Skocz do zawartości

Forum Nissan Klub Polska używa plików cookie. Przeczytaj naszą Politykę prywtności, aby uzyskać więcej informacji.    Zgadzam się

- - - - -

Czy moge z takim problemem jechac w troche dluzsza trase?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_bandi_n15

Gość_bandi_n15
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2007, 14:49

Witam!
Po przegladzie powiedziano mi, że musze uszczelić miske olejową bo troche wycieka. Pojechałem do mechanika i poiwedział mi, że musze całą miskę wymienić bo juz jest cienka i moze sie zrobic jakaś dziura. Ale czy to prawda? Czy im się nie chce wymieniać uszcelki?
Proszę o szybką odpowiedz bo za chwilkę wyjezdzam. Dzieki
  • 0

Reklama

#2 Bombel

Bombel

Nissanmaniak

• nissanzone
  • 7714 postów
  • Model:N13, K11, P11.144
  • Nr rejestracyjny:ZMY

Napisano 17 lipiec 2007, 14:55

bandi_n15 mozesz jechać. Pilnuj tylko poziomu oleju i weź kasy duzo ze soba na ewentualna koniecznosc latania w trasie :)
  • 0

#3 Gość_bandi_n15

Gość_bandi_n15
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2007, 15:03

ale jak to jest, że miska olejowa jest niby cienka, jak byłem na przegladzie to tam nie ma zadnej rdzy i miska nawet nie wyglądała, żeby się z nią miało coś stać.
  • 0

#4 klajgus

klajgus

Nissanmaniak

• Użytkownicy
  • 330 postów
  • Gadu-Gadu:

Napisano 17 lipiec 2007, 18:28

Po przegladzie powiedziano mi, że musze uszczelić miske olejową bo troche wycieka

W N15 miska nie ma uszczelki, tylko jest sylikon, jak cieknie i dokręcenie srub (z czuciem oczywiście) nie pomorze to musisz miskę zdjąć wyczyscic stary silikon i dać nowy i problem z głowy.
Co do jazdy z taka "awaria" to jak jeszcze nie kapie to raczej nie masz sie co martwić
  • 0

#5 Gość_holender

Gość_holender
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2007, 14:22

Miałem chyba z 6 samochodów i jeszcze w żadnym nie wymieniałem miski bo jest " cienka"
Albo dopompuj koła bo ci miska szoruje po asfalcie :D , albo zmień mechanika bo ten cię kantuje. Miskę uszczelni silikonem a skasuje za wymianę.
  • 0

#6 Gość_olgi

Gość_olgi
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2007, 20:40

Co znaczy "cienka miska" jeżdzę już 15 lat różnymi autami ale z czymś takim spotykam się po raz pierwszy!.
Co do jazdy!. Silnik pewnie się "poci" więc jeśli jedziesz pow. 1000 km weź tak na "wszelki.." 1 l oleju ze sobą na ew. dolewkę i po sprawie.
  • 0

#7 prezes113

prezes113

Wiem co i jak

• Użytkownicy
  • 54 postów
  • Gadu-Gadu:

Napisano 11 sierpień 2007, 14:23

Mam podobny problem jak bandi_n15... tylko ja się zorientowałem dopiero po plamie (na szczęście małej) na podłodze garażu po dłuższym postoju. zajrzałem, a tam z wokół łączenia niezbyt ciekawy widok. We wtorek czeka mnie dłuższa trasa, więc mam nadzieję, że mój mechanik poradzi sobie z tym problemem w poniedziałek ;)
  • 0

#8 Gość_bandi_n15

Gość_bandi_n15
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2007, 16:14

wymiana całego pojemika na olej u mechanika kosztuje okolo 700 zł ( robocizna + wszystkie uszczelki utp ), bo cos tam trzeba odkrecac zeby sie do tego dostac i czas robo to okolo 4 - 5 godzin.
  • 0

#9 Gość_olgi

Gość_olgi
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2007, 20:01

zwirekpoz, Tego nie wziąłem pod uwagę, Korodująca miska w samochodzie made in Japan którą trzeba wymieniać! Cóż okazuje się, że Japońce są chyba przereklamowane! W żadnym aucie made in Europe, choć były w nich inne problemy-mechaniczno-elektryczne ( w sumie było ich 11 egzemplarzy), nie spotkałem się z cienką miską a nawet o niej mi się nie śniło w koszmarach :D a tu proszę ok. 700 zł w plechy! bandi_n15 dzięki za info!!!!!!!
  • 0

#10 Gość_bandi_n15

Gość_bandi_n15
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2007, 11:04

jak mechanik juz mi to zrobił pogadałem z nim i kilku sprawach, powiedzial, ze nissany niezawodne, ale japonce nie konserwuja podwozia tylko mowil ze raz maluja farba podkladowa i to wszystko, wiec teraz chce wsztstko zakonserwowac jeszcze nie wiem czym ;d aby woda sie nie dostala bo to rowniez powoduje rdze, jakbym tak zrobil odrazu to miska by była do dzisiaj ;]
  • 0