Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Note 1.4 klimatyzacja


analyzer65
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jestem ciekawy jak to wygląda u Was.

Czynnik uzupełniony rok temu, filtr kabinowy, ozonowanie ale jak od razu szału nie było tak i dziś nie ma.

Przy temp. na zewn ok. 30* w słońcu, klima włączona, nadmuch na 3 a z nawiewów leci powietrze o temp. ok 7*.

 

Trochę słabo wg mnie (porównuję z drugim autem jakie posiadam i tam w tych samych warunkach temp powietrza z nawiewów to ok. 4*).

 

A u Was? Mierzył ktoś może?

Edytowane przez analyzer65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to wynik jak najbardziej zadowalający....standard to 6-8C. 

Poniżej to przy temperaturze 30C schłodzenie do np3-4C było by za dużym szokiem termicznym.

To nie zamknięta lodówka ;)

U mnie klima też ma około 7C i działa OK, nawet po dłuższej podróży rob się na prawdę chłodno w samochodzie. A potem po wyjściu na 24-27C szok..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedem stopni to dobry wynik co prawda u siebie nie mierzyłem ale po tegorocznym dobiciu mam podobnie, choć  w którymś aucie też miałem  4 stopnie, nawet w serwisie się dziwili że tak chłodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli klima była serwisowana rok temu to lepiej znowu ją sprawdzić. Czynnika zawsze ubywa min więc mniejsze ciśnienie to mniejsza temp i dłuższa praca sprężarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witajcie.

Mój Note Visia r.prod. 2012 rejestr. 2013.
W 2018 (szósty rok pracy) sprawdziłem klimę w serwisie - pomiar itp.
Wszystko OK.
Na zapytanie czy powinienem sprawdzić na przyszły rok usłyszałem : nie , lodówkę też sprawdzasz co rok , no chyba żeby zaszwankowała :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo słusznie, ja pierwszy przegląd i dobicie w Notku zrobiłem w siódmym roku użytkowania bo osiągi były odczuwalnie słabsze. Fachowiec całkiem słusznie odpowiedział. Ważne by nawet jak niepotrzebna włączyć na jakiś czas by się przesmarowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima w tym autku może doprowadzić do plajty finansowej, przynajmniej w moim przypadku ;)Na wiosnę nagle przestała działać, okazało się, że chłodnica klimatyzacji się rozleciała a teraz padła sprężarka klimatyzacji. Może pech, może trafił mi się taki egzemplarz :) , ale przez 12 lat jeżdżenia starym modelem Corolli ( sprzedałem ją 20 letnią ) i w tym samym czasie 8 lat jazdy Yarisem ( sprzedałem 18 letni ) , na oba autka nie wydałem tyle kasy na awarie co tu na samą klimatyzację w rok. Zaczynam tęsknić za Toyotą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 12 letni i klima trzyma "odpukać" trzecie lato bez problemu. Więc klima w Notkach jest OK. Zależy jak kto dbał od nowości. Bo znam ludzi którzy żeby zaoszczędzić nabijają sam czynnik bez oleju !! A potem sprężarka siada jak u Ciebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Rano przy pierwszym odpaleniu trochę głośniej zaczyna pracować, ale od razu cichnie i jej nie słychać.

Ja na klimie jeżdżę cały czas latem i zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie cichnie cały czas rzęzi ,słychać jak się załancza -jarmoli-- wyłancza denerwuje mnie to juz 8 lat, serwis tak ma być(a jakby nie inaczej) pewnie TTTM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często to nie sprężarka wydaje dziwne dźwięki a rolka napinacza paska wielorowkowego. Jak rolka się kończy, w momencie załączenia sprężarki obciążenie na pasku rośnie i wspomniana rolka zaczyna wydawać dziwne dźwięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawdze ale u innego mechanika , kiedys wymieniałem ten pasek i byl skrajnie zużyty w poprzek popękany na całej długości i słyszę  że znowu się odzywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek w Notkach to trzeba wymieniać prawie co rok, tak jak olej w silniku :D

Ja wymieniałem latem w 2018, tego roku latem już lekko popiskiwał. Pomogło lekkie dociągnięcie i na razie OK.  Może zimę przetrzyma;)

Rolki dobre, napinająca wymieniana z paskiem w 2018.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie, na początku, hałas był słyszalny tylko przy załączaniu klimy. W końcu rzęziło i to głośno cały czas, stawiałem na rolki paska a okazało się, że padło łożysko kompresora, można wymienić samo łożysko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dodam coś ze swojego podwórka. Jeśli chodzi o pasek (alternator, sprężarka klimy)  u mnie wystąpiło pierwsze piszczenie na fabrycznym po ośmiu latach (90 tyś km) Wymieniłem na nowy firmy bosch, trzy-cztery miesiące i pisk. Następny był firmy Conti. Piszczenie po takim samym czasie. Psikanie  preparatami wzmagało piski. Wkurzyłem się i  kupiłem oryginalny u Nissana. Cena nissanowskiego trzy razy drożej ale opłaca się. Póki co odpukać nic nie piszczy.  Z tego wynika, że zamienniki zawierają inny skład niż oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...