Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Relingi do QQ


Gość lechu1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie montowałem  i nie będę !wstawiłem tylko film jak to wygląda .na ąlledrogo widziałem jakąś ofertę , mocowanie było na nity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie montowałem  i nie będę !wstawiłem tylko film jak to wygląda .na ąlledrogo widziałem jakąś ofertę , mocowanie było na nity

Tak myślałem. Strach z czymś takim jeździć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czy jezeli mam plastikowe dwa paski na dachu to moge zamontowac relingi bez wiercenia?

kolego wejdź na forum relingi bez wiercenia  tam przerabiany jest temat który na końcu opisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nindustrialny

szukalem ale nie znalazlem

za to znalazlem cos takiego

http://tomas-tuning.com/dachowe-bez-relingow-thule-nissan-qashqai-07-2013-o_l_162_8404.html

 

mozna zalozyc. zdjac. zalozyc. zdjac itp


kolego wejdź na forum relingi bez wiercenia  tam przerabiany jest temat który na końcu opisałem

 

Nie wiem co pisales ALE nie da sie zalozyc relingow BEZ wiercenia. BEz tego beda tylko niestabilnym i niebezpiecznym elementem!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że nie potrafię zrozumieć tego szału na relingi. Jak są to są, a jak nie ma to nie ma, po co kombinować skoro można kupić ładny bagażnik Thule bez relingów? ;)

Bo właściciele którzy nie mają ich jako fabrycznych , traktują je jako element dekoracyjny , a później apetyt rośnie i może da się coś jeszcze przewieź ? ....

To jak z kobietami , ma proste włosy chce loki , ma czarne , rozjaśnia i odwrotnie , a facet ....każdy centymetr wiecej lub dłużej jest ważny :) 

A szał na plastikowe okna ....sąsiad ma , a ja mam nie mieć ..... ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moim zdaniem .....

Striderze , bardzo szanuję Twoje poglądy czasmi pokrywają się z moimi , ale wypowiedziałeś słowo klucz "Moim zdaniem" 

ps. jeszcze się nie spotkałem z pytaniem -"jak zdemontować fabryczne relingi ?"  

Ciekawe czy kiedyś ktoś zapyta? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukalem ale nie znalazlem

za to znalazlem cos takiego

http://tomas-tuning.com/dachowe-bez-relingow-thule-nissan-qashqai-07-2013-o_l_162_8404.html

 

mozna zalozyc. zdjac. zalozyc. zdjac itp

 

Nie wiem co pisales ALE nie da sie zalozyc relingow BEZ wiercenia. BEz tego beda tylko niestabilnym i niebezpiecznym elementem!!!!

Można założyć...można zdjąć,,,można zapomnieć przy sprzedaży powiadomić nowego właściciela o klejonych relingach.I wszystko byłoby dobrze,gdyby klient nic nie woził tylko babcię do kościoła...ale co będzie jak na to badziewie założy Thule? Pół biedy jak urwie mu się pod domem,a co jak w trasie? przy 120km/h?

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie moderatorze, ktory swoim avatarem probuje przekonac wszystkich o wyzszosci teorii Darwina nad Boskim stworzeniem. : )))

Przeciez ten thule rapid system, zauwazylem to na filmiku na YT, nie jest klejony. To jest przykrecane na te zaczepy. Z tego co wywnioskowalem. 

 

Ale powem wprost. To herezja i wymysl mojej zony. Szanuje jej decyzje, ale szlag mnie trafia. Ja z tym czyms, JAK JUZ BEDE ZMUSZONY do zalozenia, szybciej niz 100 nie pojade. Heheh .

Ja nie mówiłem o tym co jest na filmiku,tylko ogólnie o intencjach niektórych kolegów,skierowanych na wystrój kosztem bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się Nin,że masz problem sam ze sobą.Ja też czasami używam łaciny,ale są miejsca gdzie obowiązuje pewna niepisana zasada wzajemnego szacunku.Jednym z nich jest to forum.To nie jest miejsce do wyrzucania z siebie inwektyw pod byle pozorem.Niestety Tobie zdarza się to wyjątkowo często.Więc w tym miejscu i w tym czasie zwracam Ci uwagę,jeżeli masz coś napisać i użyć wulgaryzmu,po prostu zastanów  się czy warto,jest w naszym języku wiele innych bliskoznacznych określeń,którymi można wyjawić emocje.Na razię mówię tylko pilnuj się


Ogolnie wszystko co jest dodatkowo na dachu to zagrozenie. A najgorsze sa rowery. PIer*olony żagiel :)

Ogólnie największym zagrożeniem na drodze jest kierowca i jego niczym niezachwiana pewność we właściwe postępowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może zakładał relingi , a w zasadzie imitacje relingów, ktore to są klejone do dachu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem :D Ale przeciez nakładki na zderzaki czy na progi , tez przynoszą jedynie efekt wizualny . Nie mam potrzeby wozić bagażnika, ale auto z relingami podoba mi sie bardziej niz bez , wiec czemu nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak uzywasz nakładki na zderzaki , lusterka lub nawet brde ? A co np. z spoilerem nad tylną szybą ? Zgodze sie z Tobą , jesli mowa bedzie o tak zwanym "wies tuningu" , ale relingi dachowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Cię ze jesli zastosujesz odpowiedni klej i podstawowe zasady klejenia , reling taki oderwiesz z lakierem . Nie istnieje tez mozliwosc , aby odpadł w czasie jazdy.Nie poznasz nawet czy reling taki jest klejony czy tez przykrecany , oczywiscie do momentu obciążenia go , ale mowa jest o czym innym .Ja rozumiem ze mozesz miec inne zdanie , ale nie twórz na ta okoliczność ideologii ktora nie jest prawdziwa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestesmy w domu , przecież jasno napisałem ze nie mam potrzeby zakładania bagaznika , ale auto podoba mi sie bardziej z relingami niz bez .Jest to chyba w drugim moim poście , jasno z tego wywnioskować iz chodzi mi tylko i wyłąvznie o efekt wizualny . Kolega nie posądzał mnie chyba , o zakładanie klejonych relingów i do tego mocowanie bagażu. ... Jesli tak , to jest mi bardzo przykro :) , bo to o taką głupote trudno mimo wszystko kogoś posądzac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestesmy w domu , przecież jasno napisałem ze nie mam potrzeby zakładania bagaznika , ale auto podoba mi sie bardziej z relingami niz bez .Jest to chyba w drugim moim poście , jasno z tego wywnioskować iz chodzi mi tylko i wyłąvznie o efekt wizualny . Kolega nie posądzał mnie chyba , o zakładanie klejonych relingów i do tego mocowanie bagażu. ... Jesli tak , to jest mi bardzo przykro :) , bo to o taką głupote trudno mimo wszystko kogoś posądzac .

Mućka,za klejone na pewno zapłacisz więcej niż za używane.Do J10  używane są tanie,problem w tym,że trzeba wiercić,ale zamontowanie oryginału daje Tobie pewność i na pewno nie będzie Ci   siedziało klejenie w podświadomości.

Widzisz ,mnie też się relingi podobają.Kiedy kupowałem Qqłkę nie było mojej wersji z relingami.Polowałem na A....o,ale ceny były zaporowe prawie do 2000zł teraz już są mniejsze,ale mnie udało się kupić za...600zł z uszczelkami!Oryginały! I będę wiercił i bedę montował...Może rozważ to czy nie warto by tak zrobić???

http://allegro.pl/nissan-qashqai-2-plus2-reling-relingi-dachowe-i5937700244.html

http://allegro.pl/relingi-dachowe-nissan-qashqai-2-2012rok-slupsk-i5092089236.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doceniasz ludzkiej głupoty........... Poza tym jestem sobie w stanie wyobrazić, że kolejny właściciel Twojego Qashqai'a zapomni o tym, że relingi są klejone albo nie zrozumie i spróbuje coś do tego przyczepić - taki scenariusz jest dość realny.

Oj doceniam , uwierz mi . Gdybym zdecydował się na klejone relingi, jestem w obowiązku powiadomić kupującego o takim fakcie , zrobiłbym to z obowiązku ale przedewszystkim z lojalności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mućka,za klejone na pewno zapłacisz więcej niż za używane.Do J10 używane są tanie,problem w tym,że trzeba wiercić,ale zamontowanie oryginału daje Tobie pewność i na pewno nie będzie Ci siedziało klejenie w podświadomości.

Widzisz ,mnie też się relingi podobają.Kiedy kupowałem Qqłkę nie było mojej wersji z relingami.Polowałem na A....o,ale ceny były zaporowe prawie do 2000zł teraz już są mniejsze,ale mnie udało się kupić za...600zł z uszczelkami!Oryginały! I będę wiercił i bedę montował...Może rozważ to czy nie warto by tak zrobić???

 

http://allegro.pl/nissan-qashqai-2-plus2-reling-relingi-dachowe-i5937700244.html

 

http://allegro.pl/relingi-dachowe-nissan-qashqai-2-2012rok-slupsk-i5092089236.html

Dzieki za podpowiedź, faktycznie nie brałem pod uwagę używanych relingów. Jedno jest pewne , nie mam potrzeby montażu relingów dla mocowania bagaznika , chodzi mi wyłacznie o efekt wizualny . Choc nigdy nie mów nigdy :)....Ale mogę do montażu, użyć kleju np. do szyb , i bedzie oryginał bez wiercenia .

Ciesze sie ze sie zrozumielismy. Tylko nie denerwuj sie i nie krzycz na mnie : (

 

PS. Gdybym mial pewnosc ze po takim wierceniu nie bede mial problemow z przeciekaniem i korozja itp. No i ze podsufitka zostanie IDEALNIE zamontowana ponownie. To moze skusilbym sie.

 

 

Jezeli ktos nie powiadomilby kupujacego o klejonych relinkach to albo :

a) zrobilby to nieswiadomie i zapominajac o tym

B) bylby zwykla małpą.

Nie denerwuje się i nie krzyczę :D Jest to normalne ze pisząc, jest większa szansa aby źle sie zrozumieć . Wszystko w najlepszym porządku :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...