Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

System bezkluczykowy i kradzieże


Kłapouchy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie o ten kluczyk - czy da się to ustawić w ten sposób, że jak odchodzę z kluczykiem od auta, to samo się zamyka? Czy jednak muszę za każdym razem wcisnąć blokadę na pilocie?

Zamyka i otwiera się poprzez naciśnięcie guzika przy klamce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamyka i otwiera się za pomocą przycisku przy klamce lub za pomocą pilota przy "kluczyku". Obie opcje działają równocześnie. Z tym, że aby otworzyć przyciskiem przy klamce trzeba mieć przy sobie "kluczyk". Pilot z "kluczyka" działa oczywiście na odległość.   

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to żeby jeszcze namieszać ja dodam od siebie że można też zamykać/otwierać guziczkiem który jest obok otwierania klapy bagażnika z tyłu autka ;)

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to żeby jeszcze namieszać ja dodam od siebie że można też zamykać/otwierać guziczkiem który jest obok otwierania klapy bagażnika z tyłu autka ;)

Niekoniecznie,wystarczy nacisnąć na przycisk otwierania klapy i też się otworzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie,wystarczy nacisnąć na przycisk otwierania klapy i też się otworzy.

A guziczkiem zamknac :)

Edytowane przez monika99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie,wystarczy nacisnąć na przycisk otwierania klapy i też się otworzy.

 

No to otworzysz ale nie zamkniesz ;P

 

Można też napisać że klamka od strony kierowcy i od strony pasażera z przodu też otwierają bez guziczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie guziczkek otwierania klapy również zamyka auto. Trza umieć pieścić guziczek, to wszystko się da. ;)

Bo kiedy guziczki są dwa to trzeba wiedzieć który pieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie aby otworzyć trzeba guziczek na klamce nacisnąć. Samo pociągnięcie klamki nie wystarcza. Poza tym jak odbierałem QQ, to w salonie powiedzieli, że jak masz aktywne selektywne otwieranie (najpierw drzwi kierowcy, potem reszta), to jak naciśniesz przycisk klapy otwiera się klapa, a jak przycisk obok niej to drzwi. Niestety, ale nie sprawdzałem tego, bo nie przepadam za systemami ratalnymi ;), nawet jak dotyczą otwierania drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

też dziś czytałem ...no w sumie racja i podejrzewam że nasze QQ mają te same zabezpieczenia co Renault więc można nimi odjechać ...

 

No a teraz dylemat: schować kluczyk do etui w którym nie będzie działać czy dalej sobie używać i w razie czego (odpukać) to z AC kupić nowy samochód ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezkluczykowe jeżdżą już dobre kilkanaście lat, metoda znana, dzisiaj może łatwiejsza bo technika poszła do przodu.

Ja tam się nie przejmuję,jeżdżę już 12 lat z taki systemem i nie wyobrażam sobie używać kluczyka.

Na pewno na kogoś trafi, zaś inny będzie nosił w etui to mu ukradną w inny sposób, albo sam rozwali na jakimś śliskim zakręcie - w myśl zasady, że jak coś ma się przytrafić - to się przytrafi choćbyśmy mieli w tym dniu z łóżka nie wychodzić i nie kusić losu.

Statystycznie to chyba szybciej można zostać kalęką w wyniku jazdy samochodem (wypadek) niż utracić samochód - i jakoś paniki i przesiadki na autobus nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ubezpieczyć i spać spokojnie. 

Zdecydowanie tak. Kupując, wykupiłem dodatkowo GAP Fakturowy. Mam nadzieje, że mogę spokojnie spać i nie tylko ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

troszke sie rozczarowalem wczoraj jak odszedlem od samochodu liczac ze samochod sie zamknie i wylaczy zaplon.... nic z tych rzeczy , poprostu umilacz przy otwieraniu i zamykaniu ze nie siegam po kluczyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehehe - no muszę powiedzieć, że ciekawe oczekiwania miałeś co do tego systemu.

Żaden system tak nie ma.

Chyba masz na tyle wyobraźni i potrafisz sobie sam odpowiedzieć co by się stało gdyby to działał wg tego co sobie wymyśliłeś, i np.  przy prędkości 180km/h czy nawet takiej zwykłej autostradowej 140km/h - padła bateria w kluczyku, czy sygnał zakłócił telefon komórkowy, co?

Umilacz hmmm dla mnie obowiązkowe wyposażenie, to już trzeci samochód i nie wyobrażam sobie szukania kluczyków po kieszeniach czy przez żonę - w torebce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czego oczekiwałeś? względy bezpieczeństwa, ale nie Twojego

poczytaj zasadę działania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszke sie rozczarowalem wczoraj jak odszedlem od samochodu liczac ze samochod sie zamknie i wylaczy zaplon.... nic z tych rzeczy , poprostu umilacz przy otwieraniu i zamykaniu ze nie siegam po kluczyki.

Ja też mając zastępczy ie mogłem się do tego przyzwyczaić,ale tak jak mówi Karminadel,działanie zgodne z naszą logiką byłoby niebezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy tego oczekują bo podobno w Lagunie tak jest/było. @m133 zgadza się? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baaaa...w lagunie 2 , to tak super zamykało samo ,że tylko lawety ratowały sytuację :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie z ta Laguna 2, jezdzilam nia 8 lat okolo i chetnie bym do niej wrocila i tak jak pisal ktos wczesniej, kiedy auto utracilo kontakt z kluczykiem-pilotem (okolo15 m) zamykaly sie wszystkie szyby i drzwi,,,,, J11 poszedl w kierunku archaizmu pod tym wzgledem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...