Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Wycieki z układu chłodzenia i nagrzewnicy


hochoł
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jechałem dzisiaj do domu i mając włączon nawiew ciepłego powietrza w pewnym momencie ze wszystkich "kratek" zaczął iść biały dym i coś zatrzeszczało :/ .Stanąłem podnoszę maskę a tu z okolic korka wlewu do chłodnicy wydobywa sie dym a w naczynku wyrównawczym sie gotuje.Odczekałem chwilkę i jak trochę przestygł odkręciłem go .Jak sie okazało w układzie nie było płynu.Zaznaczam że temp na wskaźniku pokazywała pół skali wiatrak chłodnicy też się obracał.Udało i się jakoś uzupełnic braki i jak juz ruszyłem do domu to poczułem jak na prawą stopę coś mi kapnęło.W domku patrzę a cały kanał ,który nawiewa na nogi jest mokry wsadzam rękę głębiej a tam wszystko mokre :/ .Gdy włączyłem dmuchawę to prawie zaczęło z tamtąd ciurkiem lecieć płyn chłodzący .I tu mam pytanie jak dojść do tej dmuchawy lub do tych węży co do niej dochodzą ?Czy też poszło coś innego?A może poszło cos innego chociaz na pierwszy rzut oka nie wydaje mi sie żeby było coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc dostać się do nagrzewnicy trzeba rozbebeszyć cały kokpit - ale jego rozbiera się w miarę banalnie i szybko. Dodatkowo wyciągnij całą wykładzinę i ją wysusz porządnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaaa tzn co rozkręcam wszystkie śrubki z panelu sterowania,szufladę z prawej strony i co jeszcze?Może jakies kokrety poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego deska rozdzielcza i do tego cały ten plastik na którym wszystko się to trzyma - w poradniku Haynesa masz wszystko opisane ściągnij go sobie i zobacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość radoslawos

Witam, miałem dokładnie ten sam problem mokre wykładziny w samochodzie i buchająca para z kratek nawiewu, przyczyna okazała się nieszczelna nagrzewnica. Chciałbym uczulić Cię na jeszcze jeden fakt który przydażył się w moim przypadku, mianowicie płyn chłodniczy cieknąc po wszystkim generalnie ciekł także po wiązce przewodów i zalał mi komputer który odmówił posłuszeństwa unieruchamiając całą primerę (nie życzę tego nikomu). No i faktycznie u mnie trzeba było zdjąć całą deskę, kosztowało mnie to 400PLN wymiana nagrzwnicy, 450PLN czyszczenie i wymiana elementów kompa( w ASO krzyknęli ze komp jest do wymiany), no i sama nagrzewnica , ale to już na allegro grosze. Tak więc czym prędzej odłączaj nagrzewnicę i zpinaj przewody od niej razem (jesli jeszcze tego nie zrobiłeś).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i magrzewnice wymontowałem.Puściła na łączeniu.Jeśli ktos bedzie chciał kiedykolwiek samemu to robić to proponuje zacząć od demontażu deski z zegarami anie prawie na samym końcu jak ja to zrobiłem :/ Wtedy o wiele łatwiej demontuje sie inne elementy no i wszystko wszystko bardzo dobrze widać.Polecam też książkę Haynsa gdzie wszystko jest bardzo dokładnie i łopatologicznie opisane.Gdyby nie ona to cięzko by było :P

Janusz_lublin, dzieki za pomocne info :) Na początku trochę sie przeraziłem ale nie było tak strasznie ;)

Teraz pozostaje to wszystko poskręcać z powrotem.Ciekawe ile elementów mi pozostanie na koniec :D

Jutro wkleję zdjęcie jak wygląda Primerka bez deski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki rozbebeszonej Primery będą jutro chyba że interesuje ciebie cos bardziej konkretnego to daj znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiek_83
Fotki rozbebeszonej Primery będą jutro chyba że interesuje ciebie cos bardziej konkretnego to daj znać :)
Poprostu chcialbym zobaczyc caly ten balagan.Zawsze krazyly legendy,ze jak nagrzewnica pojdzie,to kaplica wtedy :) Rozbierania od groma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooooooooooo jakieś trzy godzinki jak demontuje się samemu czytając Hajnsa :)

Tyle części trzeba wymontować :)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4a7bae04fba0df44.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3227b175c35c10da.html

żeby wymontować taki małą chłodniczkę :D

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/199d159d3bf01a22.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/636b96b3adc8dd9b.html

Najprawdopodobniej puściła w tym miejcu

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/225d7c194aff8465.html

A tak wygląda kokpit po zdemontowaniu tego wszystkiego

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9dd15591bad842e8.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ee32b73b68bec61d.html

Nie życzę innym takiego zajęcia a tym bardziej takiej awarii :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w podpisie masz P10 1,4 slx?

 

Zamiast silnika 1,6 mam 1,4 z wielopunktowym wtryskiem od sunnego tyle tylko że wtryski są zaślepione i mam tylko sam gaz.Primerkę taką kupiłem od Coobcia.O resztę pytaj jego on zna wszystkie jej tajnki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

No to Panowie muszę się pochwalić że mnie czeka to samo :(

Chyba wezmę sobie dzień urlopu :/

Problem jest w tym że nie mam ani placu ani garażu więc będzie trzeba nosić części do domu a później znaleźć instrukcję jak to poskładać :)

 

A tak swoją droga ma ktoś tę książkę Hajnsa ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam. Pytanie do autora tematu. Ile czasu zajęła Ci wymontowanie i zamontowanie kokpitu wraz z naprawa? Czy są jakieś trudności z wymontowaniem? pourywały się jakieś zaczepy zatrzaski? Łatwo się potem składa?

U mnie uszkodzony jest mechanizm sterujący kierunkiem nawiewu powietrza i czeka mnie to samo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam serdecznie. U mnie też niestety zalewanie dywanika okazało się faktem, a brak płynu w zbiorniczku wyrównawczym potwierdził jedynie diagnozę co do usterki gdzieś w obrębie nagrzewnicy.

Mam tylko jedno pytanie. Moja primerka (2.0TD - 98 rok) posiada ręczną klimę. U Haynes'a napisali, żeby uważać na zespół chłodzacy klimy, który jest w tym samym w sumie miejscu. Czy ktoś kto to robił też miał klimę u siebie? Mocno to utrudnia całą robotę, mam się czego bać, na coś uważać?

Generalnie rozebranie deski tak aby wymienić wyświetlacze nie jest dla mnei problemem, ale do rosołu to będę rozbierał pierwszy raz. Jakieś ciekawe klucze będą potrzebne (jakieś długie przedłużki grzechotek, czy coś takiego)?

Z góry dzięki za informacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...