Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ABS


Gość Tiger_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jak u Was działa ABS. Posiadam od 2 m-cy QQ+2. Chodzi mi zwłaszcza o hałas z tym związany. U mnie gdy ostrzej zahamuję przy małej prędkości na luźniejszej nawierzchni (chociaż na asfalcie też się zdarza) to słychać pojedynczy lub podwójny dosyć głośny metaliczny dźwięk. W serwisie powiedzieli, że tak ABS działa i hałas ten mniej lub bardziej, ale występuje we wszystkich samochodach z ABS-em. Wcześniej nie miałem samochodu z ABS-em więc nie mogę tego zweryfikować. Dźwięk ten jest bardzo nieprzyjemny. Mieliście może podobne doświadczenia z tymi "odgłosami". Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w nowszych samochodach ale w moim Nissanie właczający się ABS czuję na pedale hamulca i jest to coś w rodzaju "terkotania" ,pedał drży pod stopą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w nowszych samochodach ale w moim Nissanie właczający się ABS czuję na pedale hamulca i jest to coś w rodzaju "terkotania" ,pedał drży pod stopą

 

Czyli dodatkowych stuków nie słyszysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz-pawlak

Wszystko jest względne.

 

Może być tak, że w jedny aucie jest normalnie znacznie ciszej niż w drugim

(a i słuch kierowcy może być nie taki sam)

więc w jednym słychać terkot pompy hamulcowej a drugim nie.

 

Trzeba poprosić kogoś (diler ?) aby się dał przejechać innym egzemplarzem

z takim samym silnikiem

 

jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jak u Was działa ABS. Posiadam od 2 m-cy QQ+2. Chodzi mi zwłaszcza o hałas z tym związany. U mnie gdy ostrzej zahamuję przy małej prędkości na luźniejszej nawierzchni (chociaż na asfalcie też się zdarza) to słychać pojedynczy lub podwójny dosyć głośny metaliczny dźwięk. W serwisie powiedzieli, że tak ABS działa i hałas ten mniej lub bardziej, ale występuje we wszystkich samochodach z ABS-em. Wcześniej nie miałem samochodu z ABS-em więc nie mogę tego zweryfikować. Dźwięk ten jest bardzo nieprzyjemny. Mieliście może podobne doświadczenia z tymi "odgłosami". Z góry dzięki za odpowiedź.

Tiger jedź do tego ASO i weź jakiegoś mechaniora/ gogusia z obsługi klienta na jazdę i pokaż im o co chodzi :) Bo "normalne" działanie ABS jak już wspomniano jest względne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczestsza odpowiedź serwisu to że : ten model tak ma, tak to powinno działać itp.. Abys sie od nich odpitolił :D

Działanie Abs nie powinnno wywoływac żadnych stuków i hałasów , poza ewentualnym lekkim

wyczuwalnym na pedale hamulca drganiu.

Inna sprawa jak udowodnić serwisowi że jest źle, dopóki Ci nic nie odpadnie - najlepiej za każdym razem brać opinię rzeczoznawcy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiger jedź do tego ASO i weź jakiegoś mechaniora/ gogusia z obsługi klienta na jazdę i pokaż im o co chodzi :) Bo "normalne" działanie ABS jak już wspomniano jest względne...

 

Najgorsze jest to, że właśnie wziąłem takiego gogusia na jazdę, a ten oczywiście stwierdził, że tak ma być. Ale moim zdaniem hałas ten jest za duży. A w serwisie nie wezną go na warsztat bo mają "złotą" zasadę, że mechanik musi potwierdzić, że jest coś nie tak. Swoją drogą mają niezłych "fachowców", że na słuch potrafią ocenić czy to usterka czy prawidłowe działanie (normalnie prawdziwi melomani). I kółko się zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do opinii, że odczucia są względne. Po kilku samochodach różnych marek które miałem, wszędzie działanie ABS czyli metaliczny dźwięk oraz odbijanie pedału hamulca były bardzo podobne. W końcu w większości marek dostawcą podzespołu jest Bosch ....

 

Jednak jeśli masz jakieś przeczucia, warto to sprawdzić w kilku róznych punktach - ABS też potrafi czasami nawalić.

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...