Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T31] Wymiana zarowki przednie przeciwmgielne (halogen)


borge

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj rano czytalem na forum post o planowanych w przyszlym roku zmianach dot. badan technicznych pojazdow, 'tknelo' mnie i okazalo sie ze DR mam wazny do 21 bm.

polazlem na parking, i pojechalem do SKP, stan perfekcyjny, (przeglad podbity) ale nie swieci lewy, przedni halogen

 

zajrzalem pod auto ale ze byl zmrok i padalo dalem spokoj z manipulacjami

zerknalem w domu do instrukcji i znalazlem tam 2 rysunki

 

na rysunku widze ze wystarczy wkretak Philipsa i dobrze byloby wymienic zarowke z kanalu albo podnosnika

ale patrzac na pierwszy rysunek z typami zarowek i porownujac go z drugim dot. wymiany nie bardzo wiem jaka zarowke mam kupic

instrukcja jedynie enigmatycznie podaje ze powinna miec 35 W

chcialem sie przygotowac do tej operacji zeby wymienic na raz i nie naduzywac czyjejs uprzejmosci z wjazdem na kanal

mozecie cos podpowiedziec jak sie przygotowac, jaka zarowke kupic? ktos wymienial?

 

pozdrawiam

 

ps. znalazlem film z wymiany calej lampy w Roque ale tam nie tylko zatrzaski ale i sruby mocuja oslony

post-92821-0-86814200-1477123689_thumb.jpg

post-92821-0-44366000-1477123702_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebna jest H8 12V 35W cena c. 15 PLN (mnie trafila sie Magneti Marelli, Made in India)

 

po wymianie zarowki dalej ciemnosc, okazalo sie ze byla przerwa w dostawie pradu pomiedzy kabelkiem pradowym a gniazdem w ktorym osadza sie zarowke

zaprzyjazniony elektryk zrobil to w 30 minut (2 kabelki, koszulki termokurczliwe, lutownica, pistolet do kleju na goraco)

 

wymieniajac zarowke halogena dobrze to robic z kanalu lub podnosnika

potrzebny wkretak z plaskim  ostrzem do wywazenia 2 kolkow z tworzywa i torx 20 do odkrecenia 3 wkretow mocujacych klapke 'rewizyjna' przez ktora mozna wlozyc reke w okolice zderzaka zeby wyjac zarowke

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to byla szybka akcja w kiepskich warunkach (podnosnik na zewnatrz, niska temperatura, deszcz, zmierzch, rozpoczynajacy sie weekend), dlatego o fotkach moglem zapomniec

wymiana zarowki nie jest trudna, mozna sie obejsc bez manuala ale instrukcja Nissana wprowadza w blad bo nie wskazuje ze potrzebny rowniez torx i zero informacji jaka zarowka

dzieki za plus : )

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzięki za wiadomość o żarówce do przednich przeciwmgielnych. Światła drogowe mają H1 55W a czy światła drogowe w relingach dachowych mają taką samą żarówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...