Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Primera P11 SE "Jerischke" KAWA


kAFFKA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Nissanowiczów :)

 

Chciałbym przedstawić mój samochodzić którym jest Primera P11 wersja SE 2.0i. O dziwo ta wersja jest rzadko spotykana. Przejechane ma już 340 000 km :)

 

 

 

Nissan Primera P11 2.0i SE

Rok Produkcji: 2000

Silnik: SR20De 130KM

Układ Wydechowy: jak na razie seria

Układ Dolotowy: Stożek J-Tec, dmucha na niego spod zderzaka.

Układ Hamulcowy: Seria, planowane hamulce przód z Nissana 200SX S13 (tarcza 280mm)

Elektryka: Wszystkie szyby elektryczne, podgrzewane fotele, wycieraczki na lampach z przodu.

Koła: Seria, aczkolwiek wczoraj wpadły mi AEZ Icon-y 5 17"

Audio: Radio Alpine CDE-104BTi + Głośniki seria+ Sub Blaupunkt GTT 1200 (Chyba) + jakiś tam wzmacniacz.

 

Zawias: Springi AP do Primery.

 

Dodatki: Dokładka z Laguny I, oklejone lusterka i wlew.

 

Plany: silnik SR20DE (przerobienie tego co mam) lub SR20VE. Blacharka do ogarnięcia. Amorki do springów. Jakiś lepszy układ dolotowy i wydech.

 

Fotki po kupnie:

2j4vd46.jpg

 

 

vec2kx.jpg

 

 

Tutaj na sprężynach oraz przyciemnione boczne migacze i tylne światła:

 

og01aw.jpg

 

2ryoiky.jpg

 

Po obklejeniu i z dokładką:

 

15np203.jpg

 

adnrzk.jpg

 

Dokłada standardowo na jeża :)

 

Przymiarka felg:

 

2ma1pl.jpg

 

Jak myślicie, w jaki kolor je puścić? Myślałem nad czerwonym, ale nie jestem pewien.

Teraz jeszcze dorwać opony muszę i będzie na czym latać :) O dziwo 215/45 nigdzie nie obcierają, ale i tak myślę żeby na przód wrzucić 205 a tył 215.

 

Jeszcze 2 fotki z bagażnika i pod maską:

 

2uhvnvb.jpg

 

Osłona zaworów zamiast czerwona wyszła w kolorze gliny i wygląda jakby ktoś ją ulepił :D

 

1eov0g.jpg

 

Opiszę jeszcze kilka rzeczy co zostało zrobione:

- progi

- teleskopy w masce zostały zamontowane

- przegub

- końcówka drążka i łącznik stabilizatora

 

Jak się jeszcze coś przypomni to napiszę.

 

Co myślicie o tym? Co pozmieniać, co dodać, co przerobić? 

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztuka ładna i zadbana ale rocznik to najpóźniej jaki możliwy to 1999  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli od nowości pod maską jest 2.0 to tarcze powinny być 280mm, a patrząc po felgach to są 14stki więc tarcze są chyba mniejsze a to dziwne..

jak coś to mam zaciski z P11 pod 280mm z jarzmami do tego klocki i tarcze aby dokupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nice-wawa sam się dziwiłem, ale w dowodzie nawet jest 2000 rok.

 

@marlos90 od nowości 2.0. Felgi seria to 15". Ogólnie ta wersja SE jest dziwną wersją, bo np. dokładki od GT były seryjnie montowane.

 

 

w8x3sl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak masz felgi 15stki to i tarcze 280mm powinny być, S13 ma takie same tarcze / zaciski więc nie masz co przekładać.. chyba że na 2tłoczkowe lub 4tłoczkowe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Właśnie o takie mi chodzi, ale bardziej bym się skusił od S14 i tył od P11.144 + zaciski od S13.

 

###


Wpadło kilka rzeczy, więc mogę je opisać :)

 

Wreszcie dorwałem oponki do felg (215/45/R17).

Wpadł również tłumik Remusa oraz wywalony został katalizator wraz ze środkowym tłumikiem. Układ na tą chwilę ma (chyba) 2,25'. Rzeźby trochę było, ale jakoś z kolegą daliśmy radę :)

Prawdopodobnie wpadnie DB killer bo jest ciut za głośno, a nie chcę przypałów z niebieskimi  :dribble: Mocy raczej troszku przybyło i szybciej się zbiera.

Front został przyciemniony. Chciałem wywalić przedni znaczek, ale okazało się, że jest na 2 bolce, także jak będą fundusze to dziury zostaną zaspawane i maska zostanie prawdopodobnie oklejona.

 

 

Kilka fotosków, ale niestety w ch**owej jakości, bo pogoda do d*py. 

 

32zrry0.jpg

 

 

210hnut.jpg

 

 

 

11i1nus.jpg

 

 

2ro2wcx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...