Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem ze sprzęgłem


Knight_Rider

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam Nissana Juke Acenta rocznik 2011 i od jakiegos czasu mam sporadycznie problem ze

 

zmiana biegu z pierwszego na drugi. Mianowicie, wciskam sprzeglo i proboje wrzucic na dwojke ale poprostu sie nie da

 

i trzeba puscic sprzeglo, wcisnac jeszcze raz i wtedy idzie. Auto kupilem uzywane z pol roku temu od dealera Nissana 

 

wraz z roczna gwarancja. Tak wiec bylem u mechanika w servisie, przejechal sie ze mna kawalek i powiedzial, ze wszystko jest

 

w porzadku i biegi chodza jak nalezy (akurat jadac z nim dwojka wchodzila mu za kazdym razem) 

 

Czy ma ktos jakas teorie co to moze byc?

 

Drugie pytanie to:

 

mam wycieraczke, ktora czesto wchodzi pod pedaly i zauwazylem, ze powoduje to iz sprzeglo nie dochodzi do samej podlogi

 

tylko zatrzymuje sie z jakis 1cm przed podloga. Czy moze to miec negatywny wplyw na zmiane biegow?

 

 

Dzieki z gory za odpowiedzi, pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień nazwę tematu na związaną z tematem pierwszego posta. Co do twojego problemu, jeżeli dywanik nie pozwala na wciśnięte pedału sprzęgła do końca, to może to mieć negatywny wpływ na jakość zmiany biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podchodząca pod pedał sprzęgła wycieraczka może mieć wpływ na działanie sprzęgła a co za tym idzie płynną zmianę biegów. Najprościej było by wywalić wycieraczkę i sprawdzić jak sprzęgło zachowuje się gdy pedał idzie do samego końca. Wszystko zależy jak bierze Ci sprzęgło czy nisko czy wysoko. To tak jakbyś miast otworzyć drzwi uchylił je jedynie i usiłował przez powstałą szparę  przejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo slyszalem wlasnie rozne opinie. Jedni mowia, ze sprzeglo lapie juz okolo 3/4 wcisniecia pedala , a nie przy samej podlodze wiec w takim razie teoretycznie nie powinno miec to wplywu na zmiane biegow. Dla

 

pewnosci jednak zrezygnuje na jakis czas z tej wycieraczki i zobacze czy problem zniknie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...