Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wibracje podczas jazdy 2.0 dci


Gość Mekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Może już ktoś się spotkał z takim problemem? Mam od lipca QQ 2.0 dci. Od samego początku użytkowania samochód popada w wibracje gdy przekraczam 130 km/h. Największa amplituda drgań występuje w przedziale prędkości 135-150 km/h. Szczególnie przy powolnym dodawaniu gazu, albo przy ustawionym tempomacie na 140 km/h. Te wibracje pojawiają się i znikają co około 10 s. Dealer ocenił, że problemem są opony. Wymieniłem teraz felgi i opony na nowe (porządne zimówki) i problem nie minął... Półosie i piasty zostały też rzekomo wymienione.

Jeśli ktoś miał tego typu problem proszę o kontakt.

 

Pozdrawiam

 

Mekk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to ten sam problem, ale moje auto wpada w lekkie wibracje przy tych prędkościach. Wydaje mi sie jednak, że to fatalny stan naszych dróg - nawet tych nowo budowanych, przy tych prędkościach auto zaczyna wibrować - tym bardziej na felgach 18".

 

identyczny problem ma mój ojciec z audi - wymieniliśmy felgi, opony, w Bosh'u sprawdzili półosie, piasty i przeguby. Wszystko ok. Po zmianie opon trochę się polepszyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wystepuja lekkie wibracje przy predkosciach > 120km/h. To chyba wina kol, chociaz byly juz sprawdzane i wywazane, bo po zmianie na letnie problem znikl no ale teraz znowu mam zimowki i jest ten sam problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SNOOKPOMAND

Witam

 

w moim qq+2 2.0 DCi nie mam powyższych zjawisk. W sobote "przetestowałem " auto na ekpresówce rozpędziłem do ok ~190-200km jedyną rzecz która była uciążliwa to hałas . Jeśli chodzi o komfort jazdy w porównaniu z poprzednim autem bajka tej prędkości się nie odczuwa. Nawet moja druga połówka nic nie mówiła ( bo chyba nie poczuła tego ) chociaż w poprzednim aucie prędkość powyżej 160 była już informowana piorunami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...