Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] Reflektory Soczewkowe


Gość Kamilos210
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kamilos210

Witam ;)

Jeżeli temat już był to bardzo przepraszam i proszę o jego zamknięcie ja takiego nie znalazłem.

Poszukuje reflektory soczewkowe do Primery P10 szukałem na różnych portalach ale takich nie znalazłem do Golfów, Astr BMW itp. jest pełno ale nie do mojego Japończyka ;)

Ostatnio widziałem P10 z takimi światełkami ale uciekła mi gdzieś w korku. Tu moja prośba może wiecie gdzie można dostać takie światełka :)

Z góry dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rób wiochy. Z resztą do soczewkowych musisz mieć autopoziomowanie, układy czyszczące - wycieraczki lub spryskiwacze. Ja to nie wiem czemu podbijają przeglądy za brak takich rzeczy. Tak samo jak i za niewłaściwe żarówki - pseudoksenony, HID'y, 90/100W. Nie wspominając o niebieskich postojówkach, czy niebieskich ledach w dyszach do spryskiwacza. Norm emisji głośności nie będę poruszał.

Chcesz mieć dobre światła to zregeneruj swoje i będzie cacy. Chodzi tu głównie o czyszczenie szkła i naniesienie na nowo warstwy odbłyśnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio przez takiego kretyna w golfie o mało nie wylądowałem wiadomo gdzie, bo jechał i oślepiał swoimi mega wypaśnymi światłami, które są cool i trendy. W zamian dostał moim kompletem - halogeny w zderzaku + H4 + H3 w reflektorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilos210 takich niestety nie ma ;-( a co do mądrości w tym poście reflektory soczewkowe a ksenonowe zarówki to jest róznica!!! soczewki były montowane np w mazdzie 323f oryginalnie i tez nie bylo tam spryskiwaczy ani wycieraczek więc panowie nie mylcie tego wszystkiego bo robicie z siebie tylko laików!! pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamilos210

Dzięki za odpowiedzi i za krytykę, dla mnie wiocha to zakładanie mega spoilerów albo przyklejanie jakiś naklejek na karoserie nie wspomnę już o lusterkach z kierunkami 'M3' ale o gustach się nie dyskutuje ;) jeszcze raz dzięki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że 323F miała montowane soczewkowe, Audi też, ale to były FABRYCZNE. Tylko zobacz jak te światła dziś wyglądają - soczewki i szkła są matowe. Właściciele nawet nie zadadzą sobie trudu, żeby coś z tym zrobić. Gdzieś na forum Mazdy jest post jak właściciel doprowadził do ładu swoje światła w Xedosie. Jak są brudne i zmatowione soczewki oraz szkła to wiadomo co się dzieje. Co się dzieje jak reflektor jest brudny z zewnątrz - szkło, jak wtedy świeci to jest fakt wszystkim powszechnie znany. Z resztą Ty mówisz o oryginalnych reflektorach, które mają wszystkie wymagane atesty. A nie o reflektorach kupionych gdzieś na aukcji, założonych pod blokiem i nawet nie ustawianych. Tylko od razu jazda na miasto i szpan. Mnie doprowadza jeszcze do szału jak jadą ...... załadowani i nawet nie zadadzą sobie trudu, żeby obniżyć reflektory takim magicznym pokrętłem.

To samo tyczy się tylnych świateł a'la lexus, które jak zaparują to bardzo ładnie świecą. A jak wtedy wygląda rozpraszanie światła to cud miód.

Jazdy na przednich i tylnych przeciwmgłowych nie będę komentował, bo to szkoda. Całe szczęście, że mają walić za to mandaty. A używanie zarówno przednich jak i tylnych jest opisane w odpowiednich paragrafach kodeksu drogowego. Jakby ktoś nie wiedział odnośnie przednich to Art.51 par.5 kodeksu drogowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamilos210

Ja nie miałem zamiaru kupić jakiś reflektorów z rynku tylko porządne z potrzebnymi atestami itd. Co do tylnych świateł tak jak napisałeś a'la lexus to bardzo szpeci to samochód i nie rozumiem poco to zakładają ale to nie mój problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz_lublin widzisz teraz pisze z sensem ale na poczatku twoja wypowiedz mijala sie z zadanym pytaniem. Co do tylnych swiatel to wedlug mnie zalezy jak sa dobrane, bo sa takie co wygladaja calkiem niezle, ale tylko nieliczne no i oczywiscie nie do kazdego auta to pasuje... Do P11 tez niestety nie ma przednich lamp, trzeba bylo kupic sobie Honde :D tam juz jest w czym wybierac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiła się tu dyskusja odbiegająca od tematu. Kolega ma sprawdzony sposób na debili (szybciutko wyłączają przeciwmgielne i inne choinki): Jeździ granatowym Vento z zamontowaną oryginalną syreną policyjną pod maską. Wystarczy ze użyje jej tylko na parę sekund. Oczywiście ma świadomość że nie może używać sygnałów w ruchu, ale te parę sekund wystarcza aby zjebom zrobiło się ciepło. Tak to już jest że tania chińszczyzna nas zalewa zewsząd. Najpierw niebieskie diody w postojówkach a teraz audikowe mody LED i diodowe tzw dzienne, które są oczywiście używane głównie w nocy dla pełnego efektu wizualnego. Co do ;lamp soczewkowych to nie mam nic przeciwko, jeśli sa w nich H1 a nie xenonHID, z tym że nawet żółtki jakoś nie klepią takich. Co do przeglądów to raz na rok taki debil założy żarówki i opony przepisowe pożyczone od kolegi. Myślę że nawet przeglądy co miesiąc tak jak w Emiratach arabskich nie zmieniłyby tego procederu z oświetleniem, a fakt załatwiania przeglądów za flaszkę bez wjechania na linię diagnostyczną przemilczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zamontować ciekawe lampy i z atestem. Niestety wymaga to ingerencji blacharsko - lakierniczej i to fachowej. Koszt całości to pewnie ze 20% wartości całego auta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość inz.damian

Nie rób wiochy. Z resztą do soczewkowych musisz mieć autopoziomowanie, układy czyszczące - wycieraczki lub spryskiwacze. Ja to nie wiem czemu podbijają przeglądy za brak takich rzeczy. Tak samo jak i za niewłaściwe żarówki - pseudoksenony, HID'y, 90/100W. Nie wspominając o niebieskich postojówkach, czy niebieskich ledach w dyszach do spryskiwacza. Norm emisji głośności nie będę poruszał.

Chcesz mieć dobre światła to zregeneruj swoje i będzie cacy. Chodzi tu głównie o czyszczenie szkła i naniesienie na nowo warstwy odbłyśnika.

 

ale czy wycieraczki i spryskiwacze nie tycza sie czasem reflektorow xenonowych?, nie bede sie sprzeczal w tej materi, gdyz nie jestem ekspertem, natomiast zaleta swiatel soczewkowych(np tych montowanych np w naszych primerkach p11.144) jest bdb widoczna granica rozdzielajaca powierzchnie oswietlona od tej nieoswiatlonej(linia powyzej ktorej jest ciemno;) poza tym w reflektorach soczewkowych stosowane sa zwykle zarowki; a ogromna wada swiatel xenonowych pomimo dobrego oswietlenia, to ze bardzo latwo rozpraszaja sie na np czasteczkach kurzu na lapmach co wlasnie powoduje oslepianie kierowcow jadacych z naprzeciwka i dlatego obowiazkowe jest posiadanie systemu czyszczacego takowe swiatla.

 

 

A co do wiochy jak za niebieskie postojowki to szkoda w ogole o tym wspominac zal ludzi, i te szalone imitacje wlotow powietrza spojlery wieksze od lawek ogrodowych w samochodach z napedem na przednia os?! powinni za to karac pracami spolecznymi

Edytowane przez inz.damian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt tyczą się ksenonów, ale na soczewkach też by się przydały, bo to tragedia jest jak są uwalone takie reflektory. Być może kiedy Mazda zamontowała soczewki w 323F, nie było jeszcze wymagań dotyczących urządzeń czyszczących - to samo Audi. Ale zobaczcie na SAAB'y zwłaszcza starsze normalne konwencjonalne reflektory, a wycieraczki na nich praktycznie standard. Podobnie Volvo, ale tu już nie wszędzie. inz.damian zwróć uwagę, że P11.144 już mają spryskiwacze na reflektorach (choć chyba nie wszystkie). P10 też miały wycieraczki na reflektorach wraz ze spryskiwaczem, ale to wersje na skandynawię. BMW które było wyposażone w spryskiwacz reflektorów, miało zazwyczaj, aczkolwiek nie zawsze spryskiwacz także na halogeny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saaby Volwo i wszelkie inne marki skandynawskie mają w wymogach wycieraczki na lampach i nie ma tu znaczenia jakie one są. Jakbyś jeżdził w rejone gdzie lato trwa 2 miesiące a reszta to zima, zima to po przejechaniu kilku kilometrów tak by ci się naczepiało błota i śniegu na lampy że byś drogi nie widział. Wycieraczki są tam montowane po to abyś miał światła a nie oślepiał innych. Co do wymogów dla xenonów do homologacji to lampy muszą posiadać system spłukujacy i układ samopoziomowania przynajmniej na jednej osi. Lampy soczewkowe nie muszą mieć tego. W nissanach stosowano spryskiwacze na soczewkach jedynie dla twojej wygody a nie z przymusu przepisów. druga sprawa że soczewki w xenonach różnią się od tych zwykłych. Xenon ma białe a zwykłe fioletowe. Oczywiście też jest inna budowa gniazda wynikająca z zastosowanego typu żródła światła. Jest wątek na temat HIDów do Primer więc nie rozwijajmy go tutaj jest dyskusja o lampach w P11,144 http://forum.nissanklub.pl/index.php?showtopic=39807&view=&hl=HIDy&fromsearch=1 w P10 http://forum.nissanklub.pl/index.php?showtopic=51486&view=&hl=HIDy&fromsearch=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mike_83 ja mam w posiadaniu 2 pompki do spryskiwacza reflektorów od Accorda. Dla porównania mam też pompkę do spryskiwacza szyby. Uwierz mi różnica pomiędzy nimi jest ogromna. Do szyby średnica wyjściowa po zew jest taka standardowa. Natomiast do reflektorów średnica wyjściowa pompki to jakieś 10mm. Dla takiej pompki przerzucenie 5L płynu to chwila moment jest. Z resztą jak jedziesz to pęd powietrza też robi swoje.

and_pec to w takim razie po co wycieraczki na reflektorach w samochodach idących na Europę nazwijmy ją "ciepłą". Przecież można zaoszczędzić kupę kasy. Moim zdaniem Skandynawowie mają bzika na punkcie bezpieczeństwa. A normy i przepisy swoją drogą narzucają urządzenia czyszczące. W tej kwestii nie będziemy polemizować. U nich przepisy są bardzo restrykcyjne. 30km/h to 30km/h. A nie tak jak u nas samowolka 30km/h to 60km/h i więcej. I nikt sobie nic z tego nic nie robi. Co do spryskiwaczy w Primerze to sądzę, że tu może bardziej poszło o bezpieczeństwo niż wygodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam po co to kombinować,cudować jakieś zlepy robić....przecież P10 ma dobre światła(jak się dba o ich stan oczywiście).

Owszem nie powiem jakbym miał spryskiwacze byłoby super bo w zimie jest cięzko ale nie ma to nie ma i już.

Mike83 spryskiwacz do swiateł daje zaje...scie mocniejszy strumień i sama sila uderzenia+ilośc płynu robi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marceli ja mam u siebie skompletowane już wszystko co i gotowy o założenia, ale leży już od ponad roku i sobie grzecznie czeka. Włącznik oczywiście oryginalny nissanowski na miejscu siedzi już hmm ze 2 lata, reszta to Accord i trochę Octavi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamilos210

Ja w swojej P10 miałem brzydkie lampy już tak po poprzednim właścicielu były one czarne i kiepsko dawały w nocy z tąd moje pytanie o reflektory soczewkowe ale jak widać nie ma nigdzie takich lamp, a i nie myślcie że chciałem zrobić nie wiadomo co z mojej P10 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może sam zrób? Wiem, że takie coś robią ludzie w Citroenach XM, bo tylko tego brakuje do pełni wyposażenia. Biorą samą soczewkę od innego auta i wycinają mocunek z aluminium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może sam zrób? Wiem, że takie coś robią ludzie w Citroenach XM, bo tylko tego brakuje do pełni wyposażenia. Biorą samą soczewkę od innego auta i wycinają mocunek z aluminium

 

Amen

 

Lepiej wysłać do firmy, która regeneruje lampy i niech oni wyczyszczą szkło i naniosą nową warstwę na odbłyśniku.

Edytowane przez Janusz_lublin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Amen

 

Lepiej wysłać do firmy, która regeneruje lampy i niech oni wyczyszczą szkło i naniosą nową warstwę na odbłyśniku.

 

orietuje sie ktos jaki koszt jest regeneracji lamp??

Moze ktos cos polecic firmy na terenie Slaska??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seba.mak1 poszukaj na allegro bo się tam ogłaszają. Koszt jednej lampy to jak dobrze pamiętam do 120zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...