Skocz do zawartości

Forum Nissan Klub Polska używa plików cookie. Przeczytaj naszą Politykę prywtności, aby uzyskać więcej informacji.    Zgadzam się

- - - - -

[N16] Czyszczenie przeplywomierza..

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 nestio_vip

nestio_vip

Debeściak

• Użytkownicy
  • 224 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Model:Almera N16 1.8 16V 01r.
  • Nr rejestracyjny:SL

Napisano 20 październik 2008, 09:41

Witam. Mam pytanko...Gdzie znajduje sie przeplywomierz w 1.8 N16(wiem ze w przepustnicy ale w ktorym miejscu?) ? Chcialbym go przeczyscic ale niewiem jak sie zabrac....Miekki pedzelek, ok, ale slyszalem cos jeszcze o jakims spray'u, potrzebne to?? Z gory dzieki za odp!!!!

Aktualny problem w ostatniej mojej odp!!!!!! Prosze o pilna pomoc!!!!
  • 0

Reklama

#2 Gość_Mas

Gość_Mas
  • Goście

Napisano 20 październik 2008, 10:44

W N16 1,8 przepływomierz jest zaraz przy puszce filtra powietrza, mocowany do niej na 4 śruby.
Z drugiej strony jest mocowany do karbowanej rury opaską zaciskową.

Postępowanie:
odpinasz wtyczkę od przepływomierza, odkręcasz od obudowy filtra, zdejmujesz opaskę zaciskową z drugiej strony i wyjmujesz przepływomierz.

Pędzelek bym odradzał - wyberz odpowiedni spray do czyszczenia tego typu rzeczy np. firmy Wynn's "Air Intake Carburettor Cleaner" - osobiście polecam.

Spryskujesz to porządnie (od tej strony ze śrubami, czyli od strony filtra powietrza) i czekasz aż preparat obcieknie/odparuje.

Montujesz w kolejności odwrotnej jak opisałem powyżej i powinno hulać.

Jak już będziesz się z tym bawił, to polecam odpiąć też tą karbowaną rurę z drugiej strony i spryskać tym preparatem przepustnicę (przykręconą do samego kolektora dolotowego) - u mnie było tam czarno:D

Pozdr
  • 0

#3 nestio_vip

nestio_vip

Debeściak

• Użytkownicy
  • 224 postów
  • Gadu-Gadu:

Napisano 20 październik 2008, 12:16

W N16 1,8 przepływomierz jest zaraz przy puszce filtra powietrza, mocowany do niej na 4 śruby.
Z drugiej strony jest mocowany do karbowanej rury opaską zaciskową.

Postępowanie:
odpinasz wtyczkę od przepływomierza, odkręcasz od obudowy filtra, zdejmujesz opaskę zaciskową z drugiej strony i wyjmujesz przepływomierz.

Pędzelek bym odradzał - wyberz odpowiedni spray do czyszczenia tego typu rzeczy np. firmy Wynn's "Air Intake Carburettor Cleaner" - osobiście polecam.

Spryskujesz to porządnie (od tej strony ze śrubami, czyli od strony filtra powietrza) i czekasz aż preparat obcieknie/odparuje.

Montujesz w kolejności odwrotnej jak opisałem powyżej i powinno hulać.

Jak już będziesz się z tym bawił, to polecam odpiąć też tą karbowaną rurę z drugiej strony i spryskać tym preparatem przepustnicę (przykręconą do samego kolektora dolotowego) - u mnie było tam czarno:D

Pozdr

Ok. Dzieki Ci wielkie za pomoc :)

[ Dodano: Pon 20 Paź, 2008 15:29 ]

A gdzie moge taki spray dostac?? Bo bylem w jednym sklepie z czesciami itp i nie miala go:/ a na allegro tez nie zauwazylem... To sie fachowo nazywa spray do czyszczenia gaznikow czy inaczej?? Bo ylko cos takiego babka miala...
  • 0

#4 mario632

mario632

Debeściak

• Użytkownicy
  • 288 postów
  • Model:almera n16
  • Nr rejestracyjny:wwy

Napisano 20 październik 2008, 16:43

Ja czyscilem pedzlem i bylo jeszcze gorzej.Musialem kupic nowy. Z tym czyszczeniem to taki sobie pomysl poki jest dobry
  • 0

#5 Gość_Mas

Gość_Mas
  • Goście

Napisano 20 październik 2008, 17:10

A gdzie moge taki spray dostac?? Bo bylem w jednym sklepie z czesciami itp i nie miala go:/ a na allegro tez nie zauwazylem... To sie fachowo nazywa spray do czyszczenia gaznikow czy inaczej?? Bo ylko cos takiego babka miala...

Jest tu na nim napisane "preparat do czyszczenia układów dolotowych" a poniżej instrukcja jak zastosować do gaźnika a jak do układu z wtryskiem.
Wychodzi na to, że śmiało możesz wziąć ten do czyszczenia gaźników i zastosować :D
  • 0

#6 nestio_vip

nestio_vip

Debeściak

• Użytkownicy
  • 224 postów
  • Gadu-Gadu:

Napisano 20 październik 2008, 18:41

Jest tu na nim napisane "preparat do czyszczenia układów dolotowych" a poniżej instrukcja jak zastosować do gaźnika a jak do układu z wtryskiem.
Wychodzi na to, że śmiało możesz wziąć ten do czyszczenia gaźników i zastosować :D

Dzieki:)juz zamowilem taki http://www.wynns.pl/...0carburator.php

Moze byc??
  • 0

#7 Gość_Mas

Gość_Mas
  • Goście

Napisano 20 październik 2008, 20:54

To dokładnie to, co mam:)
  • 0

#8 nestio_vip

nestio_vip

Debeściak

• Użytkownicy
  • 224 postów
  • Gadu-Gadu:

Napisano 27 październik 2008, 14:43

Dzis wyczyscilem przeplywomierz i przepustnice. Mam pytanie i prosze o pilna odpowiedz!! Moge auto normalnie odpalic czy iles czasu musi stac po czyszczeniu?? Bo dzis probowalem odpalic odrazu i tylko duza chmura dymu wyszla!! Czy cos zepsulem?? O co chodzi??

I czy to prawda ze po czyszczeniu przeplywomierza, trzeba na 24 h zostawic samochod z rozlaczonym akumulatorem zeby komp zgubil bledy??
  • 0