Skocz do zawartości

Forum Nissan Klub Polska używa plików cookie. Przeczytaj naszą Politykę prywtności, aby uzyskać więcej informacji.    Zgadzam się

- - - - -

Sygnalizator nie zapiętych pasów bezpieczeństwa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_chot1

Gość_chot1
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2007, 09:54

Czy da się to jakoś wyłączyć ?
  • 0

Reklama

#2 Gość_czopochrup

Gość_czopochrup
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2007, 10:40

tak da sie... zapinajac pasy:] :>
  • 1

#3 Gość_FeiLong

Gość_FeiLong
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2007, 11:48

Oczywiscie, ze sie da. Wystarczy rzucic okiem pod siedzenie i ... chlasnac kabel, lub dla bardziej wymagajacych - zalozyc tam wlacznik (pytanie tylko, czy elektryka nie kontroluje stanu obwodu i nie zasygnalizuje awarii czujnika).
Czujnik to niewielki przedmiot wielkosci 5 zlotowki w srodkowej czesci siedzenia tuz przy oparciu - z doswiadczenia wiem, ze laptop lub siatka z zakupami potrafi uruchomic alarm nie zapietych pasow :)
Drugie pytanie brzmi - po co?

FeiLong
  • 0

#4 lopez

lopez

Już trochę się ogarnąłem

• Użytkownicy
  • 40 postów

Napisano 26 wrzesień 2007, 12:35

Oczywiscie, ze sie da. Wystarczy rzucic okiem pod siedzenie i ... chlasnac kabel, lub dla bardziej wymagajacych - zalozyc tam wlacznik (pytanie tylko, czy elektryka nie kontroluje stanu obwodu i nie zasygnalizuje awarii czujnika).
Czujnik to niewielki przedmiot wielkosci 5 zlotowki w srodkowej czesci siedzenia tuz przy oparciu - z doswiadczenia wiem, ze laptop lub siatka z zakupami potrafi uruchomic alarm nie zapietych pasow :)
Drugie pytanie brzmi - po co?

FeiLong

Znajomemu również przeszkadzał w jego Note czujnik i idąc za czyjąś radą rozłączył kostkę pod fotelem. Tylko, że niestety nie przewidział, że przy okazji rozłączył poduszki. Komp zareagował na to niespecjalnie i skończyło sie wizytą w ASO. Tak więc raczej z tym ostrożnie :027:

edit:
Sprostowanie, to nie o poduszkę chodziło. Po prostu cały czas świeciła się kontrolka pasów. Co więcej, nawet po złączeniu kostki z powrotem :) Dlatego trzeba było robić reset kompa.
  • 0

#5 was79

was79

Nissanmaniak

• Użytkownicy
  • 1161 postów
  • Model:japaniec i niemiec
  • Nr rejestracyjny:SK

Napisano 26 wrzesień 2007, 14:08

eee co tam kontrolka, jak będzie wylatywał przez przednią szybę to mała kontrolka tylko pomoże, w którym kierunku wylot :D
  • 0

#6 Gość_notek

Gość_notek
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2007, 16:39

...
  • 0

#7 Gość_Raphal

Gość_Raphal
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2007, 19:40

Jeżeli problem dotyczy niechęci do jazdy w pasach to z doświadczenia mogę powiedzieć, że wystarczy zapiąć pasy przeciągając je z za oparciami foteli i wpinając do uchwytów.
  • 0

#8 Gość_maxxx24

Gość_maxxx24
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2007, 00:27

pasy to ja wiem do czego służą,ale te poduszki ??
ja wybrałem model z czterema poduszkami a najbardziej chodziło mi o poduszkę dla kierowcy gdyż mam tendęcję do zasypiania za kierownicą :sylwester:
  • 0

#9 lopez

lopez

Już trochę się ogarnąłem

• Użytkownicy
  • 40 postów

Napisano 27 wrzesień 2007, 07:38

Widzę, że wszystkim się moralizator włączył ale pamiętajcie koledzy, że czasami jazda bez zapiętych pasów jest dozwolona. Z tego co wiem to dotyczy to niektórych chorób, np. serca, albo kobiet w ciąży. Wprawdzie można dyskutować co lepiej wybrać - obrażenia wywołane niezapiętymi pasami czy obrażenia wywołane zapiętymi pasami ale fakt jest faktem, prawo takie sytuacje dopuszcza i nie wiemy, czy kolega w takiej właśnie nie jest.
  • 0

#10 Gość_notek

Gość_notek
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2007, 07:43

...
  • 0

#11 Dar1962

Dar1962

Nissanmaniak

• Ekspert
  • 2128 postów
  • Model:kiedyś Note 1,6 - teraz Diabelska Drakula

Napisano 30 grudzień 2008, 10:54

Sposoby są trzy: 1/ jechać co prawda z odpiętymi pasami nie przekraczając jednak prędkości 25km/h.2/ kierowca i pasażer nie zapinają pasów i jadą z normalną prędkością jednak muszą cały czas robić coś w rodzaju mostka aby utrzymać dupska nad siedziskami bo są tam czujniki zajętości fotela aktywujące sygnał dźwiękowy. I wreszcie sposób ostatni najlepszy -nie wydziwiać na sygnał tylko zapiąć normalnie pasy prze ruszeniem. Proste, prawda? :)
  • 0

#12 Gość_notek

Gość_notek
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2008, 11:07

...
  • 0

#13 Bombel

Bombel

Nissanmaniak

• nissanzone
  • 7714 postów
  • Model:N13, K11, P11.144
  • Nr rejestracyjny:ZMY

Napisano 30 grudzień 2008, 11:33

chot1 głupotąjest wylaczenie pasow nie wylaczajac poduszek. Pamietaj, ze ktos madrzejszy to wymyslil i nie po to by Ci zycie uprzykrzyć, ale by je chronić
  • 0

#14 korg

korg

Nie bić jestem nowy

• Użytkownicy
  • 5 postów
  • Model:note 1.5 dci 86 km

Napisano 02 styczeń 2013, 18:53

Witam
Może ktoś wie jak wyłączyc sam uporczywy dzwięk przy niezapietych pasach, nie ruszając kontrolki ?:)
pozr
  • 0

#15 johnrambo

johnrambo

Konkretny gość

• Użytkownicy
  • 135 postów
  • Model:NOTE
  • Nr rejestracyjny:d

Napisano 02 styczeń 2013, 19:05

weź ze szrotu samo zapięcie
  • 0

#16 ranger

ranger

Nissanmaniak

• Moderator
  • 3649 postów
  • Model:E11

Napisano 02 styczeń 2013, 21:27

Można też kupić takie ozdobne klamry do wpięcia w gniazdo zapięcia pasa. Pytanie jest tylko takie - po co? Mądrzej jest zapiąć pas.
  • 0

#17 JACKO29

JACKO29

Nissanmaniak

• Ekspert
  • 4311 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Model:Był NOTE Acenta 1.4 Jest Qashqai Acenta +NC 1.2 DIG-T

Napisano 03 styczeń 2013, 07:44

No właśnie ,po co?Wioząc zakupy na siedzeniu wystarczy wpiąć pas i niczemu nie przeszkadza,a igrać z własnym bezpieczeństwem?To tak jakby na złość babci odmrozić sobie uszy...
  • 0

#18 ranger

ranger

Nissanmaniak

• Moderator
  • 3649 postów

Napisano 03 styczeń 2013, 09:49

A wożenie zakupów na przednim siedzeniu też ma swoje wady. Ostre hamowanie i masz totalny bałagan w samochodzie ;).
  • 0

#19 johnrambo

johnrambo

Konkretny gość

• Użytkownicy
  • 135 postów
  • Model:NOTE
  • Nr rejestracyjny:d

Napisano 05 styczeń 2013, 10:33

dlatego nie należy gwałtownie hamować
  • 0

#20 ranger

ranger

Nissanmaniak

• Moderator
  • 3649 postów

Napisano 06 styczeń 2013, 11:09

Nie zawsze da się uniknąć takiego hamowania ;).
  • 0