Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Automatyczna skrzynia biegów - przycisk O/D


Gość gnacik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam Primerke rocznik 1994 w automacie. Mam takie pytanie do czego dokladnie sluzy i w jakich sytuacjach jest przydatny przycisk: "OVER-DRIVING". Znajduje sie on z boku galki biegow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam Primerke rocznik 1994 w automacie. Mam takie pytanie do czego dokladnie sluzy i w jakich sytuacjach jest przydatny przycisk: "OVER-DRIVING". Znajduje sie on z boku galki biegow.

 

To jest "nad bieg". czyli cos co wylacza najwyzszy bieg (w duzym skrocie) Uzywa sie np jadac pod gore (np z duzym obciazeniem) lub ciagnac przyczepe w celu podniesnienia obrotow.

 

dla przykaldu: masz strome wzniesienie i masz 4 osoby w aucie + bagaze i jedziesz dosc wolno bo auto jakies przed toba sie wlecze... .wiec zeby nie meczyc auta na 2000 obrotow dajesz O/D i obroty powinny skoczyc o okolo 500 co da "ulge" autku. (czyli to samo sie dzieje jakbys w manualu zredukowal z 5 biegu na 4)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zauwazylem wlasnie ze skacza jak sie wcisnie i tez takie wlasnie mialem skojarzenie jak mowisz, ale moj mechanik mi naopowiadal zebym jezdzil caly czas z tym wlaczonym po miescie (do 70-80 km/h) to wtedy mniej spali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zauwazylem wlasnie ze skacza jak sie wcisnie i tez takie wlasnie mialem skojarzenie jak mowisz, ale moj mechanik mi naopowiadal zebym jezdzil caly czas z tym wlaczonym po miescie (do 70-80 km/h) to wtedy mniej spali...

 

Dobrze mowil, tylko pamietaj ze wylaczony O/D jest wtedy kiedy kontrolka O/D OFF sie nie swieci.

Obroty wtedy przy spokojnej jezdzie beda mniejsze bo skrzynia bedzie sobie wrzucala ten nadbieg. A czy spalanie bedzie widocznie mniejsze? moze w trasie, po miescie raczej nie, niektorzy jezdza z wylaczonym O/D (kontrolka sie swieci) zeby szybciej reagowalo autko na redukcje biegow ale to juz raczej placebo :)

 

 

Jeszcze jedno, jako, ze zadajesz dosc podstawowe pytania to polecam lekture serwisu :

http://automat.pl/articles.php?cat_id=1

jak bedziesz traktowal automat nalezycie to bedzie sluzyl duzo dluzej i taniej niz manual!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W Galancie O/D ładnie się sprawowało, jak się jechało bez niego i wrzuciło przy wyprzedzaniu - efekt: redukcja biegu i przyspieszenie "wciskające w fotel" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...