Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Żarówki podświetlające zegary/kontrolki-jakie mają oznaczenie? /tematy polączone/


jasio_ciaputek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, maja różne moce i różne rozmiary, niestety nietypowe, wiec chyba najlepiej kupic po prostu dedykowane do almery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam 2dni temu wymieniłem żarówkę biala podswietlajaca zegar temperatury silnika i paliwa. Po 2 dniach padla. Czym to może być spowodowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt duże napięcie alternatora, zabrudzone styki lub nieodpwiednia żarówka.

Takie dobrej jakości żarówki podświetlenia do N16 znajdziesz na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Zbyt duże napięcie alternatora, zabrudzone styki lub nieodpwiednia żarówka.

Takie dobrej jakości żarówki podświetlenia do N16 znajdziesz na allegro.

A gniazdo do takich zarowek gdzie znajde bo nigdzie nie moge dostac ? Napisane jest na nim Toshiba v-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam, też muszę wymienić żarówki, bo połowy prędkościomierza nie widać. A od razu chciałbym wymienić wszystkie. Znalazłem chyba pasujące zarówki po 5zł i nie bardzo opłaca mi się w takim razie, bo koszt będzie ok 100zł. Ktoś coś poradzi? 


Witam, 

Wieczorem poszedłem jeszcze do auta, ze znalezionym wcześniej schematem, otworzyłem wszystko raz jeszcze i jedna oprawka chyba była poluzowana bo teraz wszystko ładnie świeci. Moje pytanie jeszcze takie czy potraficie powiedzieć dlaczego na schemacie są wolne miejsca i faktycznie tych żarówek nie ma w samochodzie w tym miejscu (zaznaczone na zielono)? Czy jakby były to byłoby jeszcze jaśniej? 

 

I drugie pytanie, na schemacie jest (zaznaczone na czerwono), a ja fizycznie nie mam jej włożonej, może od nowości jej nie było, co ona może podświetlać? 3ce06fa126be2d09med.png

Edytowane przez tomekx8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablica wskaźników jest zunifikowana dla różnych wersji silnika (benzyna, Diesel) oraz opcji wyposażenia. Zapewne jedna z nich jest np. od napinaczy pasów bezpieczeństwa (sygnalizuje brak ich zapięcia). Zwykle jak jakieś brakuje, oznacza, że w danej opcji wyposażenia dana rzecz nie występuje (musisz dociec prawdy sam).

Mając tablicę wyjętą, podświetl latarką otwór to zobaczysz symbol graficzny jej przeznaczenia.

Edytowane przez polo32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. w dieslach jest kontrolka świec żarowych - a w PB takowej kontrolki nie będziesz posiadał.

W instrukcji obsługi dział 1 str. 17 masz opisy kontrolek. Więc możesz porównać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji obsługi dział 1 str. 17 masz opisy kontrolek. Więc możesz porównać. 

Kontrolki to ja znam, a mi chodziło za co odpowiada dana żarówka. 

 

Tablica wskaźników jest zunifikowana dla różnych wersji silnika (benzyna, Diesel) oraz opcji wyposażenia. Zapewne jedna z nich jest np. od napinaczy pasów bezpieczeństwa (sygnalizuje brak ich zapięcia). Zwykle jak jakieś brakuje, oznacza, że w danej opcji wyposażenia dana rzecz nie występuje (musisz dociec prawdy sam).

Mając tablicę wyjętą, podświetl latarką otwór to zobaczysz symbol graficzny jej przeznaczenia.

Dzięki, popatrzę sobie dokładniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolki to ja znam, a mi chodziło za co odpowiada dana żarówka. 

I tu chodzi o to co wspomniał kolega wyżej.

Latereczka w rączkę i podświetlanie otworków, kontrolek od tyłu.

A żarówka ---- jak zerkniesz to zobaczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Odświeżam temat.

Jeżdżę N16 poliftową (2006), padło mi podświetlenie wyświetlacza LCD. Jakie są żaróweczki do podświetlania wyświetlacza LCD? Jak się dostać do tych żarówek? Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...