Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Montaż kamery cofania w J11 -kto montował ?


Bogdan66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czarna skrzynka to potoczna nazwa rejestratora samochodowego, których po Polskich drogach jeździ kilka milionów, i policji nic do tego a to o czym piszesz powyżej Jacko to jakaś mrzonka.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie że nie.Czytałem o tym kiedyś,że Junia ewropejska chciała wymusić na producentach stosowanie podobnego do czarnych skrzynek rozwiązania i właśnie na tym miałoby to polegać.Ja sobie pozwoliłem na bardzo swobodne rozwinięcie Twojego pomysłu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie że nie.Czytałem o tym kiedyś,że Junia ewropejska chciała wymusić na producentach stosowanie podobnego do czarnych skrzynek rozwiązania i ......

 

.... o czym piszesz powyżej ..... to jakaś mrzonka.... 

To posłuchajcie ....

,,,Koleżanka mojej córki ubezpieczyła autko w firmie XXX na bardzo dogodnych warunkach € 

Wypełniła formularz z odpowiedziami , dostała polisę ....."i czarną skrzynkę " 

Jednymi z wielu warunków umowy jest nieprzekraczanie prędkości ,wykonanie tygodniowego limitu kilometrów itp.

Teraz , jeśli bidulka w tygodniu nie zrobiła limitu kilometrów dzwonią z firmy XXX i pytaja o powód !!!

Jesli przekroczyła prędkość ,zostaje doliczona opłata do ubezpieczenia i przy ponownym ubezpieczaniu traktowana jest jak przestępca .

Znaczy się jest w BLACK BOXie mapa GPS i moduł ze stałą łącznością z serwerem firmy XXX .

Tylko dlatego dziewczyna zgodziła sie na taką umowę ponieważ kierowcy w IRL przed 25 rokiem życia płacą szaleńczo wysokie stawki ubezpieczenia ,nie ma dziewczyna możliwości "podpięcia się " pod któregoś z rodziców :(

...a , ma zapewnić urządzeniu  12V /24h 

 

...i co mrzonka ? przecież to krok od permanentnej inwigilacji , wyobraź sobie taki box w domu przy zniżce na jego ubezpieczenie , odczyt kiedy wodę spuszczasz , czy kupka była obfita , jesli tak to sie przejadasz , więc odżywiasz się niezdrowo , więc drozeje twoje ubezpieczenie na życie  itd, itp .a najlepiej chip pod skóre w okolicy karku ....

I tym optymistycznym akcentem i ten tego :) sorry że odbiegłem trochę od tematu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olaboga, to jak to? Już na lewiznę nie będzie można pojechać, bo nas wyśledzą? :wacko:

W przypadku żony, to owszem, jestem za. Ale żeby mnie?! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mrzonka staje się rzeczywistością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś zapodać linka do takiej stacji multimedialnej, która obsługuje wszystkie kamery do Nissana Qashqai ale J10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

...

...i co mrzonka ? przecież to krok od permanentnej inwigilacji , wyobraź sobie taki box w domu przy zniżce na jego ubezpieczenie

Nie rozumiem o co te żale i pretenscje do firm ubezpieczeniowych o moduł. Czy ktoś kogoś zmuszał do montażu tego ustrojstwa ?? Chciała mieć tanio, to ma. Wymogi na pewno były określone w umowie. Podpisujesz, to do kogo pretensje.

Każdy ma w umowie jakieś obwarowania/ warunki mających wpływ na wysokość składki, chociażby wiek kierowcy, czy będzie auta używała osoba młodsza niż xx letnia ... etc. Jeżeli deklaruję, że z auta korzystam wyłącznie ja, a okaże się, że dałem auto synowi i narobił szkód sobie / innym, to wiadomo, że ubezpieczyciel w taki czy inny sposób wykorzysta złamanie warunków umowy.

Nie będę się rozpisywał i lał wody, bo wiadomo o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co te żale i pretenscje do firm ubezpieczeniowych o moduł. Czy ktoś kogoś zmuszał do montażu tego ustrojstwa ?

Chyba faktycznie nie zrozumiałeś .

Świadom jestem tego co podpisuję , ale pamiętaj że dane o tobie są zbierane i przechowywane , jak twoje zdjęcia na FB chociaż konto zlikwidujesz .

Teraz wyrażasz zgodę podpisując kontrakt , ale gdy box stanie się obowiązkiem to co powiesz .....?

Ten temat nie jest miejscem na kontynuowanie wątku ubezpieczeń , zakończmy go , chciałem jedynie przedstawić że opcja z czarną skrzynką ubezpieczyciela jest na rynku od dawna dostępna , tutaj powyżej 10 lat , odkąd technologia pozwoliła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 A masz to o czym mówi instrukcja???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle ,w Nissanie tak jest ,że wcześniej napiszą,ale fizycznie nieosiągalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem i chyba muszę zwrócić honor nissanowi.

Włączyłem bieg wsteczny i spryskiwacz tylnej wycieraczki i po kamerze popłynęła woda.

 

504ee476640774d7e5adffd8decdc37c.jpg

 

f44973e1bd38c1a4724e781628d04a04.jpg

Na zdjęciach słabo widać dwie dziurki ale idąc wodę. Na dworze jest sucho a ze spryskiwacza po klapie na kamerę nie spłynęła bo jest nie w tej linii.

Coś takiego

http://allegro.pl/nissan-juke-lift-kamera-cofania-spryskiwacz-i5982773017.html#thumb/1

Edytowane przez pawcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o tym przy "recenzji" zastepczego Qashqai 1.6 - iż tamten tego nie miał (bo jest tylko w Teknie - jako część systemu ostrzegania w martwym polu, który działa w oparciu o obraz z tylnej kamery). Zauważyłem, że (gorzej wyposażony) 1.6 miał też wtedy inny obraz z kamery, jakby mniej szeroki. Ale może mi się tylko wydawało - bo i w Teknie zbyt szerokokątny nie jest, ale pomaga wyjechać z miejsca parkingowego tyłem zza dostawczaka.

Włącza się też w trakcie jazdy, słychać od czasu do czasu psssss powietrza pod ciśnieniem, ale chyba gdy są włączone wycieraczki z przodu.

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co was tak dziwi. Kamerka (tylna) w Nissanach ma nie tylko dyszkę spryskiwacza, ale i drugą, sprężonego powietrza.
Nawet jadąc do przodu, kiedy komputer stwierdzi że na kamerce jest jakiś paproch (zanieczyszczenie), najpierw dmuchnie, jak nie wystarczy, to daje ze spryskiwacza, po czym znowu dmuchnie, by wysuszyć umyte szkiełko "szkiełko". Gdyby jeszcze kamerka miała lepszą rozdzielczość, byłby to układ idealny. Gdzieś w temacie o Pulsarze, wstawiłem dawno temu fotkę, na której widać obie wspomniane dyszki, bo ktoś o to prosił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moja na pewno nie ma bo czy spryskuję tyną szybę czy nie to syf jednakowy na kamerce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moja na pewno nie ma bo czy spryskuję tyną szybę czy nie to syf jednakowy na kamerce :D

Te dyszki od kamery nie mają nic wspólnego z tylną szybą - zupełnie niezależny układ. Wygląda na to, że system kontroluje czystość "szkiełka" - jak uzna, że zalega na nim jakiś paproch, to reaguje. Żona często jedzie na miejscu prezesa - z tyłu ... i często słyszy, że coś za nią "syczy" ... a auto czyściutkie, droga sucha. Wystarczy kurz, by ten układ zareagował. Dojeżdżam na miejsce, dochodzę do bagażnika i widzę, że zderzak pochlapany :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę kulawo że wózek się sam obszczywa .

Droga sucha , auto czyste , a ....z "rozporka" kapie , no ale widzenie , ....spojrzenie musi być klarowne ! 


eeee no bajer fajny , ja muszem choć nie chcem paluchem od czasu do czasu smyrnąć :( , ....a potem o spodnie :) jak kobity pod ręką ni ma .

żart oczywiście .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to "obszczywanie" wkurza - wyjeżdżasz czystym autkiem, droga suchutka, a dojeżdżasz z obsiuranym zderzakiem. Ale niezależnie od pogody, widok z kamerki zawsze klarowny. Dla porównania - kiedyś w zimie przejechałem się po brei Aurisem z tylną kamerką. Jak chciałem zaparkować tyłem, to mogłem liczyć tylko na lusterka i tylną szybę, bo przez kamerkę zero widzialności ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...