Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Świece zapłonowe NGK - odstęp elektrod !!!


Gość krolikp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie

 

Cały już zgłupiałem jeśli chodzi o świece do mojej primerki. Mam nowe świece NGK BKR6E (zimniejsze do LPG). Nominalny odstęp elektrod to 0.9 mm wg. strony producenta. Natomiast do tego silnika powinny mieć odstęp 0.8 mm na benzynie. Instrukcja obsługi (po polsku :wink: ) mówi że do silnika 1.6 (GA16DE) powinno się stosować właśnie te świece ale odstęp określają na 1.0 do 1.1 mm !!! :shock:

Teraz to już sam nie wiem. Na początku ustawiłem odstęp 0.9 szczelinomierzem i silnik chodził nawet dobrze ale po sprawdzeniu stanu świec po 500 km odkryłem czarny nagar ! Więc ustawiłem odstęp na 1.0 mm i idzie bardzo dobrze, choć czasami jak da mu się max w palnik zwłaszcza przy zimnym silniku to potrafi się trochę przydławić i dopiero idzie równo....

Czy ktoś z forumowiczów jeździ na takich świecach i wie jaki powinien być prawidłowy odstęp elektrod? Z góry dzięki za Waszą wiedzę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inną teorię na ten temat. Otóż standardowo cierplejsze świece powinny miec odstęp mniejszy od świec zimniejszych - jeżeli chodzi o nasze modele Nysek i o LPG. BRK5.. powinny miec 0,8 odstępu, a BRK6.. 0,9. Ja przynajmniej tak mam i jest ok. A nalot na świecach jest właśnie od zbyt bogatej mieszanki. Wiec wyreguluj gaz i wszsytko bedzie ok :P

 

PZD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...