Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

luk

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w swojej D40 zabudowę sunny sport II outlander z 2007 r.

 

Taka jak na zdjęciu poniżej:

 

2Qk3e4.png

 

Czy ktoś z Was wymieniał w takiej zabudowie siłowniki / sprężyny gazowe ?

 

Proszę o podanie symbolu i firmy siłowników, które pasują, ewentualnie namiaru, gdzie można dostać pasujące zamienniki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na siłownikach powinno pisać,jaką siłą dysponują.

Zazwyczaj jest podana liczba i za nią duża litera N,dalej wystarczy tylko zmierzyć odległość po otwarciu od sworznia do sworznia i wybierać.

Jakbyś znalazł te parametry to pomogę Ci szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładałem  z Łady Samary z tego co pamiętam - trochę większej siły trzeba używać do zamknięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na siłowniku jest napisane:

 

sunny

SJ-1001

MO/2006

 

Więcej oznaczeń nie znalazłem. Najbardziej ciekawi mnie jaka musi być siła w N.

 

Zrobiłem pomiary suwmiarką i metrówką. Grubość cylindra 20 mm, grubość tłoczka 10 mm, długość cylindra ok 205 mm, skok tłoczka ok. 140 - 150 mm.

 

Zdjęcie poniżej jak to wygląda:

 

75EpmP.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowita długość od siedliska sworznia do następnego siedliska,skok od cylindra do plastikowej końcówki tłoczyska inaczej nic się nie znajdzie .

Wymiary siłowników zmieniają się nawet co milimetr,a ty podajesz mi skok 140-150mm

Zrób tak jak pisałem na początku.Szukałem już orientacyjnie i wychodzi mi siłownik o długości 350mm i sile 350N


Znalazłem coś takiego,porównaj parametry:

https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&ved=0ahUKEwj9-rSk1_DQAhWL0xoKHVk9AcQQjRwIBw&url=http%3A%2F%2Fpetrov.pl%2Fpl%2Fp%2FNissan-Navara-D40-05-TELESKOP-silownik-okna-KLAPY%2F7237&psig=AFQjCNHWSRePQNmjqI9xsD_V9YaWneqq6g&ust=1481701412564954

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zmierzyłem i od siedliska sworznia do następnego siedliska jest 42 cm. Cylinder ma długość 21 cm.

Zwężenie nad cylindrem prawdopodobnie jest nakręcone na gwint i ma 2 cm długości. Tłoczek wysuwa się na 15 cm.

Mocowanie na tak zwaną główkę jest tylko z jednej strony.

 

Nikt z Was nie zmieniał takich siłowników w swojej zabudowie ? Byłem pewien, że to bardzo popularna zabudowa jest i
będę mógł skorzystać z Waszego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...