Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pierwsze zgrzyty z aso i nie ostatnie


konrads
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Musiałbym przeczytać moją.

Zajrzę wyżej

Ale nie kojarzę w mojej terminu wykonania.

Czytam tyle że minął termin.

I że w momencie nie wykonania zwraca.

Edytowane przez Brzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa przedwstępna ma datę wykonywalności. Każdego powinno obowiązywać dostosowanie się do pkt. w umowie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazdę weź z placu, bo kolega z pracy zamówił (CX3, marzec 2017) wg życzenia i czekał najpierw 2 miesiące, a potem przeciągnięto go jeszcze 20 dni (rzekome przestoje w fabrykach). I żadnego upustu nie dostał, żeby była jasność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazdy Cx-3 produkują pod zamówienia

Jeśli dobrze zrozumiałem to okres ok. 2.5 m-cy świadczy o "expresowej usłudze" Mazdy . Podróż statkiem z Japonii trwa ok.miesiąca , dystrybucja łącznie z czynnościami przedsprzedażowymi też tyle . Pozostaje pół m-ca na produkcję i odprawy a jeszcze potrzebny jest czas na ewentualne oczekiwanie na statek, który płynie do Europy 2x w m-cu. Nie widzę tu czasu na przestoje bo takie są realia .Moją zamówiłem w połowie listopada z datą produkcji noworocznej i odebrałem 28 marca czyli tyle samo co w wyżej opisanym przypadku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazdę weź z placu, bo kolega z pracy zamówił (CX3, marzec 2017) wg życzenia i czekał najpierw 2 miesiące, a potem przeciągnięto go jeszcze 20 dni (rzekome przestoje w fabrykach). I żadnego upustu nie dostał, żeby była jasność. 

 

Upusty nie dostaje się za "2 miesiące, a potem przeciągnięto go jeszcze 20 dni" - tylko za przekroczenie daty w umowie - która jest wpisywany z pewnym marginesem. Ja miałem wpisane nieco ponad 3 miesiące, a odbiór był po nie całych 2. Mieli jeszcze ponad miesiąc zapasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dodzwoniłem się do ASO w piątek. Mój Pan powiedział, że moy samochód jest priorytetem ;)  Nie będę się rozpisywał dlaczego ( moze czyta ), ale ja cierpiałem za kogoś bo ktoś czegoś nie zapłacił... Żona mówi abym był spokojny i dał chłopu pracować :) Ale darmowy przegląd lub przeglądy by się przydały. ps. żona robi zdjęcia i od razu wysyłam. ( QQ ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po telefonie. Zadzwonilem dzisiaj do dilera. Pytam się i co z samochodem? Diler nic. Więc sie pytam kiedy będzie, lub aby określił mi czas kiedy mógłbym sie spodziewać odbioru ( dodam że jest już po wyznaczonym terminie )- On na to NIE WIEM:) Ludzie NIE wiem :) Więc mówię Mu że zaczynam być zdenerwowany i chyba zmusza mnie do wycofania ZADATKU. On na to że, -- MOGĘ SOBIE GO ZABRAĆ:) KUUr..a ZABRAĆ. Rozumiecie ? :). Dałem Mu do jutra czas na zastanowienie się nad naszą umowa ( jestem skory do przeprosin ), ale i tak chyba nie pozostawię tego w tym położeniu. Chodzi mi po głowie 1. Spotkanie z Jego Dyrektorem ( i tak muszę tam być aby odebrać zadatek ). 2. Zgłoszenie tej sprawy do Nissan Poland. ps. czy tylko mnie to spotkało? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Info o 4 autach do wyboru 28.11.2017 r. Szybka decyzja.Zaliczka i umowa dnia następnego. Auto do odbioru czekało od 08.12. 2017r... Odebrałem 13.12.2017 r. Wcześniej nie mogłem...zarobiony byłem:-). U Ciebie dziwne podejście do klienta... Szybciej by z USA zaimportował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także nie rozumiem.

U mnie także były zgrzyt u ale podobno to wina babki od kredytów.

Ale sprzedawca sam po pracy przyjechał do mnie do pracy podpisać dokumenty.

Więc ok i po dwóch dniach mialem auto.

 

Ja ze złości chyba zabrałbym zadatek.

 

Mnie też u jednego strasznie nadciągali i astenosfera była strasznie nieudana.

Tylko wcisnąć i już.

U drugiego mogłem i trzy razy jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to się cieszę, że oddzwonił :) ( po 2 godzinach ) .  Jutro Go chrzanię, jak się nie uda dogadać to.. PO 1. Znalazłem taki sam u innego dilera ( jak kupię tam to ciekawie opisze sytuację ) 2. Dzwoniłem do MAZDY. ps. Tylko nie lubię być robiony w balona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po telefonie. Zadzwonilem dzisiaj do dilera. Pytam się i co z samochodem? Diler nic. Więc sie pytam kiedy będzie, lub aby określił mi czas kiedy mógłbym sie spodziewać odbioru ( dodam że jest już po wyznaczonym terminie )- On na to NIE WIEM:) Ludzie NIE wiem :) Więc mówię Mu że zaczynam być zdenerwowany i chyba zmusza mnie do wycofania ZADATKU. On na to że, -- MOGĘ SOBIE GO ZABRAĆ :) KUUr..a ZABRAĆ. Rozumiecie ? :). Dałem Mu do jutra czas na zastanowienie się nad naszą umowa ( jestem skory do przeprosin ), ale i tak chyba nie pozostawię tego w tym położeniu. Chodzi mi po głowie 1. Spotkanie z Jego Dyrektorem ( i tak muszę tam być aby odebrać zadatek ). 2. Zgłoszenie tej sprawy do Nissan Poland. ps. czy tylko mnie to spotkało? 

Szczerze, gdyby mnie tak zwodził sprzedawca to już bym go olał i poszedł do innego dealera. Jak chcesz to sprawę zawsze możesz nagłośnić na oficjalnym profilu Nissana na FB. Pewnie wtedy zainteresują się bardziej tematem :)

Edytowane przez stasziek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc mówię Mu że zaczynam być zdenerwowany i chyba zmusza mnie do wycofania ZADATKU. On na to że, -- MOGĘ SOBIE GO ZABRAĆ :) KUUr..a ZABRAĆ. Rozumiecie ? :). Dałem Mu do jutra czas na zastanowienie się nad naszą umowa 

Może trzeba było mu powiedzieć że skoro nie dotrzymali terminu umowy to z racji iż problem wystąpił z ich winy należy Ci się zwrot zadatku (o ile w umowie figuruje to jako zadatek) w podwojonej kwocie.

 

Art. 394. § 1. W braku odmiennego zastrzeżenia umownego albo zwyczaju zadatek dany przy zawarciu umowy ma to znaczenie, że w razie niewykonania umowy przez jedną ze stron druga strona może bez wyznaczenia terminu dodatkowego od umowy odstąpić i otrzymany zadatek zachować, a jeżeli sama go dała, może żądać sumy dwukrotnie wyższej.

§ 2. W razie wykonania umowy zadatek ulega zaliczeniu na poczet świadczenia strony, która go dała; jeżeli zaliczenie nie jest możliwe, zadatek ulega zwrotowi.

§ 3. W razie rozwiązania umowy zadatek powinien być zwrócony, a obowiązek zapłaty sumy dwukrotnie wyższej odpada. To samo dotyczy wypadku, gdy niewykonanie umowy nastąpiło wskutek okoliczności, za które żadna ze stron nie ponosi odpowiedzialności albo za które ponoszą odpowiedzialność obie strony.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem aneks do umowy z przesunieciem terminu o 30 dni. Po minieciu dodatkowego czasu dostalem samochod od dilera zastepczy a na koniec upust i darmowa 5 gwaranacje oraz zestaw kol i opon zimowych w extra cenie. Calosc przesunela sie o 2 miesiace. Ja bylem zadowolony. Przy odbiorze jeszcze byla flacha dla mnie i slodycze dla zony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aneks. Czyli jednak byłeś poinformowany. Była jakaś wola współpracy. 

 

Wola była faktycznie.

Z tym że od poczatku nie naciskałem, bo miałem czym jezdzić i wiedzialem ze x troche czasu z Japoni płyną. W sumie to okazało się OK bo mialem mozliowsc pojezdzić zastepczym nowym Q z tym samym silnikiem co zamowiłem (zmiana z 1.5 dci). I jednoczesnie upewnilem sie co do dobrego wyboru zamiany pierwszego Q na wiekszego X. Bagaznik okazał się mniejszy w nowym Q niz poprzednim. No i stwierdzam też ze wykonanie X jest nieco lepsze niż Q mimo pozornie braku różnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym wziął X'a gdyby była benzyna z AT. Dziwna polityka Nissana w tej kwestii.

 

Pewnie ze przydałby się, ale do końca nie taka dziwna w mojej ocenie.

 

Jak kupuje benzynę to z definicji jezdze mało km rocznie (tj. załóżmy max 20k). Jeśli mało to znaczy ze 80% miasto. Jeśli miasto to manual lepszy niż CVT.

Jeśli manual i miasto to jaki sens 4x4.

Ergo - jaki sens wydawać dodatkowo kolejne 16 k (bo tak okolo 8 za kazdy extra dodatek cenią).

Ja na przykład, nawet gdyby była taka opcja, to nie wydałbym (wg cennika promo) 106+16+3 za lakier = 125 tys. - to za wysoka cana za Nissana.

Przecież jakość tego samochodu jest taka sama czy kosztuje on 104k (moja cena) czy 160k (wersja 2.0 dCi 177 Xtronic All Mode 4x4-i 380 Nm).

A zatem mając do wydania 160 szukałbym już przyzwoicie wyposażony z Premium. Z tym że w Premium o takie trudno z tą wielkością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak kupuje benzynę to z definicji jezdze mało km rocznie (tj. załóżmy max 20k). Jeśli mało to znaczy ze 80% miasto. Jeśli miasto to manual lepszy niż CVT.

 

Według mnie do miasta automat jest dla mnie lepszym rozwiązaniem niż manual - a już CVT to idealne rozwiązanie - bezstopniowe i płynne - a w korkach ciągłe mieszanie biegami to się może znudzić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pozostałymi punktami zgodziłbym się poza tym jednym. Do jazdy w korkach CVT jest wg mnie lepsze niż dwusprzegłówki. Czasami gubią się i mieszają biegami niepotrzebnie przy czym też potrafią poszarpywać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie do miasta automat jest dla mnie lepszym rozwiązaniem niż manual - a już CVT to idealne rozwiązanie - bezstopniowe i płynne - a w korkach ciągłe mieszanie biegami to się może znudzić .

 

Albo znudzić się może nic nie robienie. :wave:  Nie ważne.

A jak podczas intensywnego przyspieszania - jest monotonny donośny warkot? Mnie to irytuje i skutecznie zabija radość płynącą np. z przyspieszania.

Reszta same zalety dla spokojniejszych kierowców. Jak się uspokoję to tez kupię CVT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...