Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] świeci kontrolka ABS 2004r


hizel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego nie szalej " czujnik Hall"a "  jako czujnik ABSu ??????????????????????????????????????????????????????????

Pierwszy raz słyszę !!!  Rezystancji nie znam ale da się tak sprawdzić czujnik uszkodzony .

post-60105-0-15661400-1457127427_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie szalej " czujnik Hall"a "  jako czujnik ABSu ??????????????????????????????????????????????????????????

Pierwszy raz słyszę !!!  Rezystancji nie znam ale da się tak sprawdzić czujnik uszkodzony .

 

Oczywiście, że istnieją czujniki ABS typu hallotron :)

 

Nie wiem, co ma mikra ale np mój Peugeot 206 z 2002 ma z tyłu na bębnach czujnik halla z pierścieniem magnetycznym :)

 

Mniejsze z reguły są czujnikami halla. np ten: http://e-autoparts.pl/czujnik-predkosc-obrotowa-kola-p-1595296.html

Ze zdjęcia wklejonego przez Ciebie zakładam, że ten jest czujnikiem indukcyjnym (rozmiar to sugeruje).

 

 
Edytowane przez switch
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sytuacja wygląda następująco.

Kupiłem 2 używane SPRAWNE sterowniki ABS, w warsztacie podstawili pierwszy - dalej się świeciło. Podstawili kolejny - to samo, ABS się świeci i jest jego brak.

Wszystkie czujniki sprawdzone zostały jeszcze raz, autko ponownie było podpięte pod komputer i dalej nie wykazało żadnych błędów tak jak poprzednio.

Reasumując siedziało tam 3 sterowniki ABS-u i na każdym nie działał. Albo to pech ze 3 na 3 były złe, chyba ze wina leży nie po stronie sterownika tylko gdzieś indziej, z tym że wszystko było juz sprawdzone i prześwietlone centymetr po centymetrze... rozkładam ręce ... HELP ! :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompe sprawdzali i ogólnie szczelność?

Sam też możesz zajrzeć czy w okolicy pompy nie ma wycieków, czy nie jest mokra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawialiśmy 3 pompy i cały czas to samo, wszystkie suche a kontrolka cały czas świeci i ABS-u brak. Mozna tak kupować pompe za pompa ale czy to ma sens skoro juz 3 siedziały i teoretycznie 2 sprawne ...

Edytowane przez djvaldi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawialiśmy 3 pompy i cały czas to samo, wszystkie suche a kontrolka cały czas świeci i ABS-u brak. Mozna tak kupować pompe za pompa ale czy to ma sens skoro juz 3 siedziały i teoretycznie 2 sprawne ...

Skoro świeci się kontrolka, to muszą być wygenerowane jakieś błędy. Coś jest nie tak. Najlepiej jakbyś spróbował podłączyć się pod KTS-a może on pozwoli przetestować abs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i problem dalej nierozwiązany .... podpinałem juz pod 3 komputer i ponownie nie znaleziono żadnych błędów. czlowiek w serwisie powiedział mi ze jest brak komunikacji miedzy komputerem diagnostycznym a sterownikiem ABS. Nasuwa mi się tylko jedno ze pompy ABS ktore kupiłey i ktore podsawiono po kolei były po prostu zepsute chociaz sprzedający twierdzili że są ok. ale czy 3 pompy moga byc niesprawne ? wina napewno lezy gdzie indziej... ja po prostu juz rozkłądam ręce bo za kazda zmiane pompy 100 zł a zmieniłem juz 3, plus podłączanie pod kompa 3 razy po 50 zł i inne usługi tez kosztują. po prostu płynę i efektu zero ...pomocy ! :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy próbowałeś diagnozować w aso? Wiem że micry mają problemy z komunikacją poza ich sprzętem. Za samą diagnozę nie powinni Cię skroić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, byłem pod 2 komputerami jak juz wyżej pisałem między innymi w ASO. w Kazdym miejscu gdzie byłem najpierw podpinali auto pod komputer i wszędzie brak błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...