Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Grzeje się podczas jazdy Nissan Primera P11.144 1.8


olokogz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój problem polega na tym że podczas jazdy w upały 35st. w trasie jak jadę powyżej 120km/h temperatura silnika zaczyna wzrastać do 3/4 skali - wtedy ściągam nogę z gazu, zwalniam i temp wraca do normy. Przy niższych temperaturach dzieje się tak jak mam do pokonania większe wzniesienie na trasie. Czyli można powiedzieć że objaw jest podczas zwiększonego obciążenia. W korkach temp w normie. 

-Termostat sprawdzony

-Wentylatory chodzą 

-Zalany płynem nie wodą

-Brak wycieków

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pamietam już, jak wygląda sprawa odpowietrzenia układu ?

 

ja bym stawiał na pompę wody 

 

jesteś pewny że  termostat otwiera się do konca ?  znane są przypadki zacinania się termostatu też, ostatnio wymontowałem z silnika termostaty ( ma dwa) i po wrzuceniu do wody i podnoszeniu temperatury okazało sie że jeden się bardziej otwiera, normalnie bym nie wyłapał tego że jest nie teges, ale czułem wiekszą temperaturę na głowicach i z jednej strony. Ostatecznie wymieniłem pompę i termostaty i hula jak szalony  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wyciągniętym termostatem nawet jest to samo, odpowietrza się sam(po nagrzaniu trzeba dolac plynu który zassał) lub jest śruba przy obudowie nagrzewnicy. jakos 20kkm temu wymieniałem silnik i pompa wody była ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj zrobiłem 1.2kkm w trasie, dosyć górzyste tereny i były jaja, temp zew. 30-35st klima odpalona i wskazówka prawie na czerwonym polu, wyłączyłem klime i wszystko wracało do normy z temp.. klime serwisowalem ostatnio, wymiana osuszacza o wszystkich oringow na wężach no i wiadomo nabicie itp. Czy nagrzewanie się chłodnicy klimy może dawać takie objawy jak przegrzewanie się silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...