Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zamarznięta klapka wlewu paliwa


Zenek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tankowanie i nie da się otworzyć klapka bez rozwiązań siłowych, odmrażacz nie pomógł .  Czy starczy paliwa na dojazd do domu ?  Po odmrożeniu w garażu, nadmuch ciepłym powietrzem  i też nie dało się otworzyć. Pomogło wciągnięcie taśmy tekstylnej od lewej  strony  klapki, delikatne  szarpnięcia  i pomoc drugiej osoby która poruszała klapką otwierania w kabinie. Popryskałem  zaczep olejem silikonowym i mam nadzieję że to pomoże  uniknąć przykrych niespodzianek w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard na mrozie. Następnym razem potraktuj z plaskacza i odskoczy. :D

 

Nie zadziałało, ale w poprzednim mi się nie przytrafiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas oględzin auta przed zakupem, serwisant w ASO zwracał uwagę na regularne smarowanie zawiasu klapki.

Widocznie taki jej urok.

:-)

 

Wysłane z mojego Lenovo K50-T5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas oględzin auta przed zakupem, serwisant w ASO zwracał uwagę na regularne smarowanie zawiasu klapki.

Widocznie taki jej urok.

:-)

 

Wysłane z mojego Lenovo K50-T5 przy użyciu Tapatalka

 

To jest  właśnie  przyczyną :) . Już przesmarowane ....sama się otwiera  teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas oględzin auta przed zakupem, serwisant w ASO zwracał uwagę na regularne smarowanie zawiasu klapki.

Widocznie taki jej urok.

:-)

 

Wysłane z mojego Lenovo K50-T5 przy użyciu Tapatalka

Kur... pierwszy raz słyszę taką radę i to wprost aso. Miałem już tyle aut, a jakoś nie wpadłem żeby smarować cokolwiek w tym miejscu. Widać łatwiej wmawiać klientom że to ich obowiązek, niż puknąć kogoś w pusty łeb, żeby nie odwalał fuszerki w autach z XXI wieku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz Hersonku,że jak byłem na pierwszym przeglądzie to wszędzie,gdzie były jakieś zawiasy popryskali białym smarem silikonowym???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plus dla nich

jednak miałem na myśli, że myśl ( masło maślane ) technologiczna w XXI, momentami pokazuje oblicze z XIX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz Hersonku,że jak byłem na pierwszym przeglądzie to wszędzie,gdzie były jakieś zawiasy popryskali białym smarem silikonowym???

U mnie to samo;i po pierwszym i po drugim przeglądzie każdy zawiasik przesmarowany,sprawdzałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba znać odpowiedni moment... otworzyć i zatankować do pełna w plusowych temperaturach i jeździć tak ekologicznie lub wykorzystać własny napęd nożny, by w czasie mrozów nie trzeba było jej otwierać. W instrukcji mógłby być taki zapis! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapka zamarzła!!!???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście w moim przypadku nie zamarzła. Poprostu "coś" się zablokowało :) Po jakimś czasie stojąc przy dystrybutorze i pociągając za wajchę otwierania klapki, puściło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zacinającą się klapką też miałem kłopot. U mnie przy szybkim przejeździe przez przejazdy tramwajowe sama się otwierała. Co ja się nawysiadałem na skrzyżowaniach, jak kierowcy mi pokazywali, że wlew nie domknięty. Już miałem jechać do serwisu, jednak po obejrzeniu mechanizmu zamykającego przy klapce, lekko podgiąłem zaczep metalowy - ten na klapce i od ponad roku nie mam z klapką problemu. Jak się zacina (zamarza) to może najpierw lekko spróbujcie odgiąć element zamykający. Twardość tej blaszki jest zbliżona do blachy z konserwy mięsnej. 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Mam i ja. Zamarznięta klapka i brak możliwości zatankowania na mocnej rezerwie. Nie pomogło pukanie nawet po 30 min jeździe klapka nie odtajała :(
Jutro będzie walka z odmrażaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...