Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] wymiana szyby przedniej


Gość rysiolwieserce
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rysiolwieserce

mam problem z szybą czołową. Nowa szyba kosztuje 200 zeta i ok. ale to jest klejona szyba. Gdzie można dostać do tego silikon lub klej i czy ktoś samodzielnie wklejał szybę? Co trzeba mieć i co wiedzieć zabierając się za samodzielne wklejenie szybki. Każde info cenne. pozdrawiam i czekam niecierpliwie na odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co pracowałem w "auto - szybach" przez 4 lata więc co nieco wiem na ten temat. Jeśli mam być szczery to najlepiej zleć to profesjonalistom - dasz 100zl za montaż i bedziesz miał z glowy. Jeśli jednak chcesz zrobić to sam to żaden silikon tylko klej do szyb ( polecam firmę Sika - jest najlepsza). jeśli pójdziesz do serwisu z szybami to tam powinni Ci sprzedać klej i aktywator (powinni przynajmniej) no i wytłumaczą Ci co i jak z tym wklejeniem i wycięciem starej szyby. Niemniej jednak lepiej to komuś zlecić choćby dlatego żeby nie uszkodzić uszczelki przy wycinaniu. Pozdrawiam.

P.S. Jak coś to mogę na privie dać Ci mój nr tel. to coś niecoś podpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rysiolwieserce

no i wszystko jasne. Masz całkowita rację że jak się nigdy nawet nie widziało jak to się robi to można tylko spaprać robotę. Dam wymienic te szybkę i nie bedę się uczył nowej umiejetności na własnym autku :)))) dzięki za powstrzymanie przed głupotą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam tylko tyle że bez odpowiednich narzędzi nie masz się co zabierać nawet.

Co do uszczelki to racja - jeżeli szyba jest pęknięta to demontuje się ją w taki sposób aby odzyskać usczelkę. Dlaczego? Powód bardzo prosty - są cholernie drogie, czasami droższe niż sama szyba.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja podepnę się tutaj innym temacikiem: z prawej strony rozkleja mi sie szyba, chyba dobrego zdania użyłam na zjawisko tupu bialy nalot między uszczelką/gumą a szybą. Pytanie: czy powinnam coś z tym zrobić?. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do białego nalotu to prawdopodobnie rozklejają się poszczególne warstwy szyby, tzn. szkło oddziela się od folii, która łączy dwie jego warstwy. Szybę wcześniej czy pożniej trzeba będzie wymienić. Nie jest to jednak nic takiego i osobiście bym się tym jakoś mocno nie przejmował. Moja rada - jeśli nie ma pękniecia to jeździc o ile nie ogranicza widoczności. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Mam pytanie,czy wymieniać szybe przednią,ktoś na parkingu musiał przywalić jak przyszedłem zauważyłem pęknięcie po lewej ok.15cm. czy jeszcze się wstrzymać,a także co z nalepką rejestracyjną czy trzeba ponownie rejestrować auto czy też wydział komunikacji wyda mi nową taką samą nalepke-Władek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok.15cm. czy jeszcze się wstrzymać,a także co z nalepką rejestracyjną czy trzeba ponownie rejestrować auto czy też wydział komunikacji wyda mi nową taką samą nalepke-Władek

 

Moim zdaniem 15cm to już spore pękniecie które napewno bedzie się tylko powiększać, poza tym istnieje ryzyko spotkania pana policjanta "służbisty" i niepotrzebny wydatek masz na głowie.

Ja miałem wymienianą przednią szybe dwa dni temu i w Poznaniu u pana szklarza z przydomowym garażykiem zapłaciłem 300 pln (szyba "zielona" + robocizna) a z racji że szyba już była kiedyś wymieniana to uszczelki nie udało się już uratować i załozył mi od Opla Corsy B(pasuje idealnie) za 50 pln - nowa uszczelka do micry 299 pln :612: a nalepkę rejestracyjna mi majster przełożył ze starej szyby ale chyba cos mu to nie wyszło więc raczej udam sie po nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobrym warsztacie przeklejają nalepki bez problemu. Nowa nalepka = problem, bo masz na niej takie same numery nie tylko jak na blachach, ale i jak na nalepkach z hologramem na blachach = w moim urzędzie komunikacji wolałbym tego nie załatwiać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również wymieniałem przednią szybę w Poznaniu w serwisie z autoszybami. Koszt zielonej szyby + robocizna = 300zł brutto. Naklejkę z nr rej. nakleili mi na szybę standardowo. Nie warto korzystać z usług garażowych samouków. Koszt ten sam. Sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto korzystać z usług garażowych samouków. Koszt ten sam. Sprawdzałem.

 

Dokładnie. A odnośnie mojej feralnej wymiany to dodam jeszcze że karoseria dookoła szyby jest cała porysowana (pewnie od wycinania starej szyby), deska rozdzielcza również no i do tego pękniety plastik od prawego słupka - mam nauczkę i również przestrzegam wszystkich : przy tego typu naprawach lepiej oddać swoją pociechę w odpowiednie ręce.

 

PS. Quaton kiedy Ty wymieniałeś tą szybę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosłownie w zeszłym tygodniu.

 

 

A propos przeklejania naklejek ze starej szyby na nową - są one tak skonstruowane, że nie powinno się to udać. Przynajmniej w taki sposób jest ona produkowana. Jednorazówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

koszta szyby z wstawieniem ja zapłaciłem 250zł ale to nie koniec wydatków... uszczelka która widzisz koło szyby jest tylko listwą ozdobną wczepianą w ramkę .

O ile listwę da się delikatnie zdjąc w całości , to mocowanie jej zawsze się niszczy przy wycinaniu szyby !!!! i jak chcesz oszczędności to firma która wstawia szybę wklei szybę i wklei na klej listwę . Jest tanio , ale następna wymiana to uszkodzenie totalne listwy :kosci:

Ani listwy ani mocowania nie kupisz oddzielnie , tylko kpl , za jakieś 200zł !!!!!!!!!

no albo na szrocie samą listwę za jakieś 50 zł i znów wkleisz :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mrówa, i ja muszę przednia wymienić, mozesz podac gdzie w Wawie robiłeś, ja znalazłem miejsce ale za 400 zł (szyba + robota), szyba nowa nie polglassu(podobno słabo wiarygodne ich szyby). Ntomiast co do uszczelki to mi powiedzieli ze da sie przełozyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...