Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Letnie opony


Kabar24

Rekomendowane odpowiedzi

Jakich opon na lato używacie?

Muszę zakupić nowy set, myślę o Toyo lub Yokohama, ale kolega bardzo poleca Uniroyale Rainsport 3. Tylko kiedy o nich czytam to sporo ludzi pisze o miękkości opony, zwłaszcza w zakrętach, a ja raczej jezdze szybciej a droga ma sporo zakrętów.

Coś możecie polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Uniroyal Rainsport 3 (224/45/17R) w poprzednim aucie (Seat Leon 190KM/400Nm) i byłem bardzo zadowolony. W deszcz ciężko było zerwać przyczepność. Faktycznie w zakrętach czuć było, że opona jest dosyć miękka na ściankach.

Jeździłem 1 sezon tylko na nich i zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenia. Jak będę wymieniał w Juke'u opony to wlecą Rainsporty 3  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z toyo masz proxes cf2, yokohamę to advan fleva 701. 

 

Uniroyale są ok, na deszczu super, ale mniejsze przebiegi. Ciekawe też jak wygląda z czasem skuteczność tych opon wraz ze zużyciem bieżnika, bo wiadomo nowe opony to wszystkie dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od nowośći Micheliny Primacy 3 215 55 17 Świetnie trzymają na zakrętach. Ciche . Oszczędzają paliwo ,tak piszą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja polecam yokohamy..świetnie trzymają się drogi na suchej i mokrej nawierzchni,w zakrętach auto zachowuje się perfekcyjnie..są ciche nawet przy dużych prędkościach powyżej 200 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
5 godzin temu, zivi napisał:

ja polecam yokohamy..świetnie trzymają się drogi na suchej i mokrej nawierzchni,w zakrętach auto zachowuje się perfekcyjnie..są ciche nawet przy dużych prędkościach....

W pełni potwierdzam zalety opon Yokohama - miałem letnie w Almerze N15, a przy tym są stosunkowo tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...