Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] Orginalne radio w k12 -jak wyjąc?


Gość soltinio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Jestem posiadaczem micry k12 .Mam problem z radiem.

Wszystko działąło bardzo dobrze ,ale pewnego razu zostawiłem właczone radio w samochodzie i padł mi akumulator.. Naładowałem odpalilem i w radiu pokazal mi sie napis CODE.Problem w tym ze kodu nie mam bo nie dostalem od poprzedniego własiciela.Nawet nie wiedziałem ze jest zakodowane w razie takiego przypadku..Auto było sprowadzane z Austrii dostałem wszystkie dokumenty (dowod rej. itd) ale nigdzie nie pisze o nr seryjnym radia lub o kodzie zabezpieczającym..Kontaktowalem sie z kolesiem ,który sprowadzał autko ,ale on nic na temat kodu nie wiedział..

Chcac rozkodowac radio musze je wyjąć i oddac do rozkodowania.

Wczoraj byłem u dwóch "speców" od takich spraw i jeden nie potrafi wyjąć radia, a drugi mysli ze te dziurki zalane plastikiem razem z odlewem panelu trzeba przebic i dopiero włożyć te "klucze" czy jakos tak i radio wyjdzie.

Czy ktos wie cos na ten temat jak wyjać to seryjne radyjko?Nie mam pojecia co teraz zrobic , w serwisie nissana pewnie wystawią dość duży rachunek za taka zabawe..

 

Prosze o pomoc

 

Pozdrawiam Soltinio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie jak można w k12 zostawić włączone oryginalne radio po zamknięciu auta... Chyba, że ma zasilanie na chama podpięte z pominięciem stacyjki.

Nie próbowałem u siebie demontować radia, ale zacząłbym od zdjęcia zaślepki nad panelem.

Jeśli operacja się uda, to napisz jak się to robi. Co prawda mam do swojego radia kod, ale zawsze lepiej wiedzieć jak się do niego dobrać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Może się komuś jeszcze przyda:

Żeby wyjąć oryginalne radio trzeba zdjąć górną zaślepkę (najlepiej podważyć dolną krawędź śrubokrętem i po odczepieniu wszystkich zaczepów pociągnąć do siebie). Pod zaślepką są dwa wkręty, które trzeba wykręcić. Takie same skręty są też od spodu panelu środkowego (pod radiem). Po wykręceniu czterech wkrętów zdejmujemy cały panel razem z wylotami nawiewu i do radia dobieramy się "od tyłu".

Wczoraj z nudów przećwiczyłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Może się komuś jeszcze przyda:

Żeby wyjąć oryginalne radio trzeba zdjąć górną zaślepkę (najlepiej podważyć dolną krawędź śrubokrętem i po odczepieniu wszystkich zaczepów pociągnąć do siebie). Pod zaślepką są dwa wkręty, które trzeba wykręcić. Takie same skręty są też od spodu panelu środkowego (pod radiem). Po wykręceniu czterech wkrętów zdejmujemy cały panel razem z wylotami nawiewu i do radia dobieramy się "od tyłu".

Wczoraj z nudów przećwiczyłem :D

 

no niestety u mnie po wykreceniu tych 4 wkretow dalej cos trzyma... lekko sie rusza ale co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

troche czasu minelo ale jesli ktos jest zainteresowany moge podeslac rysunki z instrukcji serwisowej nissana z opisem sposobu wyjecia radia

Ja bym poprosił taką instrukcję

predator3333@poczta.fm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeszcze trochę czasu minęło ale teraz ja stałem się posiadaczem micry k12 mi mam problem z wyjęciem radia. Myślę, że te rysunki mogłyby mi pomóc. Proszę więc bardzo o przesłanie ich na adres mayya77@o2.pl . Serdecznie dziękuję.

Edytowane przez micrusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę czasu minęło ale teraz ja stałem się posiadaczem micry k12 mi mam problem z wyjęciem radia. Myślę, że te rysunki mogłyby mi pomóc. Proszę więc bardzo o przesłanie ich na adres mayya77@o2.pl . Serdecznie dziękuję.

 

 

Może to Ci pomoże

 

http://nissan4u.com/parts/

 

Edytuję :

 

Pobieżnie to znalazłem ( trudno mi się poruszać , nie znam angielskiego ):

 

http://nissan4u.com/parts/micra/el_k12e/2007_1/type_26/body_front_roof_and_floor/instrument_panel_and_pad_and_cluster_lid/illustration_1/

 

Edytuję : rocznik 2007 , styczeń itp. ( oczywiście możesz wybrać tak jak jest z twoim samochodem )

 

Edytuję : zjedź niżej strony

 

Edytuję : faktycznie pół przodu trzeba rozebrać .

Edytowane przez czester15.30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to Ci pomoże

 

http://nissan4u.com/parts/

 

Edytuję :

 

Pobieżnie to znalazłem ( trudno mi się poruszać , nie znam angielskiego ):

 

http://nissan4u.com/parts/micra/el_k12e/2007_1/type_26/body_front_roof_and_floor/instrument_panel_and_pad_and_cluster_lid/illustration_1/

 

Edytuję : rocznik 2007 , styczeń itp. ( oczywiście możesz wybrać tak jak jest z twoim samochodem )

 

Edytuję : zjedź niżej strony

 

Edytuję : faktycznie pół przodu trzeba rozebrać .

 

 

 

Dziękuję serdecznie.

Udało się.

Fakt - radio przymocowali 3 śrubami wew. oprócz tych 4 na zewnątrz. Trochę samochodu trzeba rozebrać. Myślę, że kolejnym "demonterom" fotki poglądowe się przydadzą.

 

post-47667-0-67004200-1313134045_thumb.jpgpost-47667-0-81523000-1313134055_thumb.jpgpost-47667-0-39330800-1313134064_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Kolegów.

Mam pytanie związane z wątkiem radiowym.

Jakim przyciskiem należy zaakceptować kod do radia po jego prowadzeniu?

Dodam, że chodzi mi o Micre k12 z 2006r. z oryginalnym radiem Nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów.

Mam pytanie związane z wątkiem radiowym.

Jakim przyciskiem należy zaakceptować kod do radia po jego prowadzeniu?

Dodam, że chodzi mi o Micre k12 z 2006r. z oryginalnym radiem Nissana.

 

W moim modelu po prawidłowym wprowadzeniu kodu przyciska się jeden z przycisków :

 

-( SEEK )

-( TUNE )

 

W jednym i drugim są narysowane takie dwa małe trójkąciki w " prawo "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj wyciagalem radio w K12 (2007) model bez komputera.

Do wyciagniecia radia wymagane bylo odkrecenie 5 srub!

2 pod radiem, 2 w schowku pod zaslepkami (tam gdzie jest komputer w wyzszych wersjach) i najwazniejsza do ktorej trzeba dostac sie podwazajac gorna czesc deski (jest na zatrzaskach wiec latwo podniesc)

 

Aaa u mnie zatwierdzenie kodu to przycisk "TA" zadne ">>" czy "^" nie dzialolo ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem to w mojej instrukcji , micr z 2008 r. bez komputera pokładowego .

 

Napisalem to jaki informacje dla innych a nie jako zarzut ze podajesz zle ;)

 

Z tego co widac czasem sa radia gdzie dziala ">>" w moim wypadku wogole nie reagowalo, a balem sie klikac wszystko jak popadnie zeby znowu nie zablokowalo radia na godzine...

Dopiero lektura innego forum z UK naprowadzila mnie na "TA"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Napisalem to jaki informacje dla innych a nie jako zarzut ze podajesz zle ;)

 

Z tego co widac czasem sa radia gdzie dziala ">>" w moim wypadku wogole nie reagowalo, a balem sie klikac wszystko jak popadnie zeby znowu nie zablokowalo radia na godzine...

Dopiero lektura innego forum z UK naprowadzila mnie na "TA"...

 

 

Do głowy mi nie przyszło że to jest zarzut , tak sobie napisałem , aż jutro sprawdzę czy aby się nie pomyliłem w czytaniu instrukcji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

troche czasu minelo ale jesli ktos jest zainteresowany moge podeslac rysunki z instrukcji serwisowej nissana z opisem sposobu wyjecia radia

a czy moge prosić o taką instrukcję ewelin2@interia.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy moge prosić o taką instrukcję ewelin2@interia.pl

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Podepnę się pod temat .

Otóż zmieniłem wczoraj akumulator . Wiadomo brak prądu  , radio zablokowane . Zna kod czterocyfrowy , wprowadziłem trzy razy , ( mam też instrukcję jak to robić ) , coś poszło nie tak . Wyskoczył standardowy komunikat , że następna próba za godzinę  . Minęło wiele godzin włączałem wielokrotnie i komunikat . Minęła noc i to samo . Dziś odpiąłem klemę dodatnią z akumulatora na dziesięć sekund i tak samo . Co robić , czekać ze pięć dni  i nie włączać radia , czy do serwisu ? Samochód był kupiony prze zemnie nowy w salonie .

Edytowane przez czester15.30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...