Skocz do zawartości

Forum Nissan Klub Polska używa plików cookie. Przeczytaj naszą Politykę prywtności, aby uzyskać więcej informacji.    Zgadzam się

- - - - -

Przełączniki świateł i wycieraczek

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 BLUETEC

BLUETEC

Konkretny gość

• Użytkownicy
  • 103 postów

Napisano 09 lipiec 2007, 18:30

Witam! Powoli umiera mi przełącznik od świateł i kierunków (2.0 16V '94). Tutaj pytanie do znawców tematu: czy przełączniki od Almery N-15 bedą pasować do naszych szlachetnych bolidów zwanych Serenami? Układ funkcji jest taki sam jak w Serenie, tylko czy mocowanie jest to samo...?
  • 0

Reklama

#2 Hieronim

Hieronim

Wiem co i jak

• Użytkownicy
  • 93 postów

Napisano 09 lipiec 2007, 20:57

BLUETEC jak wyłącznik już nie kontaktuje to pomaga jak do środka napsikać jakiś preparat rozpuszczający osady i wypalenia np.cx 80 wd 40 napsikać trzeba przy wyłączonym zapłonie i poprzełączać przy wyłączonym zapłonie.
  • 0

#3 BLUETEC

BLUETEC

Konkretny gość

• Użytkownicy
  • 103 postów

Napisano 10 lipiec 2007, 08:58

Nie w tym problem, że nie styka. Przełącznik kierunków umiera mechanicznie. To, że nie odbija po powrocie kierownicy to juz standard, ale teraz dodatkowo zrobił się jakiś taki luźny. Wniosek - wymienić. WD40 ani nawet izopropanol nie pomogą, ale dzięki za reakcję i radę. Nadal czekam na opinię czy przełącznik od Almery N-15 będzie pasował.
  • 0

#4 bonzo

bonzo

Nissanmaniak

• nissanzone
  • 1985 postów

Napisano 10 lipiec 2007, 10:45

[

Użytkownik bonzo edytował ten post 07 kwiecień 2010, 21:51

• 0

#5 BLUETEC

BLUETEC

Konkretny gość

• Użytkownicy
  • 103 postów

Napisano 10 lipiec 2007, 15:36

No i juz wiem, że nie pasuje... szkoda. Rozebrałem osłone i kiszka - inne przyłącze i mocowanie całego przełącznika. Prawdopodobnie jest tak, że niestety nie da się dobrać tego ustrojstwa od innego modelu Nissana. Pozostają "angliki" na Allegro.
  • 0

#6 bonzo

bonzo

Nissanmaniak

• nissanzone
  • 1985 postów

Napisano 10 lipiec 2007, 16:05

[

• 0

#7 BLUETEC

BLUETEC

Konkretny gość

• Użytkownicy
  • 103 postów

Napisano 10 lipiec 2007, 20:30

Pozostają "angliki" na Allegro.

też moze nie pasować ,jak rozbierałem sunny anglika to przełączniki były na odwrót tzn.kierunki i światła po prawej wycieraczki po lewej

SERIO? - ale jaja... No sami przyznajcie, że to dziwny kraj, a ludziska tam walą drzwiami i oknami...
  • 0

#8 Gość_czopochrup

Gość_czopochrup
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2007, 08:58

masz zespolone przelaczniki wycierackzi/swaitla czy osobno ?
  • 0

#9 bonzo

bonzo

Nissanmaniak

• nissanzone
  • 1985 postów

Napisano 11 lipiec 2007, 09:29

/

• 0

#10 BLUETEC

BLUETEC

Konkretny gość

• Użytkownicy
  • 103 postów

Napisano 11 lipiec 2007, 12:08

Czopo! - jest taj jak mówi Bonzo. Są dwa oddzielne, umieszczone we wspólnej obudowie z mleczno-żółtego tworzywa. Ta obudowa jest mocowana do kolumny. Przełączniki są do niej wciskane na prowadnicach i zabezpieczone zatrzaskami.
  • 0

#11 emilgozdalski

emilgozdalski

Już trochę się ogarnąłem

• Użytkownicy
  • 49 postów
  • Gadu-Gadu:

Napisano 12 lipiec 2007, 13:16

Czopo! - jest taj jak mówi Bonzo. Są dwa oddzielne, umieszczone we wspólnej obudowie z mleczno-żółtego tworzywa. Ta obudowa jest mocowana do kolumny. Przełączniki są do niej wciskane na prowadnicach i zabezpieczone zatrzaskami.

sprawdz przełączniki od primery p-10
  • 0

#12 Gość_B12

Gość_B12
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2007, 18:32

sprawdz przełączniki od primery p-10

No właśnie. Jeśli już, to z auta produkowanego równolegle. Np. przełącznik od K10 pasuje do B12, to wiem, bo kiedyś sprawdziłem.
  • 0

#13 Gość_kruchy82

Gość_kruchy82
  • Goście

Napisano 01 listopad 2007, 16:00

witaj, i jak wybrnołes z tego problemu?
mam cos podobnego jak przekrecam przełacznik swiateł zapala mi sie lewe swiatło jak pokobinuje troche to zapala mi sie prawe lecz lewe nie swieci, po połgodzinie kobinowania w trasie zapala sie ale nie moge ich potem wyłaczyc bo problem mam od nowa chciałem kupic nowy przełacznik ale koszt jest zabujczy zreszta jak wszystko w syrenkach. jezeli ktos zna sposob prosze o pomoc :]

[ Dodano: Wto 20 Lis, 2007 21:31 ]
witam

kupiłem przełacznik od nissana terano pasuje jak ulał na szrocie za 150 zł nowy 450
  • 0

#14 Gość_K-andy

Gość_K-andy
  • Goście

Napisano 24 listopad 2007, 20:50

witam

mam podobny problem, po włączeniu świateł nie świeci prawa lampa, prawdopodobny przełącznik? jak sądzicie? . I jeszcze dodatkowo nie załącza się kontrolka włączonych świateł drogowych, mimo że świeci lampa lewa. Jak to działa??
Może dysponuje ktoś schematem elektryki :)
pozdrawiam
  • 0

#15 Diabeł

Diabeł

Nissanmaniak

• Moderator
  • 2598 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Model:Nissan Serena a teraz Mazda Premacy 2.0 sport b+g

Napisano 24 listopad 2007, 21:06

witam

mam podobny problem, po włączeniu świateł nie świeci prawa lampa, prawdopodobny przełącznik? jak sądzicie? . I jeszcze dodatkowo nie załącza się kontrolka włączonych świateł drogowych, mimo że świeci lampa lewa. Jak to działa??
Może dysponuje ktoś schematem elektryki :)
pozdrawiam

Sprawdź mocowanie przewodów w skrzynce bezpieczników od tylnej strony. Może się jakiś przewód wypiął. Światła są podzielone na lewą i prawą stronę.
Jeszcze się taki nie znalazł, coby miał schemat elektryki. :D
  • 0

#16 Gość_B12

Gość_B12
  • Goście

Napisano 24 listopad 2007, 21:36

po włączeniu świateł nie świeci prawa lampa, prawdopodobny przełącznik? jak sądzicie? . I jeszcze dodatkowo nie załącza się kontrolka włączonych świateł drogowych, mimo że świeci lampa lewa.

A wtyczkę w żarówce patrzałeś czy nie wypalona. Z tego co mi się kojarzy to do kontrolki, żeby się paliła wystarczy jedno drogowe, ale chyba te co ci padło.
  • 0

#17 bonzo

bonzo

Nissanmaniak

• nissanzone
  • 1985 postów

Napisano 24 listopad 2007, 21:56

[

Użytkownik bonzo edytował ten post 07 kwiecień 2010, 21:50

• 0

#18 Gość_K-andy

Gość_K-andy
  • Goście

Napisano 24 listopad 2007, 22:07

żarówka oczywiście sprawna, nie przychodzi napięcie do lampy prawej.
A kontrolka drogowych świeci gdy daje impuls światłami, prawdopodobnie "Andrzej330" masz rację, sprawdzę po niedzieli.
Narazie aby widzieć cokolwiek pobocze :P podałem na krótko napięcie z lewej lampy kabelkiem do prawej - i działa :D niestety obciąża podwójnie bezpiecznik, oby go nie wypaliło

pozdrawiam
dzięki za sugestie
  • 0

#19 Diabeł

Diabeł

Nissanmaniak

• Moderator
  • 2598 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Model:Nissan Serena a teraz Mazda Premacy 2.0 sport b+g

Napisano 25 listopad 2007, 15:55

mało prawdopodobne

Mi się raz tak zdarzyło. Na dziurach się wypiął. Też nie mogłem dojść o co chodzi. Ale jak już nie dochodziło zasilanie do żarówki, a wychodziło z przełącznika świateł to pomiędzy pozostały tylko bezpieczniki (ewentualnie przewód po drodze). :D
  • 0

#20 bonzo

bonzo

Nissanmaniak

• nissanzone
  • 1985 postów

Napisano 25 listopad 2007, 20:02

[

Użytkownik bonzo edytował ten post 07 kwiecień 2010, 21:50

• 0