Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kontrolka abs 4wd


marek62

Rekomendowane odpowiedzi

Chciłbym ponowić temat który był już poruszany ale niestety nie rozwiązany.Chodzi o to że po odpaleniu auta jest wszystko ok po przejechaniu kikuset metrów zapala się kontrolka abs i w tym momencie nie można już włączyć napędów w zadnym trybie auto lub 4wd.Byłem z tym problemem w serwisie nissana niestety nic nie pomogli żadne resety komputera wymiany akumulatora na nowy sprawdzanie bezpieczników może ktoś miał taki problem i udało mu się to rozwiązać

dzięki za pomoc

auto x-trail  2003r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciłbym ponowić temat który był już poruszany ale niestety nie rozwiązany.Chodzi o to że po odpaleniu auta jest wszystko ok po przejechaniu kikuset metrów zapala się kontrolka abs i w tym momencie nie można już włączyć napędów w zadnym trybie auto lub 4wd.Byłem z tym problemem w serwisie nissana niestety nic nie pomogli żadne resety komputera wymiany akumulatora na nowy sprawdzanie bezpieczników może ktoś miał taki problem i udało mu się to rozwiązać

dzięki za pomoc

auto x-trail 2003r

Xtrail po wlaczeniu silnika i przejechaniu malego kawalka robi taki selftest absu (jest to opisane w instrukcji). Najwidoczniej testu nie przechodzi pomyslnie i stad ta sygnalizacja. Probowales wymueniac czujniki absu?

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem z tym w serwisie nissana chyba to zrobili  mówili mi tylko o akumulatorze bezpiecznikach i kilkukrotnych resetach no chyba powinni od tego zacząć chociaż podobno jest na tym czujniku kilka rzeczy nawet było podejrzenie że to czujnik uderzeniowy po też jest podłączony pod tą kontrolkę bo zapala się abs lock oraz 4wd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem z tym w serwisie nissana chyba to zrobili mówili mi tylko o akumulatorze bezpiecznikach i kilkukrotnych resetach no chyba powinni od tego zacząć chociaż podobno jest na tym czujniku kilka rzeczy nawet było podejrzenie że to czujnik uderzeniowy po też jest podłączony pod tą kontrolkę bo zapala się abs lock oraz 4wd

Myslisz ze Ci w serwisie wymienili czujniki? Wtedy rachunek tez bylby odpowiedni. Popatrz na allegro na uzywki. Chodza po ok 40pln. Nie ma tragedii nawet jak mialbys wszystkie wymienic...

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem z tym w serwisie nissana chyba to zrobili  mówili mi tylko o akumulatorze bezpiecznikach i kilkukrotnych resetach no chyba powinni od tego zacząć chociaż podobno jest na tym czujniku kilka rzeczy nawet było podejrzenie że to czujnik uderzeniowy po też jest podłączony pod tą kontrolkę bo zapala się abs lock oraz 4wd

Poszukaj kumatego fachowca bo mozesz miec powazna awarie lub zwykła błachostke.

przyczyn tego stanu moze byc troche.

Np.po wymianie przegubu może nie być własciwa odległość tarczy i juz  czujnik nie będzie odpowiednio odbierał sygnału co  komputer od razu wyłapie jako błąd. Brudne czujniki,połaczenia-szczególnie jak auto  sporo tapla sie w błocie czy korozja -tez może byc przyczyną.

Zawilgocenie,przetarcia  przewodów,przekaźniki .

Inne średnice opon na osiach.

Może tez niedomagac sterownik abs-u.

Trzeba po prostu porzadnie po kolei wszystko sprawdzić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...