Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z odpalenie auta........


Gość Alien66

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z odpaleniem mojej primerki, akumulator mam z maja kupiony w autoryzowanym sklepie ZAP-a, 80Ah,700Aen,12V - chyba dopasowny do auta (primera 2.0TD z 98`)

zaczelo sie w lato, poprostu po weekendzie nie jezdzenia i probie odpalenia, padl aku i w dodatku dowiedzialem sie ze pompka przy filtrze paliwa mi nie dziala. teraz ma problem nagminnie, wystarczy ze auto stoi 12h i nie ma mowy o odpaleniu. autem jezdze codziennie do pracy ale jak weekend albo wiekszy mroz czy dluzsza przerwa w jezdzie (ok 10h) to koniec podejrzewam ze moze mam cos z alternatorem ze mi nie doladowywuje aku albo gdzie mi prad ucieka. w sumie wszystko co moze prad zabierac (wzmak itp) mam odlaczone. czy to wina akumulatora? Czy jednak cos mi zabiera prad? jak mie sie uda odpalic (czasem nawet przez klemy mi nie iskrzy nie laduje) to po przejechanie 40km, pali mi jak wsciekly, swiece sie grzeja moze z 2-3sek i odrazu kreci

nie mam pojecia co moze mu byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miernik w dłoń i sprawdź ładowanie akumulatora jeżeli ok to może np alarm rozładowywać aku itd możliwości jest wiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to wina akumulatora?

Też tak może być - zwarcie w celi. Miernik Ci wszystko pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi szanowni przedmówcy mają rację, "że miernik wszystko pokaże". Ja bym radził Ci sprawdzić najpierw, czy nie masz lewego poboru prądu. Zdjąć klemę minusową i wpiąć amperomierz w obwód. Jeżeli pokazuje pobór większy niż 0,1 A, to na bank coś żre prąd. Przerabiałem to parę tygodni temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aku mialem na gwarancji wiec go zawiozlem i za tydz mam odbior.moze i to wada aku

elektryk mi sprawdzil ladowanie (ponad 14) na jalowym i z obciazeniem, wszystko ok. na wylaczonym silniku nie pobiera pradu.poczekam czy na pozyczonym aku tez mi sie tak zrobi a jak nie to byla wina aku.

od czego mogl sie popsuc aku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro z ładowaniem w porzo i prądzik nie ucieka na lewo, to pewnie akumulatorek padł. Piektor już podpowiedział, że może być zwarcie w celi. Dziwi mnie ,że pan elektryk tego nie sprawdził. A ten autoryzowany sklep uznał wadę akumulatora, czy ten tydzień poświęci na jego sprawdzanie ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło go sprawdzić na testerze. Elektryk powinien coś takiego mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...