Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pomocy! Strasznie dymi i nie ma mocy


Marta0108

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z moją Tiną 2.2, podczas jazdy zapalal się czek, tracił na mocy i strasznie dymil na biało,po paru dniach wcale już nie chciał jechać tylko dymił, po oddaniu go do mechanika i regeneracji pompy wtryskowej dalej jest to samo tylko że teraz dymi i zapala się czek dopiero po nagrzaniu silnika. Zawor EGR zaslepiony i dalej to samo. Czy ktoś może mi pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to może być wina turbiny lub wtryskow? Bo to sprawdzane nie było. I z tego co mi wiadomo to przewody paliwowe, bak czyszczone nie było ani filtr paliwa po regeneracji pompy nie był wymieniany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ubywa Ci płyn chłodzący ? biały dym może być powodowany pęknięciem głowicy i do komór spalania dostaje się płyn chłodzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn chłodzący ubyl mi właśnie przed oddaniem go do mechanika ale tylko ze zbiorniczka. A teraz już nie ubywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wymieniałaś pły ? czy dużo ubyło od wymiany ? Jeśli będzie dalej znikać to spalasz go w komorach.... no chyba ,że jest wyciek. Ale jeśli dymi na biało cały czas ( nie liczę kondensacji wody w wydechu ), i płyn znika to masz problem.

 

Zczytałaś błedy z kompa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem czy ten mechanik go wymienił czy tylko dolał. Było to parę dni temu. Dzisiaj patrzyłam to trochę ubyło ale to dlatego że wczoraj wyjmowalismy EGR i trochę uciekło. Tak był podłączony i wyskakuje błąd jakiś z wtryskami. Inny mechanik mi mówił że może być źle założona pompa lub o jeden ząbek przeskoczone ewentualnie źle zregenerowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz jaki kod błędu wyszedł? 

Za dużo tu niewiadomych.. na odległość cieżko powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...