Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zamiana 1.2 dig-t na 1.6 dig-t...


rozbef
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no teraz to zasmakowałem w mocniejszym silniku :)

że też mogłem jechać tym 1197 cm3:wacko:  choć żeby coś ocenić to trzeba porównać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradoksalnie w mieście 1.2 sprawia wrażenie zrywniejszego od 1.6! O czym wiele osób już pisało. Ja subiektywnie mam podobne odczucia, bo przed zakupem miałem okazję przez 2 dni testować 1.6, który z niskich obrotów ma charakterystykę silnika wolnossącego i zaczyna rwać później niż 1.2. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie macie problemów z sondą lambda bo ja mam je za Was wszystkich :)

Myślę , że zamiana 1,2 na 1,6 będzie zauważalna w trasie . Ja bardzo korzystnie oceniałem zmianę poprzedniego QQ J10 1,6 117 KM na obecnego do momentu jak zaczęły się nagminne problemy ze wspomnianą sondą - ale poza tym silnik bardzo fajny, kangurek jest ale jak się chce dynamiczniej ruszyć , przy spokojnym ruszaniu nie występuje. Spalanie super. 

NIc tylko życzyć bezawaryjnej jazdy nowym QQ.

Zdradź mi czy z tymi sondami jeździłeś tylko do jednego serwisu(myślę o Opolu),a jeśli tak to czemu nie spróbowałeś na śląsku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek - tylko Opole - na Śląsk nie chciało mi się jeździć chociaż do Gliwic daleko nie jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale demonizujecie tę sondę, żal czytać. Zaraz jakiś pseudo pismak przeczyta w kilku tematach o jednej sondzie lambda, a do gazet trafi info i opinia przylgnie na zawsze do qq....

Przypadek jakich innych pełno, niezależnie od marki i ceny nowego auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak z braniem oleju w silnikach 1.2. Nasz Jacko rozdmuchał, a ten łysy głupol silący się na oryginalność z "Auto Świata" podłapał i opinia poszła. :D  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, w X-trailu wymieniali mi dwa razy ;), pierwszy raz przy 98km przebiegu. W piątek wyjechałem z salonu, w poniedziałek na lawecie wrócił do ASO ale mając na uwadze 1,5 roku pozostalej bezproblemowej eksploatacji, żalu nie mam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak z braniem oleju w silnikach 1.2. Nasz Jacko rozdmuchał, a ten łysy głupol silący się na oryginalność z "Auto Świata" podłapał i opinia poszła. :D  ;)

Żebym to jeszcze miał z tego jakąś gratyfikację,...ale nie! Nie mam :blush:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale demonizujecie tę sondę, żal czytać. Zaraz jakiś pseudo pismak przeczyta w kilku tematach o jednej sondzie lambda, a do gazet trafi info i opinia przylgnie na zawsze do qq....

Przypadek jakich innych pełno, niezależnie od marki i ceny nowego auta

Nie demonizuję,u mnie  sonda hula od nowości.Tylko może w innym serwisie poszukaliby przyczyny,która nie koniecznie leży po stronie sond.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to Wam powiem , że jak jak zacząłem szukać nowego auta to lampka zgasła samo z siebie i już od trzech tygodni nic się nie świeci - może się spaliła :)

I nie demonizuję tylko mówię jak jest i to nie z zasłyszanych opowieści tylko z własnego doświadczenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znów potwierdza tezę, że samochody mają duszę. :whistle:

Boi się Twój QQ, że go opuścisz i teraz próbuje pokazać się z lepszej strony. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewno że mają, jak ostatnio pogłaskałem ...nie ważne co i kogo

To od razu wyskoczył mi komunikat "trzymaj ręce na kierownicy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewno że mają, jak ostatnio pogłaskałem ...nie ważne co i kogo

To od razu wyskoczył mi komunikat "trzymaj ręce na kierownicy"

Patrz, inna marka, a też mam ten komunikat. Już nawet piwa spokojnie nie można wypić. :D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy macie za wozidła że w nosie podłubać nie można,a o innej skrobance nie wspomnę bo zaraz sie automat w życie prywatne wpiernicza i ręce na kołderkę???

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, lipa straszna. Niby sam kręci kierownicą i to trzy stopnie tego wymyślili, a łapy i tak "tsza" na kierze trzymać, kompletnie bez sensu :devil: Ale jam kumaty i wiem jak toto oszukać :D Tylko babu na mnie wtedy krzyczy :thumbsdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, lipa straszna. Niby sam kręci kierownicą i to trzy stopnie tego wymyślili, a łapy i tak "tsza" na kierze trzymać, kompletnie bez sensu :devil: Ale jam kumaty i wiem jak toto oszukać :D Tylko babu na mnie wtedy krzyczy :thumbsdown:

 

Wciskasz pomarańczę w wieniec kierownicy? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie.

Zamierzam pomiędzy 1000 a 2000 km przebiegu zmienić olej w silniku.

Jak według was, warto?

I jaki tam jest olej ? w instrukcji jest dedykowany 0W20 :o

Coś mi sie nie chce wierzyć , że taki leja w ASO raczej 5W30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie.

Zamierzam pomiędzy 1000 a 2000 km przebiegu zmienić olej w silniku.

Jak według was, warto?

I jaki tam jest olej ? w instrukcji jest dedykowany 0W20 :o

Coś mi sie nie chce wierzyć , że taki leja w ASO raczej 5W30

Czy aby nie za szybko? Za mną wydzwaniają serwisy, że producent zaleca po 3000 km... Mam 3700 km, po niedzieli nie omieszkam tego popełnić. Dziwne, dlaczego nie robią tego w ramach gwarancji?(to było pytanie retoryczne...  :thumbsdown: ).

Edytowane przez Romek_Hel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, do mnie serwis nie dzwonił aby olej wymienić po 3000 km, autem jeżdżę już 3 rok olej wymieniłem na pierwszym przeglądzie, auto jeździ,olej od wymiany do wymiany,więc po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, do mnie serwis nie dzwonił aby olej wymienić po 3000 km, autem jeżdżę już 3 rok olej wymieniłem na pierwszym przeglądzie, auto jeździ,olej od wymiany do wymiany,więc po co?

Po to, żeby później, kiedy ewentualnie zacznie Ci zlopac olej, mogli powiedzieć, "a nie zapraszaliśmy?? Teraz Pana wina"

A tak na serio, u siebie w X-trailu, który właściwie od dwóch mcy stoi w garażu ( aktualnie trzecie auto na dwie osoby z prawem jazdy ), przebieg ca43tkm, olej od przeglądu do przeglądu, ani nie ubywa ani nie przybywa, podobnie jak z płynem chłodzącym... Zaraz pewnie znajdą się tacy co napiszą, że nie chcieliby kupić od mnie auta :) dlatego, że stosuję się do zaleceń producenta?

Acha, co lepsze, akumulator od nowości nie dotykany i pali na dotyk

Czy aby nie za szybko? Za mną wydzwaniają serwisy, że producent zaleca po 3000 km... Mam 3700 km, po niedzieli nie omieszkam tego popełnić. Dziwne, dlaczego nie robią tego w ramach gwarancji?(to było pytanie retoryczne... :thumbsdown: ).

Przy zakupie i30 dla żony, dostałem "promocyjny kupon" na darmową usługę wymiany oleju, oczywiście materiały płatne, ale parcia nie było. Nie mogą narzucić mi nadprogramowo czegoś, co wychodzi ponad ramy standardowej obsługi zalecanej przez producenta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do akumulatora, w K12 pierwszy raz ładowałem i w ogóle dotykałem go tydzień temu. (Rok auta 2005 Aku wymieniony przez "debila" naciagacza w 2007 na centrę)To jest wynik! Myślałem że już będę zmieniał, ale po naładowaniu przyszły mrozy, a on trzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie macie problemów z sondą lambda bo ja mam je za Was wszystkich :)

Myślę , że zamiana 1,2 na 1,6 będzie zauważalna w trasie . Ja bardzo korzystnie oceniałem zmianę poprzedniego QQ J10 1,6 117 KM na obecnego do momentu jak zaczęły się nagminne problemy ze wspomnianą sondą - ale poza tym silnik bardzo fajny, kangurek jest ale jak się chce dynamiczniej ruszyć , przy spokojnym ruszaniu nie występuje. Spalanie super. 

NIc tylko życzyć bezawaryjnej jazdy nowym QQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do akumulatora, w K12 pierwszy raz ładowałem i w ogóle dotykałem go tydzień temu. (Rok auta 2005 Aku wymieniony przez "debila" naciagacza w 2007 na centrę)To jest wynik! Myślałem że już będę zmieniał, ale po naładowaniu przyszły mrozy, a on trzyma

Manixo,u córki w Micrze jest od nowości czyli od 2011 r i mimo mrozów pali od dotknięcia,bez doładowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...