Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Radio w nissanie murano


tadeovideo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pytanie i prosba o pomoc,czy się da przerobić radio w murano na polskie fale i czy ma ktoś jakiś namiar na taka osobe co to potrafi i jaki bylby to koszt z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma a zapewne nie ma bo sam byś przestawił, w ustawieniach możliwości zmiany to pozostaje, ale to robota wyłącznie dla znawców tematu, przestrojenie opcji rezystorów wewnątrz radia. Trzeba przestawić go z obowiązujących w USA 200 kHz na europejskie 50 kHz. a idąc dalej z częstotliwości nieparzystych tam obowiązujących na parzyste. Czynność tę, o ile sam na tym się nie znasz, powinien wykonać każdy szanujący się zakład RTV

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi coś radio nie pozwala wrzucić CD, nie wiem czy coś źle robię czy jak to wygląda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio nie pozwala wrzucić CD...???  Znaczy się nie możesz włączyć ..??, czy włożyć płytki. ...?? Jeśli nie możesz włożyć to bardziej mechaniczna sprawa może być, może coś jest w środku co powoduje że płytka nie wchodzi. Jeśli to drugie to już kwestia elektroniki czyli robota dla znawców tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie radio działa normalnie tylko jak chcę załadować płytę to nie otwiera klapki, więc na pewno coś mechanicznego. 

 

Kwestia teraz tylko czy kupować inne radio czy to naprawić, jak się dowiedzieć czy czyta mp3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjm radyjko, otwórz i zobaczysz co wewnątrz siedzi a mp3 najlepiej podłączyć by zobaczyć czy czyta czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.Jestem Robert i od niedawna posiadam nissana murano z50.Mam kilka małych kłopotów z nim.Pierwszy to radio.Nie działało tylko łykało płyty.Wymieniłem i zablokowane.

Dzwoniłem do dekoderów a oni robią rybę,mówią,że ciężko i coś podziałają jak auto zostawię na cały dzień.Cóż tam robic przez cały dzień?Czy to naprawdę taki kosmos?Pozdrawiam.


Witam.Jestem Robert i od niedawna posiadam nissana murano z50.Mam kilka małych kłopotów z nim.Pierwszy to radio.Nie działało tylko łykało płyty.Wymieniłem i zablokowane.

Dzwoniłem do dekoderów a oni robią rybę,mówią,że ciężko i coś podziałają jak auto zostawię na cały dzień.Cóż tam robic przez cały dzień?Czy to naprawdę taki kosmos?Pozdrawiam.

Dla potomnych:oddając radio do odkodowania mówisz,że radio jest z innego auta.Radio z innego auta oprócz cztero-cyfrowego kodu ma jeszcze jakąś blokadę-którą widzi samochód.

Koszt kodu 50 pln,koszt tego drugiego kodu-ok.120 pln.Nie powiedziałem dla dekodera,że radio jest z innego auta.Więc zdjąłem panel z nowego radia-i założyłem na stare.Radio działa.I nie potrzeba kodu.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super.Ale to wszystko jest proste.Wow...A czemu kolego wcześniej nie napisałeś?To może napisz dla potomnych kto ma wpisac ten vin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie kolego możliwości jest kilka. A są one zależne od radia. W jednych modelach da się zmienić VIN w innych nie bo wymagają wymiany całej kości pamięci.

1. Podłączasz się odpowiednim interfejsem do kości pamięci radia i zmieniasz wsad.

2. Podłączasz się Consultem do Nissana i przeprogramowujesz radio.

3. Wymieniasz kości pamięci pomiędzy urządzeniami.

 

Możesz zrobić jeszcze większy bajzel zmieniając zaprogramowany VIN w ECM z którego weryfikowane jest radio.

Generalnie skórka za wyprawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

I super.Jeszcze nie obczaiłem dobrze tego forum-co gdzie jest ,ale taki opis powinien byc na pierwszej stronie.Jednak kosmos z tym radiem.Dla mnie udało się wymienic panel i wszystko gra.Pozdrawiam.


Witam.Czy podmieniając zmieniarkę w oryginalnym radio od murano będę potrzebował kodu,aby je uruchomic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Panowie a jak wloze do swojego Murano z USA radio z europejczyka to wtedy rozwiąże się problem z falami radiowymi ??? Czy to by było zbyt proste ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś próbował instalować współczesne radio 2 DIN do Murano Z50

używając panelu sterowania firmy Metra?

 

Pzdr. wkar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanie i prosba o pomoc,czy się da przerobić radio w murano na polskie fale i czy ma ktoś jakiś namiar na taka osobe co to potrafi i jaki bylby to koszt z góry dziekuje

Jakie masz Murano Z50 czy Z51. Jeżeli to drugie mam radyjko europejske.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...