Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Homologacja Nissana Qashqai


Gość Rzeznik_Rnk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

odgrzeję kotleta ale mam pytanie odnośnie przerejestrowania QQ+2 z homologacja ciężarową na osobowe. Czy przy przerejestrowaniu oprócz wymontowania kratki muszę montowac ten 3 rząd siedzeń? Czy mogę przerejestrować go na 5 osobowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

odgrzeję kotleta ale mam pytanie odnośnie przerejestrowania QQ+2 z homologacja ciężarową na osobowe. Czy przy przerejestrowaniu oprócz wymontowania kratki muszę montowac ten 3 rząd siedzeń? Czy mogę przerejestrować go na 5 osobowego?

Auto może być zarejestrowane na 7 a możesz jeździć nawet z jednym tylko w środku - urzędowi już nic do tego. Nie ma żadnego przymusu że MUSI być 7 siedzeń. Po prostu masz taką możliwość wsadzenia dwóch dodatkowych jak Cię poniesie fantazja - ale nie musi ich być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprecyzuje pytanie. Niby rozumiem co napisaleś ale tak nie do końca.

 

 

Mam mozliwośc zakupu QQ+2 z homologacją na ciężarowe. Chcialbym zarejestrowac go jako osobowy.

 

1. Muszę wymontować kratkę (przegrodę) za 2 rzędem siedzeń.

2. Czy muszę montować wtedy dodatkowy trzeci rząd? Czy mogę go zarejestrować jako osobowy z 5 miejscami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprecyzuje pytanie. Niby rozumiem co napisaleś ale tak nie do końca.

 

 

Mam mozliwośc zakupu QQ+2 z homologacją na ciężarowe. Chcialbym zarejestrowac go jako osobowy.

 

1. Muszę wymontować kratkę (przegrodę) za 2 rzędem siedzeń.

2. Czy muszę montować wtedy dodatkowy trzeci rząd? Czy mogę go zarejestrować jako osobowy z 5 miejscami?

Ja tylko dodam, że prawie na pewno musisz zamontować tylne środkowe pasy bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Czy muszę montować wtedy dodatkowy trzeci rząd? Czy mogę go zarejestrować jako osobowy z 5 miejscami?

Doprecyzuję odpowiedź - możesz go zarejestrować jako 7-osobowy bez montowania trzeciego rzędu siedzeń. Będzie to szybsze i mniej będą się w urzędzie czepali,że chcesz zmieniać ilość siedzeń w aucie. 

Edytowane przez gambiting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat już nieaktualny ale napiszę co dowiedziałem się w WK.
Jeżeli samochód jest z homologacją ciężarową z iloscią miejsc 5 to przy przerejestrowaniu go na osobowy musimy zarejestrować z taką ilością miejsc jaką przewidział producent w danym typie pojazdu.
Czyli wychodzi, że obowiązkowo 7 miejsc. Na stacji diagnostycznej dowiedziałem się, że jeżeli fotele montowane są w podłodze to przy przeglądzie muszą być + do tego oczywiście pasy.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podepnę się do tematu. Przygotowuję się do zmiany homologacji z ciężarowego na osobowy. Qashqai 2010, krótki. Kupiłem właśnie pas środkowy i przymierzam się do montażu ale nie do końca wiem jak było w oryginale. Wychodzą 2 zaczepy, 1 do zapięcia które zlokalizowałem pod kanapą, a gdzie "wtyknąć: to drugie ? Może ktoś ma jakieś zdjęcie, rysunek jak jest zamontowany środkowy pas ?  Nie ma żadnego znajomego z QQ, żebym mógł podejrzeć o co chodzi z tym pasem. 

Będę wdzięczny za info. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to będzie pomocne - załączam skan rysunku z instrukcji o użytkowaniu środkowego tylnego pasa

post-61298-0-67742500-1432924947_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Nie mogłem nigdzie znaleźć, czy pas środkowy od Qashqai+2 będzie pasował do 5 osobowego? Wiem że się różni ale czy będzie pasował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...