Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Qashqai - "Fajny japończyk ?!"


Gość danstan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj odebrałem Qashqaia z salonu.

Wersja najskromniejsza -71tys (z lakierem metalizowanym i blokada skrzyni biegów), benzyna 1.6, napęd na jedną oś. Postaram sie przedstawić swoje wrażenia w miare obiektywnie za jakis czas, choć specjalista nie jestem i ze skąlą odniesienia moze być u mnie kiepsko bo to mój trzeci samochód, pierwszym był stary vw garbus a drugim vw polo wiec porównywac nie mam do czego, a SUVami czy suvopodobnymi autami nie jezdziłem. Na razie mogę jedynie powiedziec ze komfort jazdy jak dla mnie znakomity, zawieszenie miekkie, silnik bardzo cichy (moze troche za cichy), ale na wyzszych obrotach wydaje przyjemny odgłos. Osiągi dla mnie dobre, 12s do setki jak dla mnie to niezle w tego typu aucie. Skrzynia biegów mogła by pracowac troche bardziej miękko ale moze to kwestia jej "nowości".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie rozwiązaniem - silnik 2,0 dci wydaje się rozsądny.

napędzanie 4x4 musi być nakręcane odpowiednim momentem obrotowym. Gdy go oglądałem nie było jeszcze w ofercie tego silnika. , tylko cena wydaje mi się lekko za wysoko ustawiona, ale generalnie jakoś się sprzedaje, choć salny Nissana obecnie żyją głównie ze sprzedaży Navary i Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie rozwiązaniem - silnik 2,0 dci wydaje się rozsądny.

napędzanie 4x4 musi być nakręcane odpowiednim momentem obrotowym. Gdy go oglądałem nie było jeszcze w ofercie tego silnika. , tylko cena wydaje mi się lekko za wysoko ustawiona...

 

:) no to niedlugo bede mogla cos o nim powiedziec :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie rozwiązaniem - silnik 2,0 dci wydaje się rozsądny.

W "Autofleszu" napisano :

"Qashqai 2.0 dCi - małe jest piękne

Po długich oczekiwaniach (pierwsze egzemplarze Qashqaia do testów otrzymaliśmy już w marcu - czytaj Qashqai - nowy crossover Nissana) w redakcyjne sidła nareszcie wpadła wersja z najmocniejszym silnikiem 2.0 dCi. Już wówczas wróżyliśmy świetną sprzedaż, jak również zwracaliśmy uwagę na fakt, że to właśnie ten motor najlepiej wpisuje się w charakterystykę crossovera. Teraz przekonaliśmy się, iż przewidywania te były nad wyraz trafne.........."

a pełny artykuł o teście redakcyjnym tutaj :

http://www.autoflesz.pl/artykuly/1114,Qash...est_piekne.html

Pozdrawiam życząc zainteresowanym przyjemnej lektury. :one:

 

[ Dodano: Sro 26 Wrz, 2007 21:59 ]

Witam

W "Autofleszu" napisano:

"Nissan Qashqai kolekcjonuje nagrody" - Źródło: Nissan Sales Central & Eastern Europe, 2007-09-25 15:12

"Nissan Qashqai sprzedaje się świetnie i zbiera kolejne nagrody. Ostatnio uhonorowany "Grand-Prix" dla najlepszego samochodu przez rosyjski magazyn "Za Rulem", nieco wczesniej zaufaniem obdarzyli go czytelnicy(ki) niemieckiego AutoBild......"

a pełny artykuł dostępny tutaj:

http://www.autoflesz.pl/artykuly/1152,Niss...je_nagrody.html

Pozdrawiam życząc zainteresowanym przyjemnej lektury. :one:

 

[ Dodano: Pon 15 Paź, 2007 21:44 ]

Witam

W "Autofeszu" napisano"

"Nissan Qashqai lepszy od Toyoty RAV-4" - Źródło: Samar | 2007-10-12 23:15

"Za niespodziankę uznał niemiecki "Auto Bild" sukces modelu Nissan Qashqai, który w niedawno przeprowadzonym teście porównawczym czterech kompaktowych terenówek z silnikiem Diesla zajął pierwsze miejsce, pokonując tak mocnych konkurentów jak Toyota RAV-4, Jeep Compass oraz Hyundai Tucson.

Uzyskując łączną notę 508 punktów, Nissan Qashqai 2.0 dCi zajął pierwsze miejsce w rankingu, chwalony m.in. za udane połączenie cech terenowych, sprawny układ hamulcowy oraz atrakcyjną cenę. Największy minus to natomiast ograniczone możliwości ciągnięcia przyczepy.

Toyota RAV4, która przez lata wywarła ogromny wpływ na rozwój segmentu kompaktowych terenówek, zdobyła natomiast 503 punkty, przegrywając rywalizację z powodu wysokiej ceny i kosztów ubezpieczenia."

A tutaj link do artykułu:

http://www.autoflesz.pl/artykuly/1222,Niss...oyoty_RAV4.html

Pozdrawiam :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Prezencja owszem podobać się może .Prowadze równolegle qq i megana i megan jest autem super komfortowym i świetnie sie prowadzącym w porównaniu do qq.

QQ myszkuje na drodze ciągłe korekty toru jazdy-nerwowa kierownica.Ale ta cisza......Może warto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jestem tu nowy:)

 

Dziś pierwszy raz w życiu prowadziłem Nissana. Był to QashQai. Przeczytałem również w całości wasze opinie, porady i spostrzeżenia. Generalnie tworzycie solidne forum. Mam jednak zastrzeżenia do paru postów w tym temacie. Np. do stwierdzen ze w QQ jest mało miejsca, ktoś napisał ze wzrost powyżej 170 cm będzie pewnym utrudnieniem w zajęciu pozycji za kierownica QQ... (po prawej stronie przy fotelu jest taka dźwigienka która można opuscic siedzenie...no comments)Ja mam 198 cm i szczerze powiem że spokojnie i nawet wygodnie prowadziło mi sie ten samochód! Co do wykonania nie mam żadnych zastrzeżeń! Widziałem też nową Hondę Legend za blisko 250 tys i to ona bardziej tandetna wydala mi sie niz QQ:/ Zreszta za ta cenę (1.5 cDi/106KM/240Nm - 78.800PLN ) to wyposażenie i jakosc sa wręcz znakomite! Standardowo: abs ebd brake ass. 6 poduszek zresztą 5***** NCAP nie chce sie wymieniać wszystkiego z zakresu bezpieczeństwa. Silnik diesla common rail nie jak VW na pompo wtryskach:) klima 4xszyby elekt; Cd radio z 4 głośnikami + Bluetooth! Przyciski na kierownicy do sterow radiem, podłokietnik, komputer i innych jeszcze troche rzeczy. TO wszystko W STANDARDZIE w najbiedniejszej wersji!! cena 78.800 juz zawiera dopłatę za lakier metalik. ZObczymy jak to się będzie sprawować codziennej eksploatacji. Wtedy jeszcze coś napisze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość waldemarkoc

Witam Szanowne Grono,

Zastanawiam sie nad zakupem Qashqai'a w wersja 2l diesel z automatyczną skrzynią biegów i... zaskoczenie - nie znajduje takich aut nigdzie w opisach testów a i dilerzy nie dysponują takimi wersjami do spróbowania jazdy :(

 

Przepadam za automatyczną skrzynią biegów, ale jak mam ją sprawdzić w Qashqai'u :)

Być może ktoś potrafiłby opowiedzieć coś o tej wersji tego samochodu.

Za taką wersję trzeba zapłacić około 100 tysięcy złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio coś mnie tkneło do obejrzenia po raz pierwszy gamy Nissanów które mogę kupić, mam 190cm wzrostu i nie w każdym aucie mam komfortowe miejsce na nogi jako kierowca. Jedynie w QQ udało mi się zająć wygodną pozycję za kierownicą, nie udało się to w Navarce, X-Trail, Tilda, dodatkowo w tym ostatnim nieźle wadziłem kolanem o deske rozdzielczą i nie wygodnie jakoś było, w Navarce musiałem przeciskać nogi pod kierownicą, choć ta była uniesiona na maxa a fotel max odsunięty, X-Trail jakoś niejako.

Ogólnie fajne autko, ale jak narazie nie dla mnie, zapytany kiedy zamierzam kupić nowe autko odpowiedziałęm "kiedy stary Nissan niedomagać będzie..." :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość majkel84

ja mam 186cm i w QQ żadnych problemów. Nawet bez żadnej regulacji- jakoś tak wsiadłem sobie tak jakbyło ustawione i od razu dobrze sie siedziało :-P

 

ogólnie auto naprawdę fajne- zdecydowanie mój następny zakup :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od stycznia jeżdżę QQ 2,0 dci i jak dla mnie rewelacja. Dokładnie na taki samochód czekałem. Jeżdżę głównie po asfalcie niemniej jednak prześwit często się przydaje. Pojazd jest świetnie wyciszony, nawet przy wysokich prędkościach hałas nie przeszkadza. Jedyne na co można ponarzekać to podskakujący tył na progach i kiepska widoczność do tyłu. Zakup uważam za udany... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam wrażenie sponsorigu wypowiedzi o qq ,

Prawda jest taka:

Jeśli ktoś ustawi nieopatrznie fotel kapke wyżej,to normalna osoba nie wsiądzie-bo kierownica nie puści-nogi nie przejdą.

"Sterowniki nożne" są dla osób o długich nogach.

Niepotrzebna regulacja wysunięcia kierownicy bo i tak trzeba ją wepchnąć na max.

-Jeśli poziom paliwa spadnie do np.50km to tankując cały bak i tak zasięg się nie zwiększy.Bak pełny a zasięg 50km.

-Radio "ryknie" gdy wyłączysz auto na poziomie głośności 1-5

-klimatyzacja słaba -bardzo słaba(do wyjaśnienia)

-bluetooth to dobra rzecz.

-tylne zawieszenie proste do bólu.Belka i amortyzator

-Twardość zawieszenia duża i bardzo niekomfortowa...........i tak dalej

w tvn turbo test był krzywdzący bo nic się nie telepie i nie skrzypi -nie masakra-cicho i dostojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Adriana_k2

Cześć.

Mojego Qashalota odebrałam w lutym i dziś mam przejechane ponad 15 000 km.

Kupiłam wersję z silnikiem 2.0 dCi ze skrzynią automatyczną. Jestem bardzo zadowolona - średnie spalanie 8,5l, przy 150 km/h niecałe 3000 obrotów, w środku cisza i spokój. Poza tym... ten napęd na 4 koła wcale nie jest taki zły, jak kilka osób tutaj sugerowało. Ciagam tym samochodem przyczepę - oczywiście sporadycznie. Przyczepa z ładunkiem waży 600 kg... i jeżdżę po polach, lasach i tym podobym terenem. Samochód radzi sobie z tym bardzo dobrze.

Komfort jazdy jest bardzo dobry - miękkie zawieszenie, profilowane fotele, dwustrefowa klimatyzacja i możliwość synchro telefonu z radiem sprawiają, że nawet po kilku godzinach ambitnej jazdy po polskich drogach, wysiadam z samochodu i nie bolą mnie plecy! Wczesniej jeździłam Audi A3 (wiem wiem, zupełnie inny samochód)... i przypładowo po trasie z Warszawy do Katowic, czułam że mnie w krzyżu łamie ;-)

Qashalot jest bardzo przyjemny w prowadzeniu.

Mój mąż ma 186 cm wzrostu i mieści się bez problemu. Jedyną wadą jest mało miejsca dla pasażerów z tyłu, ale to jest istotne dla tych, którzy wożą ze sobą często wysokich ludków.

 

Przestrzeń bagażowa jest ok - dodatkowo, gdy składam tylną kanapę, przestrzeń ładunkowa robi się naprawdę duża... i co ważne - jest ustawna.

 

Reasumując, z samochodu jestem bardzo zadowolona i trafił całkowicie w sedno moich oczekiwań.

 

Adriana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Mam wrażenie sponsorigu wypowiedzi o qq ,

Prawda jest taka:

-Radio "ryknie" gdy wyłączysz auto na poziomie głośności 1-5

 

śpieszę wyjaśnić że nowe już ten problem mają rozwiązany (zmienili prawdopodobnie soft) :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od roku jezdze QQ 2,0 dci

Jakby co .... prosze pytac.

A tak w ogole to dlaczego na tym forum QQ nie ma swojego miejsca tylko jest w "innych".

nawet Micra czy Sunny maja swoje oddzielne forum, a QQ trzeba doszukiwac sie w "innych"

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od roku jezdze QQ 2,0 dci

Jakby co .... prosze pytac.

A tak w ogole to dlaczego na tym forum QQ nie ma swojego miejsca tylko jest w "innych".

nawet Micra czy Sunny maja swoje oddzielne forum, a QQ trzeba doszukiwac sie w "innych"

Pozdrawiam :)

 

każdy kto przychodzi na to forum zadaje sobie to pytanie; niestety qq i murano ewidentnie nie sa wg adminów forum nissanami :)

Niech koleżanka sobie poczyta poprzednie wątki np ten: http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=44089

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...