Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przednie czujniki parkowania w J10


peceq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli tak jak obstawialem czerwone podswietlenie, smiesznie tak do gory nogami :)

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie ma pewności, czy czerwone nie będzie znowu bardziej czerwone niż fabryczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, ja na razie odstawilem temat, mialem jeden oryginalny Przycisk na testy to sprobuje cos z nim porobic

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też niedawno montowałem czujniki parkowania przednie i tylne. Przednie miały być włączane przyciskiem i dezaktywować się po 40s, ale udało się wpiąć w magistralę CAN i są aktywne zawsze do prędkości 10km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też niedawno montowałem czujniki parkowania przednie i tylne. Przednie miały być włączane przyciskiem i dezaktywować się po 40s, ale udało się wpiąć w magistralę CAN i są aktywne zawsze do prędkości 10km/h.

Gdzie robiłeś? I za ile

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie robiłeś? I za ile

 

Car Audio Media Białystok , koszt za przód, tył +lakierowanie 1000zł.

 

Więcej w tym temacie http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/101594-czujniki-parkowania-z-przodu-i-z-ty%C5%82u/

Edytowane przez GhostDriver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Również nabyłem ten włącznik z aliexpress, tylko czerwony. Jak przejdzie to będę zakładał czujniki Valeo na przód, a włącznik w miejscu na pokrętło regulacji świateł.

 

Dzięki pomocy Michalmiko zakupiłem odpowiednie czujniki na przód Valeo. Jak przyjdą to do malowania i na samochód. Montaż chyba również zlecę ASO.

Edytowane przez Robert.Byd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie cieplej zrobi tez sie za nie zabiore

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również nabyłem ten włącznik z aliexpress, tylko czerwony. Jak przejdzie to będę zakładał czujniki Valeo na przód, a włącznik w miejscu na pokrętło regulacji świateł.

 

Dzięki pomocy Michalmiko zakupiłem odpowiednie czujniki na przód Valeo. Jak przyjdą to do malowania i na samochód. Montaż chyba również zlecę ASO.

 

Jak podłączysz to daj znać jak ten czerwony odcień ma się do reszty podświetlenia fabrycznego :)

Malujesz sam, czy zlecasz komuś? Jak zlecasz to powiedz ile to kosztowało, bo ja kupiłem zestaw dobrany pod kolor do samodzielnego malowania (wszystkie niezbędne rzeczy z papierem ściernym i odtłuszczaczem) za ok. 65zł. Potrzebowałem na to jeden wieczór.

Cieszę się, że mogłem pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Również nabyłem ten włącznik z aliexpress, tylko czerwony. Jak przejdzie to będę zakładał czujniki Valeo na przód, a włącznik w miejscu na pokrętło regulacji świateł.

Dzisiaj odebrałem zamówiony włącznik, będzie można przystąpić do montażu czujników.

post-98110-0-76287000-1459839795_thumb.jpg

Edytowane przez Robert.Byd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

kolega zrobi możliwie najdokładniejszą dokumentację, zdjęcia ciągniętych kabli, rozstawu czujników, podłączenia itp. Z góry dziękuję za pomoc. Ja u siebie będę montował oryginalny włącznik z przekaźnikiem i czujnikami z buzzerem.

Przewody pociągnąłem przez gumę która jest puszczona cała wiącha z kabiny do silnika. By nie uszkodzić żadnego z nich przy przeciąganiu puściłem je obrzeżem tej gumy. A zrobiłem to za pomocą kawałka rurki od anteny samochodowej, tej najgrubszej. Ściąłem ją pod skosem zaostrzyłem i takim narzędziem przebiłem się przez gumę. Potem przez ta rurkę przeciągnąłem przewody zasilające w koszulkach ochronnych wraz z buzerem. Po przeciągnięciu przewodów rurkę wyciągam a przewody zostają uszczelnione gumą przez którą się przebiłem. Do włączania modułu sterującego użyłem włącznika chwilowego ESP właśnie. Za moduł sterujący włączaniem zapłaciłem więcej niż za czujniki parkowania ale jestem z niego bardzo zadowolony. Wszystko stosownie obudowałem i opisałem. Zdjęcia w linku który wyżej podałem.

Tester wracam do tematu, gdzie dokladnie jest ta guma z wiazka przewodow z kabiny do silnika?

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tester wracam do tematu, gdzie dokladnie jest ta guma z wiazka przewodow z kabiny do silnika?

 

 

Od strony silnika może być zasłonięta poszczególnymi podzespołami a co za tym idzie przebić się od tej strony jest trudniej. Ale jak odsuniesz siedzenie kierowcy i wsuniesz się, kładąc się niemalże na podłogę, pod deskę to nad pedałem sprzęgła zobaczysz ją, choć może być zamaskowana wygłuszeniem ale grubą wiąchę kabli dostrzeżesz na bank. Wówczas wystarczy rozchylić, zazwyczaj jest rozcięte od góry, wygłuszenie czy jak kto woli dywanik to pod spodem zobaczysz okrągłą gumę w centrum której będzie się znajdowała owa wiązka która Cię do niej doprowadziła. Nie próbuj przebijać się przy wiązce by nie uszkodzić kabli w niej znajdujących się, pomiędzy wiązką a blachą grodziową jest ze 2 cm i tam śmiało możesz próbować. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam.

Od wczoraj mam problem z przednimi czujnikami parkowania. Czujniki były montowane w ASO przy zakupie auta. Zdążyłem się zorientować, że nazwa tych czujników to Activepark 4/14 Meta System. Poniższy filmik zobrazuję na czym polega problem.

I pytanie właśnie: w czym może być problem? Czyżby moduł czujników uległ usterce?

Pozdrawiam.  


Udało mi się usunąć usterkę, więc powyższe pytanie jest już nieaktualne.

Edytowane przez Lasiat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...