Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie świece żarowe do terrano II 2000r ?????


Gość KEDDEX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mam ciągły problem z odpalaniem auta z rana i przy niższych temperaturach otoczeniu. Nieraz odpalam go na podgrzaniu dwukrotnym świec żarowych /tak mi doradził jeden z mechów co grzebali przy nim/ wydaje mi się że coś pomaga ale dalej są takie objawy jak: bardzo mocno zadymi przy odpalaniu i nie odpala na wszystkich garach na raz tylko poklekocze i dopiero po chwili załapuje równe obroty. Wiem że takie objawy to wskazuje na świece ale były sprawdzane i grzeją. Słyszałem że jest różnica też na typach świec i nissany wymagają jakiś szczególnych świec żarowych czy to prawda ????? Proszę o poradę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

Tak jak piszesz, objawy wskazują na przepaloną świecę. Ale jeśli mechanik sprawdzał...?

Nie napisałeś czy przy próbie wielokrotnego rozgrzewania świec silnik lepiej odpala. Jeśli tak to przyczyna może tkwić w szybko puszczającym przekaźniku, świece jeszcze się dobrze nie rozgrzeją, a przekaźnik już je wyłącza, choć ja jednak obstawiam którąś ze świec.

Co do świec żarowych, różne świece mają różny czas nagrzewania od kilku sekund aż do 20-30 sekund. Oczywiście te szybkie to dobre firmy np. BERU, NGK i oczywiście drogie, różnią się też materiałem z którego są wykonane.

Możesz kupić świecę za 25 zł. ale to Twój wybór oczywiście jakiś czas popracują lecz nie długo. Sam szukałem świec przeszukując sklepy i internet i jednak dobra świeca kosztuje minimum 80 zł.

Z własnego doświadczenia wiem (bo sprawdzałem szybkość rozgrzewania różnych świec), że pomieszane świece nawet dobrych firm mają niewielkie różnice w rozgrzewaniu się, więc radzę Ci kupować takie same lub wszystkie zmienić na jednakowe innej firmy - oczywiście jeśli będzie trzeba je wymieniać.

 

Tak na marginesie, miałem świece do innego auta za przysłowiowe grosze i przy próbie rozgrzania wystrzeliła mi w rękach, a nawet się dobrze nie rozgrzała, następnych nawet już nie sprawdzałem bo nie było warto ich zakładać do samochodu.

 

O tych świecach tyle pisałem w przypadku konieczności ich wymiany przez Ciebie. Przynajmniej już masz trochę doświadczeń innych osób, które już ten temat przerabiały.

 

Powodzenia

Andrzej

 

Pewnie jeszcze ktoś postara Ci się dobrze doradzić jak usunąć tę usterkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki azm-61 będę szukał może coś poradzę. Rozwijam ten temat dalej ponieważ gdzieś się spotkałem z opinią, że do terrano potrzebne są jakieś specyficzne świece żarowe o określonym kolorze u góry i odpowiedniej budowy. Może ten temat ktoś spróbuje rozwinąć. Poza tym temat złego rozruchu T II jest ciągłym tematem forum i myślę że temat odpowiednich świec rozwiązał by wile problemów dotyczących tego auta tego auta. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...