Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Skrzynia od Diesla w Benzynie?


Gość Gracek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie pytanie, czy ktoś próbował przeszczepić skrzynie od diesla do benzyny?

Ostatnio brat mi mówił, że tutaj w Kaliszu jest Opel Corsa 1.4 bądź 1.6 benzyna, ale że skrzynią biegów od diesla i podobno elegancko śmiga :) ... Wydaje mi się, że jest to spowodowane tym, że silniki Diesla nie kręcą się zbyt wysoko, a co za tym idzie, przełożenia są inne niż w skrzyni do Benzyny :)

Czy trudno wykonać taki zabieg?

A może ktoś z was ma już coś Takiego??? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś z was ma już coś Takiego??? :)

 

U mnie już fabrycznie tak jest - i diesel i benzyna mają tą samą skrzynię i przełożenia, a także te same tylne mosty. Gdyby tylko diesel wyżej się kręcił to nie było by żadnej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze się że od diesla (w przypadku serii silników CD20) skrzynia ma dłuższe przełożenia. Dam przykład że na 2gim biegu, nawet jak bym dociągnoł do 4700obr/min to bede jechał z prędkością 65km/h a w benzyniaku przy tych obrotach będzie też podobna prędkość jak nie większa :-/ kiedyś przez przypadek dociągnołem do max obrotów pompy na 3cim biegu a prędkość wynosiła 124km/h Obroty oscyluję że były na poziomie 5800obr/min (wtedy padła uszczelka pod główką w pierwszym silniku lecz i tak silnik był do zmiany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od konkretnego modelu.

 

Trzeba wybadać przełożenia poszczególnych biegów, główne skrzyni no i dyfra.

 

Wszystko się okaże :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek-ol

Miałem kiedyś opla kadetta z silnikiem 1.3 i wkładałem do niego właśnie skrzynię od diesla. Jechał , aż miło. Na 2 biegu szedł do 100 km/h. Było zdecydowanie lepiej niż na skrzyni od benzyniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...