Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaka i gdzie instalacja gazowa Nissan Juke


Notrance

Rekomendowane odpowiedzi

moim zdaniem gra nie warta świeczki - 1.6 turbo dig-t - wtrysk bezpośredni - słyszałem że już zakładają do tego gaz ale moim zdaniem to dwa razy więcej wydasz na instalację (jak nie więcej), dawkowanie gazu razem z benzyną czyli oszczędności bardzo dyskusyjne - do tego turbo i wysoka moc - kolejne wydatki na odpowiednie komponenty. musisz jeszcz pamiętać o ograniczeniach - prawie dwa razy więcej za przegląd rejestracyjny, butla w małym bagażniku, serwis okresowy co 15tkm, zakaz wjazdu do garaży podziemnych. poza tym technologia do wtrysku bezpośredniego za słabo dopracowana i za droga. ja mam zwykły wolnossący 1.6 bez turbo i nie zdecydowałem się na instalację - te silniki pracujące na gazie to potencjalne źródło problemów: brak kompensacji luzów zaworowych powodujące wypalanie gniazd, awarie katalizatorów - było w kilku miejscach na forum. tu masz link o silnikach do lpg - poczytaj: http://lpg.info.pl/lista-prinsa/276. pracujące na benzynie uchodzą za bezawaryjne. nie żebym miał coś do gazu, bo w poprzednim samochodzie miałem gaz - 2.0 peugeot 407 - i bardzo dobrze to wspominam. wydaje mi się że twój silnik to rozwinięcie tego, który mam ja, ale pewności nie mam. gazownik na pewno będzie zachęcał, ale jak się zdarzy jakaś awaria, to będą cię odsyłać od gazownika do silnikowca i z powrotem. ilość zużywanej benzyny, moim zdaniem, nie uzasadnia wydatków związanych z założeniem lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...