Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pompa wtryskowa. Ssanie


Gość Zbyszek25

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zbyszek25

Czy pompa wtryskowa w Nissanie Terrano II 2.7 TD. Posiada coś w rodzaju ssania, ewentualnie jakiegoś urządzenia zwiększającego dawkę rozruchową.

Miałem awarię pompy i wtryskiwaczy, po usunięciu awarii, zimny silnik w zimie [ aktualnie ] odpala, ale obroty spadają do 200 na minutę, muszę wspomagać go ręcznym gazem, około 2-3 minut, wtedy obroty wyrównują się do 900. Mechanik powiedział, że tak powinno się robić, że to jest naturalna rzecz. Silnikiem telepie, od błotnika do błotnika.

Poratujcie .! ;) Kupę kasy mnie to kosztowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość afromen3

Powinno być ssanie manualne w środku od strony kierowcy na wysokiści lewej nogi obok cyngla do otwjerania klapy(wgłębieniew plastiku). jeśli nie ma to zobacz czy do pompy wtryskowej idą dwie linki (pierwsza to gaz a pod spodem ssanie)jak są dwje,(a powinny być) to musisz mieć ssanie.A i zmień mechanika (Mechanik powiedział, że tak powinno się robić, że to jest naturalna rzecz.)hahahaha dobre :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to ssania w Terrano nie ma :D

 

Uprzedzam komentarze - ta wajcha to ręczny gaz jest, czyli podkręcasz obroty nie zwiększając dawki paliwa - można na trasie tempomat zrobić ;)

 

Wypadałoby sprawdzić stan świec żarowych. Mi przy -20 minimalnie obroty zeszły na 500 obr/min.

 

A twój silnik przeskakuje pewnie z jednego cylindra na drugi - najprościej sprawdzić świece, jak pompa była po remoncie.

 

Aha - a jak odpalasz i tak skacze silnik to mocno kopci? Napisz na jaki kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...