Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sygnał niezapiętych pasów


andmich
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy jest jakieś sposób na wyłączenie sygnalizacji dźwiękowej niezapiętych pasów. Nie chodzi mi o wypinanie kostek.

Edytowane przez andmich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan chyba nie przewidział takiej opcji zdaje się. Pozostaje odpięcie sygnału albo polubienie tegoż, ktoś tu na forum podawał nawet ile razy ten sygnał się odzywa nim się wyłączy.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jakieś rozwiązanie, ale pamiętać trzeba że sygnał zmuszał kolegę, choćby dla świętego spokoju, do zapięcia pasów a takie rozwiązanie wyłączy jego podświadomość, ba nawet i świadomość po jakimś czasie chyba że takowe trzeba zapiąć. Aczkolwiek nie wiem jak i kiedy ten sygnał mu przeszkadzał, więc sory za rozpisywanie się nad bezpieczeństwem jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych samochodach buzer wyłącza się po1min,po 3...albo wogóle...wytrzymaj brzęczyk i sprawdź u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jaki może być powód braku chęci zapinania pasów? Trzeba pamiętać, że taka "zaślepka" oszuka system ale spowoduje zadziałanie poduszki powietrznej przy kolizji a to bez zapiętych pasów jest chyba bardziej niebezpieczne niż brak "wystrzału" poduszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jaki może być powód braku chęci zapinania pasów? 

W myśl zasady, że każdy jest kowalem szczęścia swego ...   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jaki może być powód braku chęci zapinania pasów?

 

Siadasz do auta,zapinasz pasy ,odpalasz i jedziesz.Normalna logika. Czasami po prostu lenistwo bierze gore ,tak sadze :D Wypad na  szybkie zakupy do najblizszego sklepu ( w moim przypadku jakies 400m ) :D

Nie potrzeba zadnych kostek czy innych bajerow .Wystarczy to

post-93557-0-45219800-1494615868_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem tylko w tym przypadku wkładasz zaślepkę i by potem zapiąć pasy musisz wypiąć ową zaślepkę odłożyć na bok  i zapiąć pasy a w przypadku 

http://allegro.pl/zaslepka-do-pasow-bezpieczenstwa-jazda-bez-dzwieku-i6675232904.html, tego ustrojstwa wpinasz i nie musisz wypinać by, jak Ci się zachce lub zmusi Cię konieczność, zapiąć pasy a sygnału w przypadku gdy ich nie zapniesz nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TYYY dobra koncepcja  :P  Wczesniej nie moglo mi otworzyc tego linku z allegro .?

Tak jak mowisz : Wpinasz ustrojstwo raz ,a potem tylko pas dopinasz jesli musisz.

Co nie zmienia faktu ,ze za brak pasow mozna spory mandat wyłapać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem tylko w tym przypadku wkładasz zaślepkę i by potem zapiąć pasy musisz wypiąć ową zaślepkę odłożyć na bok  i zapiąć pasy a w przypadku 

http://allegro.pl/zaslepka-do-pasow-bezpieczenstwa-jazda-bez-dzwieku-i6675232904.html, tego ustrojstwa wpinasz i nie musisz wypinać by, jak Ci się zachce lub zmusi Cię konieczność, zapiąć pasy a sygnału w przypadku gdy ich nie zapniesz nie ma.

 

Jak więc rozumieć ten zapis "zaślepka nie jest przejściówką do pasów! Nie można w nią wpiąć pasów bezpieczeństwa. Służy tylko do wyłączania dźwięku."

Edytowane przez pawcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak więc rozumieć ten zapis "zaślepka nie jest przejściówką do pasów! Nie można w nią wpiąć pasów bezpieczeństwa. Służy tylko do wyłączania dźwięku."

Zonk...!!  Masz całkowitą rację, zasugerowałem się pismem obrazkowym bardziej nie doczytując opisu a wygląda tak obiecująco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, na alle... pod hasłem adapter / przejściówka, gdzie można wpiąć normalnie pas bezpieczeństwa, jest tego skolko ugodno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dziś jechałem polną drogą parę kilometrów z niezapiętym pasem. Po pewnym czasie buzerek wyłączył się. Ku mojemu zdziwieniu zdezaktywował się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz na stałe czy na czas dojazdu?
Przestaje sie drzeć po Ok 3 minutach. Tylko ja jak jadę bez pasów to czegoś mi brakuje tak jakbym nie miał zegarka na ręku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce szczelac ale chyba juz to bylo na tym forum tak mi sie wydaje ze jest kombinacja ze trzeba w okreslonym czasie zapiac i odpiac pas kilka razy aby nie piszczaly tylko nie rozumie po co ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasy wymyślono dla bezpieczeństwa, a w dobie poduszek czołowych pas zabezpiecza przd urwaniem głowy. 

Można to zdaję się wyłączyć programowo w BCM przez Consulta.... z tego co pamięta to się da... ale trzeba by było F15 podłączyć i sprawdzić na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Podepnę się pod temat pasów. Ja przy swoim żuku mam taki objaw, że do tej pory było wszystko dobrze, czyli słychać było brzęczek a po zapięciu pasów i przejechaniu jakiegoś odcinka drogi  wyłączał się brzęczek.Ale od jakiegoś czasu w ogóle go nie słychać, nie wiem co się porobiło, nic nie było grzebane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...