąd do kamerki nie włączył żarówki wstecznego podczas jazdy do przodu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , bardzo mi pomogles, musze kupic tylko taka diode a w De o to latwe nie bedzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy ma to sens.Moze zaczne od tego przycisku... A wiec Poprzedni wlasciciel zamontowal w qq gaz brc i monter niemiecki jakze mial za***isty pomysl aby wskaznik i przycisk od gazu zamontowac zaraz pomiedzy przyciskami od podgrzewania foteli a amka ta srenrna wokol skrzyni biegow... przelozylem przelacznik w miejsce lepsze tam gdzie jest przycisk od skladania lusterek. Ale zostalo pieknie wyciete oczko i albo musialbym kupic konsole albo jakis sensowny przycisk do....??

No wlasnie mysle ,ze kamerka ale... Nie mam parktronika wiec moze zamiast gimnastykowac sie z tylnia kamerka to kupie na przod kamerke i wlasnie podlacze ja pod ten przycisk.... a wsteczny niech zostanie jak jest.. Pytanie tylko czy ta kamerka ktora kupie bedzie kompatibilna z monitorem fabrycznym...

Edytowane przez BarracuDa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj,na alledrogo kupisz oryginały z qqłki.Ja taką właśnie kupiłem i zakladałem w Note.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza z brzegu ,montujesz w znaczek nissana na przodzie.

http://www.aliexpress.com/item/best-car-front-camera-for-Nissan-cars-ccd-logo-camera-front-view-free-shipping/32312301684.h

 

 

.. Pytanie tylko czy ta kamerka ktora kupie bedzie kompatibilna z monitorem fabrycznym...

Wszystkie dokupowane kamerki mają wyjście na chincha (chyba żółtego) jeśli Twoja stacja ma przewidziane inne wejście to np. dwa piny to tylko rozkminić trzeba na którym jest + .

W chinchach zawsze środkowy bolec jest pozytyw + .

 

Na górze podałem Ci linka do kam. na przód tu masz tylną 

http://www.aliexpress.com/item/CAR-REAR-VIEW-REVERSE-BACK-COLOR-CMOS-170-DEGREE-WATERPROOF-WITH-REFERENCE-LINE-NIGHT-VISION-CAMERA/413278262.html

PS , masz jakieś obawy jak wszystko połączyć ? Zawsze można rozrysować schemacik tzw "dla chłopa" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schemacik zawsze sie przyda (dla potomnych :))

Link z kamerka nie dziala.

Zastanawiam sie czy te chinole po 20 -30 euro beda takiej dobrej jakosci jak ori...Jesli tak to po co przeplacac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być  nadgorliwy,ale zazwyczaj chińszczyzna nie działa w nocy,tzn,nie pokazuje obrazu,brak podczerwieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.aliexpress.com/item/Color-CCD-Vehicle-logo-Front-view-camera-for-Nissan-X-Trail-Tiida-Qashqai-Livina-fairlady-Pulsar/32228803579.html

 

Fucktycznie nie banglało coś w pierwszym linku .

 

Jacko to zależy od modelu kamerki .

Ja nie chcę tu występować w roli adwokata diabła i zachwalać chińskie towary , ale z przodu i tak doświetlasz światłami w nocy , a tył cóż , w samym świetle wstecznego widać kontury , ale z metra to już  widać lepiej tyle że monochromatycznie , bez kolorów .

 

Z tym że kamerka z przodu w nocy zgłupieje gdy auto z przeciwka zaświeci :) ?


....o, i w opisie jest że widzi po ćmoku :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna kamerka :) Ale skad to  idzie Chiny? (moze glupie pytanie) ale czy przez PP mozna im zaplacic? Ma ktos jakies doswiadzczenie z tym sprzedawca? Do Niemiec wysylka za darmo z tego co widze :) ale czas oczekiwania od miesiaca w gore :/ Nie wiem czy nie lepiej kupic na alledrogo ori uzywanej ale wiadomo ,ze ori uzywka bedzie drozsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, prosto z Chin. Płacisz kartą. Jak będzie coś wybierał na allegro - czytaj dokładnie opisy. Już masa "cwaniaków", którzy na allegro niby sprzedają produkt - a tak naprawdę kupujesz tylko usługę pośrednictwa w zakupie na alliexpres - z ta różnica, że za to, że on 5 minut poklika - zapłacić z kilkadziesiąt złotych więcej. Już kupiłem kilka rzeczy na alliexpres i nie było żadnego problemu, tak samo ostatnio na e-bayu dla córki coś z Japonii - i tez doszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam , raz kupiłem na allegro i szło z Chin !!! w dodatku z nazwiskiem pośrednika , a moim tubylczym adresem .

Na 70 kupionych rzeczy raz mnie Chińczyk przerobił , ale przeprosił i oddał kasę została mi przednia część lufy od RUDEGO na rurę wydechową :) 

Wybieraj sprzedawców z dużym feedbackiem ( na samym dole strony z przedmiotem) 

Podaja max czas , bo czasem w transporcie potrafi kwitnąć towar w magazynie z tydzień lub dwa niezależne od sprzedawcy , na ogół dochodzi po 3 tygodniach , możesz tez zamówić kurierem ale opłata czasem przewyższa cenę towaru :) ;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem kamerke z takimi kabelkami

 

Pytanie jak wyjac monitor i jak to podlaczyc bo nie wiem czy jest tam jakies wejscie na np przednia kamerke.

post-89320-0-87448000-1434039616_thumb.jpg

post-89320-0-66692000-1434039817_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz tez zamówić kurierem ale opłata czasem przewyższa cenę towaru :) ;

Dodam też od siebie,że o ile w przypadku zwykłej poczty urząd celny przyczepia się do 1/5 paczek z Chin,to w przypadku przesyłek kurierem jest to zawsze 100%. Nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co pamiętam to wartość towaru musi przekroczyć jakąś kwotę. 50$?

Ja tylko raz dostałem dopłatę było to do kompa serwisowego Clip ale mimo to wyszło wieeeeeele taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co pamiętam to wartość towaru musi przekroczyć jakąś kwotę. 50$?

Ja tylko raz dostałem dopłatę było to do kompa serwisowego Clip ale mimo to wyszło wieeeeeele taniej.

Kwota podana na opakowaniu nie ma nic wspólnego,bo celnicy są przyzwyczajeni do tego,że żaden chińczyk nie pisze prawdziwej kwoty. Ja raz zamawiałem laptopa z Hong Kongu, a na paczce oczywiście wartość $10 i "gift" - służba celna i tak chciała żebym zapłacił od prawdziwej wartości podatek. Tak szczerze mówiąc,to nigdy nie miałem paczki z chin na której byłaby prawdziwa kwota podana.

 

W praktyce jest to po prostu loteria - służba celna nie ma wystarczająco dużo pracowników,żeby przeglądać każdą jedną paczkę. Nawet w tak bogatym kraju jak UK sprawdzane jest tylko 10% paczek,a co dopiero w Polsce.

Więc po prostu - większość dochodzi bez wezwania do zapłaty. Za to z kurierem jest gorzej,bo na kurierach ciąży obowiązek aby dopełnić formalności celnych w kraju do którego dostarczają,więc w praktyce 100% paczek dostarczanych przez kurierów z chin trafia na cło i nie ma zmiłuj. Za dużo razy to już przerabiałem,żeby się bawić w dostawy kurierem z Chin, szybko dochodzi a potem i tak czekasz i tak.

Edytowane przez gambiting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie trzymajmy sie tematu ;) Jak wyjac monitor?

A jesli chodzi o ceny to dalem 9,99€ z wysylka wiec chyba ok ;)


Tak wyglada od tylu... Ma ktos rozpiske co do czego?

Z opisu kamerki musze gdzies do monitora podpiac jeden żółty cinch... W monitorze nie ma takiego wejscia wiec gdzies bede musial sie podpiac...

post-89320-0-50910200-1434198852_thumb.jpg

Edytowane przez BarracuDa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie 

1- czy stacja obsługuje kamerę,obraz z zewnętrznego źródła  ?

2- symbol  stacji/nazwa radia  

3-duże kości  (te białe) to najpewniej zasilanie i głośniki , niebieskie to wejście anteny UKF (masz GPS ?) .Któreś z tych szarych wejść są od sterowania z kierownicy ?

 

Ostatecznie zostaje grzebać w tematach na elektrodzie ! 

 

...i żeby bardziej zagmatwać :) żółty chinch -dwa przewody masa i (+)  do tego trzeci przewód który aktywuje ekran czyli przełącza samoczynnie w chwili podania napięcia na kamerkę inaczej będziesz musiał wywołać obraz odpowiednim przyciskiem na radiu -o ile stacja obsługuje kamerkę ! 


na elektrodzie wpisałem tylko "radio nissan" i wywaliło kupę tematów , a w googlu takie hasło DJLJ24 to jeden z ogarniętych specjalistów , może bezpośrednio kieruj zapytanie do niego , które piny będą do kamerki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenna podpowiedz ;) Poszukam info na elektrodzie i skontaktuje sie z DJLJ24.

 

Ten QQ jest seryjnie wypasiony w kamerke ale wsteczna. Czy podpiecie z zewnetrznego zrodla da rade tego nie wiem.

Kamerke bede uaktywnial sam przyciskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...