Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony letnie


BarracuDa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Andrzej brałem je pod uwagę nawet macałem ale zimowe lamele w tej oponie mnie zniechęciły do zakupu ,które latem się zacierają :bezradny:

NT_product-image_WeatherproofSUV.png?c=p
Moja francuska goooowno warta skrzynia zalana Militec-1 nadal pracuje jak złoto :D
Jacko co czytam też bardzo zadowolony :)

 

 

 

 

:punk:

 

Napisz o tym do producenta tych opon   :D

Napisałem napisałem a dokładnie zarejestrowałem opony na stronie www gwaranta -Michelin aby mieć gwarancje nie 2lata nie 3lata nie 5lat ale  10 lat  :D
 
Andrzej wyszedł nowy model Klebera zobacz i te jak będziesz miał kupować zero zimowych lameli  :spoko:
kleber_quadraxer_2-26435.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To ja jeszcze dodam od siebie swoje spostrzeżenia z użytkowania różnych opon:

Mam QQ+2 2.0 Benzyna + LPG (65L) w kole zapasowym 4x4 z 2009 roku przed liftem.

Rozmiar opon 215/60 R17. Auto mam od nowości.

Seryjne opony letnie Bridgestone = syf padły po 2 sezonach!!!

Potem kupiłem Continental ContiPremiumContact 2 wytrzymały 4 sezony. nawet pod koniec użytkowania trzymanie na mokrym, hamowanie i trzymanie w zakrętach super.

W tym roku założyłem Yokohama Geolandar SUV opona letnia z M+S, trzyma się drogi jak przyklejona jestem mega zadowolony.

Osobiście uważam że opona to jedyna rzecz która trzyma moje 4 litery na asfalcie i nie warto na nich oszczędzać tymbardziej że różnica między 1600 PLN a 2400 PLN za komplet w rozłożeniu na użytkowanie przez 4 lata daje około złotówkę dziennie (zakładając że na oponach będziemy jeździć przez połowę roku).

P.S. Post raczej kierowany do osób które szukają dobrych opon a nie budżetowych "pseudo kapci" z promocji w Tesco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

W tym roku założyłem Yokohama Geolandar SUV opona letnia z M+S, trzyma się drogi jak przyklejona jestem mega zadowolony.

Osobiście uważam że opona to jedyna rzecz która trzyma moje 4 litery na asfalcie i nie warto na nich oszczędzać tymbardziej że różnica między 1600 PLN a 2400 PLN za komplet w rozłożeniu na użytkowanie przez 4 lata daje około złotówkę dziennie (zakładając że na oponach będziemy jeździć przez połowę roku).

P.S. Post raczej kierowany do osób które szukają dobrych opon a nie budżetowych "pseudo kapci" z promocji w Tesco.

Nic dodać, nic ująć.

Swego czasu kiedy śmigałem jeszcze Almerką N15, wymieniłem w niej oponki na Yokohamy (ok. 7 lat temu). Nie miały jeszcze wtedy takiej renomy jak teraz, więc nie były zbyt drogie. Natomiast na drodze, niezależnie od stanu nawierzchni, czy warunków pogodowych sprawowały się rewelacyjnie. Ładnie tłumiły nierówności drogi, były ciche ... trzymały się drogi jak rzep psiego ogona. Gościu, któremu odsprzedałem autko do tej pory na nich jeździ i stwierdził, że już nigdy nie kupi opon innych, niż Yokohama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie mam dylemat mam Qashqaia 2.0 napęd 4x4 dwa sezony użytkowałem opony Uniroyal Rainsport 3 i nie polecam ich nikomu opony zdarły się tak szybko jak by były kupione za 80 zł. Zastanawiam się co teraz kupić patrzę że zachwalanie Vredesteina i Yokohama.

 

http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3313343014331-215|65R16_LTYO_98H_G055-opona-letnia-terenowa-16-cala,scr_dItems.html

 

http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3218133234331-215|65R16_LOVR_98H_STRA5-opona-letnia-osobowa-16-cala,scr_dItems.html

 

Które wybrać ?

Edytowane przez TommekG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie produkują żywotnych opon bo się nie opłaca!!

Ta Yokohama jest godna uwagi bo do samochodów 4x4 a do takich kupuję się opony XL wzmacniane i nie dziwie się że Uniroyale zniknęły :bezradny: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edi, a czemu nie Vrednesztajny ;) ?

Bujałem się na takich i były bardzo dobre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę opisu aby były XL 

Ile pompujesz Bar w oponę???

 

Stider Vredestain jest lux :spoko:  ale do 4x4 bierze się  XL wzmacniane :bezradny:  

Tak dla przykładu teść ma 4x4 dracule i ma Continental XL i zero zużycia  :)

Dokładnie 

Continental ContiCrossContact XL 4X4

91448778_2_644x461_anvelopa-duster-conti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód 2.2 tył 2.0 jak dobrze pamiętam 

 

Vredestein też są wzmacniane Opory toczenia C

 

Edytowane przez TommekG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę opisu aby były XL 

Ile pompujesz Bar w oponę???

 

Stider Vredestain jest lux :spoko:  ale do 4x4 bierze się  XL wzmacniane :bezradny:  

Tak dla przykładu teść ma 4x4 dracule i ma Continental XL i zero zużycia  :)

Edi, jaki Stider ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzmocie bardzo przepraszam  :laie_67:

Tomek  :wow:  2.2 2.0 od przegrzania zniknęły!!!

 2.5 do 4x4 to minimum bez XL a z to 2.4!!!!

 

2.2 to wymysł Wulkanizatorów aby opony szybciej znikały!!! a 2.0 to wyrok dla opony .................

Teść trzyma 2.4 w każdej i zero zero zużycia a zapitala na nich po wszystkim .

 

Tomek brać XL i jakie chcesz z marek jeśli są Vredestain XL to bież takie ceny w stosunku do konkurencji są bardzo dobre  :spoko:

I trzymaj 2.4 Bar!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.5 jeśli nie są to opony XL 

2.4 jeśli są XL bo one mają sztywniejszy bok opony .

W każdej oponie takie same ciśnienie i rotacja co 10.000km aby zużywały się równomiernie jako komplet!

Ja trzymam 2.4 po mieście a w trasę 2.5 w każdej  :)

http://www.oponeo.pl/dane-opony/nokian-line-suv-215-65-r16-102-h-xl#111151731

Tomek dobra na suchy asfalt na mokrej trawie już leży i robi pod siebie .

Szukaj opon z dużą ilością nacięć aby dobrze wodę odprowadzała i jako tako dawała radę w terenie jak pojedziesz na ryby  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogie  trochę :( A coś z tańszych i dobrych nie muszą być całoroczne:)

Edytowane przez TommekG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kup Chińczyki i będziesz zadowolony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińczyki z chęcią jak wychodzą z 3 sezony :)

No ja na razie testuję ;)

Edek mi je polecił, więc będę miał później pretensję do niego, w razie czego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie muszą być całoroczne bo zimówki mam i to dobre:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...