Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przednie czujniki parkowania w J10


peceq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wszystko ok ale te Valeo są trochę drogie a ASO weźmie następne tyle i wyjdzie pińćset :D a u Ciebie od jakiej odległości reagują ?

Edytowane przez peceq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu się zgadzamy :D

 

 

 

 

Powiem więcej, zgadzając się, po wymianie wielu doprecyzowujących postów, ponownie że te na przód nie wydaja za każdym razem przy aktywowaniu, dźwięków i tym właśnie różnią się od wszystkich pozostałych.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem filmik (jest na górze opisu). Na bank wyłącznik jest tak jak pisałem. Wpada do środka. Jak dla mnie jest super.

 

Pytanie tylko jakie podświetlenie wybrać i jak one będzie pasowało do dotychczasowego hmm jakieś sugestie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółte !!! jeśli nie będzie identyczne z qqiowym to chociaż zbliżone .

Tam z resztą napisali że kolor może odbiegać na foto od rzeczywistego ze względu na ustawienia ekranu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie mam wrażenie że moja QQ świeci bardziej na czerwono niz na żółto - eeh dylemat :D

 

Wydaje mi się że dokładnie nie dopasujesz i w takim przypadku najlepiej wziąć zupełnie inny kolor np zielony, czerwony - co myślicie ?

Edytowane przez peceq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko ok ale te Valeo są trochę drogie a ASO weźmie następne tyle i wyjdzie pińćset :D a u Ciebie od jakiej odległości reagują ?

 

Z tymi najtańszymi to różnie trafisz. Dawno temu kupiłem do Astry na tył jakieś chińskie i do dziś działają bardzo dobrze (została w rodzinie).

Później kupiłem do samochodu taty 4tył + 2 na przód też jakieś tanie. Wydaje mi się, że to też Chińszczyzna sprzedawana na allegro od firmy Remo cośtam ;) . Działają jak chcą, a te przednie to podczas jazdy nawet pikają. O jeździe w deszczu nie wspominam, bo wtedy to jest wesoło. Były reklamowane, ale reklamacja nic nie dała. Niby coś tam naprawili, ale uważają, że ich produkt jest super, bo nawet serwisy się u nich zaopatrują.

Jak chcesz pikadełko, które będzie pikać kiedy ma ochotę i podawać nieprecyzyjne informacje, to kup tani zestaw :) Może się uda, a może nie.

Valeo w sumie nie jest takie drogie. Cena za przednie czujniki w ASO z montażem to ponad 1000zł.

 

Nie chcę skłamać, ale wydaje mi się, że zaczynają reagować gdzieś od 1,5m, a może mniej.

 

 

Powiem więcej, zgadzając się, po wymianie wielu doprecyzowujących postów, ponownie że te na przód nie wydaja za każdym razem przy aktywowaniu, dźwięków i tym właśnie różnią się od wszystkich pozostałych.  :)

 

Grunt, to się dogadać :D

 

 

ja u siebie mam wrażenie że moja QQ świeci bardziej na czerwono niz na żółto - eeh dylemat :D

 

Wydaje mi się że dokładnie nie dopasujesz i w takim przypadku najlepiej wziąć zupełnie inny kolor np zielony, czerwony - co myślicie ?

 

Według mnie to podświetlenie w QQ jest bursztynowe :D Każdy widzi inaczej :D

ja bym brał ten z podświetleniem żółtym, czy tam pomarańczowym. Wydaje mi się, że powinien być zbliżony kolorystycznie do podświetlenia QQłkowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładałem w 3 autach i za każdym razem to był chiński wyrób .

Jedne działają do dziś bezawaryjnie , w drugich przestało działać pikadełko , ale ekran pokazuje wyśmienicie , natomiast 3 zestaw przez rok działał bez zarzutu i poszedł do ludzi więc nie mam informacji .

natomiast czułość w każdym przypadku była ta sama tzn, zaczynał działać od 1.6metra , a ciągły sygnał załączał się po przekroczeniu dystansu 30cm od przeszkody . 

Ważny jest też kąt padania wiązki tzn jak szeroko widzi taki sensor bo przy zbyt szerokim rozstawie może nie widzieć słupka pomiędzy czujnikami, również wysokość montażu jest ważna aby nie wzbudzał się od patrzenia na niski krawężnik , albo podłoże , czyli zgodnie z instrukcją na pionowej powierzchni zderzaka i orientacja pion/poziom ma znaczenie ,bo (nie jestem pewien) wiązka promienia nie jest okrągła tylko eliptyczna lub kołnierz czujnika nie jest idealnie płaski po obwodzie co ma za zadanie kompensować pochyłość powierzchni montażowej w pewnych granicach .

 

Natomiast malowanie czujnika na kolor nadwozia nie wpływa na jego czułość , nawet kilka warstw, tak było w przypadku moich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś znalazłem coś takiego - czujniki oparte na listwie elektromagnetycznej

 

http://allegro.pl/czujnik-czujniki-parkowania-cofania-pdc-buzzer-hit-i5746849598.html

 

wygląda obiecująco póki co pytam o opinie użytkowników allegro no i ta wykrywalność od 60 cm - na przód idealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nim założyłem swoje te listwowe też brałem pod uwagę. Ale wizja ściągania zderzaka przegrała z tymi co założyłem, po raz kolejny zresztą bo już takie jak mam u siebie kiedyś miałem założone. Przed kupnem tej listwy trzeba najpierw znaleźć miejsce jej przyklejenia tak by tablica rejestracyjna nie przykrywała tej listwy bo będą zapewne mylne odczyty. Choć w opisie piszą że czujnik jest kompatybilny z autami w których jest hak i koło zapasowe montowane, tylko ciekawe w jakim zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad kupił sobie ostatnio takie coś do Ssang Yonga.

Założył to na tył. Testowałem to osobiście u niego zbliżając się do zderzaka. Wykrywają od jakiś 40 cm, a sygnał ciągły jest jak już praktycznie przyłożysz rękę do zderzaka.

Na tył to nieporozumienie, a na przód to według uznania. Trochę zabawy z tym będziesz miał, bo trzeba będzie ściągnąć zderzak i jakoś tą listwę przykleić.

Będziesz musiał je za każdym razem włączać, jak będziesz chciał z nich skorzystać, bo tak to będą Cię niepotrzebnie denerwować.

Pamiętaj też, że możesz zapomnieć ich włączyć, a będziesz przekonany, że są włączone i podjedziesz za blisko ;)

Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy na pewno warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem sprzedawcę to podobno po włączeniu jest "piknięcie". Myślę że ze względu na mały zasięg mogłyby być włączone cały czas albo równie dobrze mógłbym zastosować wyżej wspomniany układ czasowy z przekaźnikiem. Z czego ten bagażnik w Ssang Yongu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystkie czujniki cofania mają to piknięcie po uruchomieniu.

Ale jak z czego bagażnik, bo nie rozumiem :blush:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak to piszą, żeby sprzedać :)
Z tego co mi wiadomo, to zderzak plastikowy, a konstrukcja pewnie typowa, stalowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem - na pewno trochę naciągane - czekam na opinie kupujących.

 

BTW pytanie do TESTERA:

Jak często używasz przycisku włączania czujników na stałe (dłuższe przyciśnięcie) i czt ten czas ok 50s. po krotki naciśnięciu jest ok ?

Skąd wiesz kiedy mija Ci ten czas. Wiesz mam na myśli sytuacje gdzie np parkujesz dłużej niż 50s bo np. żonka wychodzi wcześniej i grzebie chociażby w bagażniku a ty kontynujesz po tym czasie i wjeżdżasz w ścianę :)

 

 

Jak wpiełeś się w stacyjkę ? tzn gdzie - czy jest dużo zabawy z tym i czy mozna byłoby się wpiąć w podświetlenie przycisku obok ? pewnie prądowo by nie

podołał...

 

I czy pod panele z przyciskami jest na tyle dużo miejsca żeby umieścić przekażnik i np. buzzer ?

Edytowane przez peceq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycisku na stałe używam wówczas jak jest jakaś kicha na parkingu i wymaga to więcej kręcenia, lub wówczas gdy po zaparkowaniu mam wyłączyć silnik. Czas który sobie ustawiłem 50 sekund wystarcza aż nadto, w czujnikach fabrycznych ten czas wynosi 30 sekund, ja ustawiłem troszkę z górką a używam go głównie przy wyjeździe w momencie gdy ktoś bezpośrednio za mną się zatrzyma i by wyjechać muszę przytulić sie do pojazdu stojącego przede mną. Czujnik po załączeniu zadanego czasu działania wydaje pikniecie informujące o swej gotowości do współpracy ze mną, po upływie zadanego czasu działania odgłosu żadnego już nie wydaje, tak że w tej sytuacji to kwestia intuicji i logicznego myślenia. Nie wpinałem się w stacyjkę a w bezpieczniki, w których napięcie pojawia się po zapłonie. Podłączyłem się za pomocą bajpasa lub jak kto woli dodatkowego bezpiecznika. Wybrałem, jako ten do podłączenia, 15 A, taki też wpiąłem w bajpas w miejsce obsługujące pierwotny przewód a w miejsce mające obsługiwać czujniki wpiąłem bezpiecznik 7A.

Bajpas w zależności od miejsca i bezpiecznika do którego chcesz sie podłączyć wygląda jak na poniższym zdjęciu a zakupić je można na jednej z tych aukcji; (ważne by w zależności od głębokości gniazda i wielkości bezpiecznika wybrać właściwy)

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=dodatkowy+bezpiecznik&bmatch=s0-aut-1-4-0907

W sklepach takich wynalazków nie udało mi się spotkać.


Acha co do podświetlenia przycisku to można wpiąć się do jakiegoś innego podświetlanego i przewody pociągnąć do tego co chcesz uruchomić wówczas będzie się ono załączało wraz ze wszystkimi i jeśli tamtych masz regulowaną jasność podświetlenia, to również będzie na te polecenia reagował. Z podłączeniem problemu nie ma bo wypinasz jeden bezpiecznik wpinasz bajpas i dokładasz kolejny po uprzednim podłączeniu przewodu do bajpasa. 

post-57255-0-10828600-1448015348_thumb.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jakbyś mi powiedział ktory to bezpiecznik jest to byloby super :) Pomyslałem sobie że jakbym wziął przekażnik NC to po włączeniu auta czujniki załączały by się np na minutę a pozniej już bym sobie włączał ręcznie

Edytowane przez peceq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazać Ci nie wskaże bo nie znam rozdziału bezpieczników w QQ ale jeśli masz kontrolkę (taką jak na fotce poniżej) o której pisałem wcześnie to zdejmujesz pokrywkę bezpieczników, przekręcasz kluczyk na pozycje I i sprawdzasz na wyłączonym zapłonie w których bezpiecznikach nie ma prądu, z pośród wybranych wybierasz ten o wartości 15A przekręcasz kluczyk na  zapłon, bez uruchamiania silnika i sprawdzasz czy pokazało się na nim napięcie. Wcześniej przed sprawdzeniem drugą końcówkę próbnika podłączasz do masy w samochodzie, inaczej kontrolka nie zadziała. Jeśli podłączysz przekaźnik przez włącznik to po uruchomieniu silnika nie pojawi się na nim napięcie, chyba że przycisk-włącznik będzie w pozycji ON. W innym razie obwód będzie przerwany i pojawi się dopiero po podaniu napięcia a to stanie się po wciśnięciu włącznika. 

post-57255-0-31281700-1448022152_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze fotkę rzeczonych bajpasów w rzeczywistym podłączeniu co prawda  jest na forum ale pod innym tematem, wobec czego załączam poniżej wraz z fotkami sposobu poprowadzenia przewodów z komory silnika do kabiny.

(w większym formacie;    http://forum.nissanklub.pl/index.php?app=core&module=search&do=user_activity&mid=57255&search_app=forums&userMode=content&sid=b84f23871de22d1f44a8014e0088e1d0&search_app_filters[forums][searchInKey]=&search_app_filters[forums][sortKey]=date&st=650  )

 

Przedostatnie zdjęcie przedstawia włącznik czujników parkowania (OFF) w nocy, kiedy to jest bardzo przydatne gdyż nie trzeba go szukać.


 

post-57255-0-43457100-1448025104.jpg

post-57255-0-95515500-1448025114.jpg

post-57255-0-15679300-1448025406.jpg

post-57255-0-42760600-1448037425_thumb.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rozumiem, ze fotkę rzeczonych bajpasów w rzeczywistym podłączeniu co prawda  jest na forum ale pod innym tematem, wobec czego załączam poniżej wraz z fotkami sposobu poprowadzenia przewodów z komory silnika do kabiny.

(w większym formacie;    http://forum.nissanklub.pl/index.php?app=core&module=search&do=user_activity&mid=57255&search_app=forums&userMode=content&sid=b84f23871de22d1f44a8014e0088e1d0&search_app_filters[forums][searchInKey]=&search_app_filters[forums][sortKey]=date&st=650  )

 

Przedostatnie zdjęcie przedstawia włącznik czujników parkowania (OFF) w nocy, kiedy to jest bardzo przydatne gdyż nie trzeba go szukać.

 

a to 14.0 ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To woltomierz, który wmontowałem w, do niczego nie przydatny, schowek. Po przekręceniu kluczyka wskazuje stan naładowania akumulatora a po włączeniu silnika wartość ładowania. A za dnia wygląda jak na poniższym zdjęciu.

post-57255-0-98151700-1448098326_thumb.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zaszalałem :D
Zdobyłem w bardzo dobrym stanie panel i dokupiłem ten włącznik na aliexpress.

Jednak żółty jest sporo jaśniejszy niż podświetlenie w QQ. Chyba trzeba spróbować z czerwonym :D
I jedna uwaga. Wyłącznik montuje się na odwrót do tego co widać na zdjęciu. Niby jest symetryczny, ale tylko pozornie. Nie chce wejść w ten sposób do mocowania.

Próbowałem nawet wyciągnąć plastik i założyć na odwrót, ale nie da się. Swoją drogą to w środku nie ma nic specjalnego ;)

 

post-59114-0-70276200-1449694458_thumb.jpg

 

post-59114-0-94638800-1449700471_thumb.jpg

 

post-59114-0-24829700-1449700480_thumb.jpg

 

Sygnalizacja załączenia (jest na tyle mocna, że podświetla się cały przycisk)

post-59114-0-65378900-1449700484_thumb.jpg

 

Podświetlenie

post-59114-0-90893300-1449700487_thumb.jpg

Edytowane przez Michalmiko
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajnie to wygląda a włącznik jest bajerancki, muszę i ja za takim się rozejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że się podoba :D Tylko ten wyłącznik przy obecnym kursie (60zł) to trochę sporo. Ale czego się nie robi dla :nissan2:  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...