Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Xcarlink - dodatkowe mp3 w P12


Gość sunny001

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowilem ten temat dolozyc poniewaz przejzalem forum i widze ze wielu wlascicieli boryka sie z problemem podloczenia interfejsu xcarlink gdzie mozna odtwarzac mp3, itp..

Ja osobiscie moge polecic to urzadzonko http://www.allegro.pl/item427545558_zmieni...mmc_nissan.html

wiem ze cena 325 zl nie jest mala ale ja zainwestowalem i jestem bardzo zadowolony. Na forum pojawialy sie juz glosy kolegow ktorzy to zakupili i mieli problemy z dzialaniem. Otoz ja tez po zakupie mialem problem z prawidlowym dzialaniem tego urzadzonka, polegal na tym ze urzadzenie nie zawsze sie logowalo do komputera pokladowego po uruchomieniu silnika i przycinalo sie . Jezdzilem do kilku car-audio w Warszawie ale nikt nie umial mi pomoc. Smieszne jest to ze jak odrazu widzieli konsole N-form w P12 to juz wymiekali ale wrocmy do tematu . No wiec to urzadzonko ma wtyczke ktora nalezy wpiac z tylu orginalnego radia w miejsce gdzie wpieta by byla normalnie zmieniarka, poza tym urzadzonko posiada dwa kable zasialajace o oznaczeniach ACC i BAT i tu pojawial sie problem bo po podlaczeniu prawidlowym tak jak oznaczone byly kable niestety to nie dzialalo tak jak trzeba ale znalazl sie sposob . Ja zrobilem na kablu ACC maly przelacznik , zwykly najzwyklejszy przelacznik. I jedyne co musze zrobic to takie czynnosci

1. Odpalam samochod

2. Przelaczam na konsoli primerki przyciskiem SRC tak aby na ekranie pojawil sie napis CD CHANGER

3. Naciskam przelacznik w urzadzeniu Xcarlink ktory zamontowalem na kablu ACC (opis powyzej)

I co ciekawe urzadzonko po tych czynnkosciach zawsze dziala prawidlowo i nigdy sie nie zawiesza . Wyglada to tak jakbym musial poprostu zrobic chwilowe odloczenie od zasialania i wlaczenie ponowne Xcarlinka a potem normalnie komputer je przyjmuje jako wirtualna zmieniarke. Jesli ktos mialby jeszcze jakis lepszy pomysl tak aby to urzadzenie dzialalo dobrze prosze o komentarze . Ja tak to rozwiazalem i dziala. Mam w to urzadzonko wlozone 4 GB karte SD z 10 katalogami po srednio 70 utworow w katalogu czyli na karcie mam okolo 700 utworow i to jest piekne a jakosc dzwieku od zwyklego transmitera FM radiowego jest nie do porownania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada to tak jakbym musial poprostu zrobic chwilowe odloczenie od zasialania i wlaczenie ponowne Xcarlinka a potem normalnie komputer je przyjmuje jako wirtualna zmieniarke.

Może należałoby się przyjrzeć samemu gniazdu zmieniarki w radiu. Być może po przełączeniu przyciskiem SRC w radiu/pilocie pojawia się napięcie +12V na którymś z pinów tego gniazda i tam właśnie podłączyć przewód ACC Xcarlink'a... Wtedy działałoby to dokładnie tak jak teraz, z tą różnicą że automagicznie a nie manualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada to tak jakbym musial poprostu zrobic chwilowe odloczenie od zasialania i wlaczenie ponowne Xcarlinka a potem normalnie komputer je przyjmuje jako wirtualna zmieniarke.

Może należałoby się przyjrzeć samemu gniazdu zmieniarki w radiu. Być może po przełączeniu przyciskiem SRC w radiu/pilocie pojawia się napięcie +12V na którymś z pinów tego gniazda i tam właśnie podłączyć przewód ACC Xcarlink'a... Wtedy działałoby to dokładnie tak jak teraz, z tą różnicą że automagicznie a nie manualnie.

... co było pisane w innym wątku odnośnie Xcarlink'a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do postu powyzej

 

Nie wiem niestety do ktorego pinu . Byly juz rozne proby i nie dzialalo jesli jest ktos na tym forum komu to dziala i jest tak podlaczone prosze o informacje pod ktory pin nalezy podlaczyc kabelek ACC aby Xcarlink dzialal automatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...