Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ON do 1.6dCi


piotrekustka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie spalania z zależności od jakości paliwa. Dopiero dwa razy zatankowałem swojego X-Traila do pełna (benzyna), pierwszym razem było to Statoil, wlałem 98, drugim razem zalałem w Lotos Optima 98 dynamic. Według wskazań komputera różnice w spalaniu przy podobnej jeździe to ok.0,5-0,7 l/100km.   Jadąc na tempomacie przy stałej 130 na pierwszym paliwie wychodziło mi ok.7,2, na drugim 7,8. Nie sprawdzałem jak to wychodzi fizycznie, ale możliwe są tak duże różnice?

Może tak być,nawet LPG nie jest wszędzie jednakowej jakości.Ale Herson zwrócił Ci uwagę,.ze warunki w jakich jechałeś nigdy nie będą takie same.Mogłeś mieć lekki wiatr w przód auta i stąd już wyszła różnica.Poza tym tempomat to tępe bezmózgowe bydle,na pewno jazda na nim zjada więcej paliwa niż nawet  z cegłą w podłodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze za każdym razem jechales ta sama droga, w takich samych warunkach pogodowych ( wiatr, temperatura etc )??

Swoja droga, oprócz pozornej wygody, tempomat nie obniży spalania

Zdaję sobie sprawę, że spalanie zależy od wielu innych czynników, jednak po przejechaniu 500km na jednym i drugim paliwie różnice są, a trasy podobne, teren w miarę równy, styl jazdy podobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartości, które podałeś, nie są niepokojące, a całkiem normalne. Wpływ na to ma wiele czynników i wcale bym się tym nie stresował, tym bardziej, ze to pierwsze tankowania.

Z własnego doświadczenia na 8tkm, nie zauważyłem żadnej różnicy pomiędzy 95, a 98PB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja codziennie jeżdżę do pracy tą samą drogą i spalanie codziennie komputer pokazuje inne.

U mnie po zatankowaniu na statoilu 98 spalanie wzrosło względem tankowania na lotosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pracując w salonie samochodowym miałem okazję rozmawiać z niejednym kierowcą tira na wiele tematów, np. spadających samochodów z lawet :-)

Co do tematu wzbogacania paliw kilku kierowców potwierdziło mi info, że po zatankowaniu cysterny w ORLENIE wlewali do niej konkretny "uszlachetniacz" aby podczas dowozu zmieszał się z paliwem. I w zależności od finalnej stacji oraz pory roku były to różne specyfiki. Podobno najlepsze, i tu się zdziwiłem, gwarantował właśnie ORLEN. Najgorzej wypadały dostawy do STATOIL. Paliwa dowożone do stacji SHELL również miały być wzbogacane dobrą mieszanką. A kierowcy "dobre, swojskie chłopaki" więc dlaczego im nie wierzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po różnych doświadczeniach z paliwem unikim jak ognia BP, zrezygnowałem z Orlenu, mieli przez jakiś czas fatalne paliwo być może poprawili się. Tankuje na Shelu 95 tą lepszą i w tym silniku sprawuje się najlepiej a sprawdzałem wszystkie, to jest moje odczucie i nie chce przekonywać że mam racje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiara czyni cuda i jak ktos chce w coś wierzyć to i uwierzy tak jak przemianę w Kanie Galileskiej wody w wino ,to tak samo jak  przelane z jednej do drugiej beczki to samo paliwo nagle nabierze cudownych własciwości :lol: :lol: .

Tylko jeszcze nalezy zamontować  strumienice,magnetyzer i wszedzie powlewac gdzie sie da ceramizery i zadowolenie bedzie pełne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiara czyni cuda i jak ktos chce w coś wierzyć to i uwierzy tak jak przemianę w Kanie Galileskiej wody w wino ,to tak samo jak  przelane z jednej do drugiej beczki to samo paliwo nagle nabierze cudownych własciwości :lol: :lol: .

Tylko jeszcze nalezy zamontować  strumienice,magnetyzer i wszedzie powlewac gdzie sie da ceramizery i zadowolenie bedzie pełne.

 

Ja ostatnio cwiczylem ten numer z "Kany Galilejskiej" i PRAWIE się udalo.

Na razie opanowałem te sztuke w droga strone i  z wina wode robie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak jeszcze poważnie..

Stosowanie w aucie tej droższej ropy (róznie ona sie nazywa w zalezności od dystrybutora) wplywa owszem na lepsze osiagi auta jak również mniejsze spalanie ale dla samego silnika juz takie dobre to nie jest.

Na pewno dłuzej pozyje diesel zalewany normalna ropa -szczególnie jeszcze nieco wzbogaconą olejem do dwutaktow niż na tej "lepszej"ropie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wymieniać filtr paliwa po roku podczas serwisu? Dodam, że tankuje tylko na znanych, dużych stacjach. 1.6 dCi. Przejechane 11kkm.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniać filtr paliwa po roku podczas serwisu? Dodam, że tankuje tylko na znanych, dużych stacjach. 1.6 dCi. Przejechane 11kkm.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja zawsze w dieselku wymieniałem filtr paliwa przed zimą (raz do roku) , nigdy nie miałem z silnikiem żadnego problemu. Roczny przebieg okolo 12 000 km. tankowałem przeważnie na Tesco...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...