Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Jak zmniejszyc spalanie 2.0td


Maciek90
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Maciek odchodzimy od tematu

Czarny dym to mało powietrza w mieszance

1 zapchany dolot lub filtr powietrza

2 otwarty zawór recyrkulacji Jeśli tylko odłączyłeś mu wężyk od sterowania to mógł się podnieść i zaciąć

3 turbo się wyłożyło albo pompuje w kosmos

4 Wtryski leją

 

Wtryski sprawdzisz u każdego pompiarza na ręcznej pompce. Pamiętaj że końcówek się nie da regulować. Jak leją to jedynie wymiana. koszt nówki jak dobrze pamiętam to 350. Czasami stoją iglice w nich i wystarczy wypolerować Koszt polerki kompletu ze sprawdzeniem to 80-100 zeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co do filtra to masz racje, Juz kiedys o tym pisalem, myslalem ze to sie skonczylo a to powrocilo : http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/62376-p1120-td-gniotacy-sie-filtr-powietrza/page__p__706994__fromsearch__1#entry706994

2. Egr jest wywalony ta metoda z moneta.

3. Slychac ze swista i czuc jak sie budzi, idzie bdb.

4. Juz nie jedna osoba mi o tym mowila, ale mozna przezyc czasami miesci sie w 8l., co ciekawe to caly bak wyjezdzilem w miescie i spalil 8l/100km, i w trasie tez 8l., nie zaleznie od stylu jazdy.

 

Znowu musze sie zajac tym filtrem i kupic nowy, musze znalesc przyczyne tego gniecenia i syfienia sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak pamiętacie miałem mały remont.

Przedtem na baku (50 litrów) przejezdżałem do 700 km. <7-7,5 l/100km>

Po remoncie przejeżdżam troszkę ponad 800 km, <6-6,5 l/100km> dodam że ostatni miesiąc na trójeczce większość bo wiejskie asfalty jak wyglądają każdy wie ;), zresztą bydgoskie też jakby zanikły.

Był wymieniony czujnik położenia wału i ustawione rozrząd i kąt wtrysku.

Paliwo z orlenu, przyspieszenie na gładkim lepsze niż przed remontem.

Nogi nie mam zbyt lekkiej, ale styl jazdy tańszy o około pół litra niż np współpracownicy w firmie, gdzie poruszamy się autami z komputerem i można sobie porównać spalanie kilku kierowców. Dużo daje hamowanie silnikiem, bo wtedy dawka jest chwilowo odcięta całkowicie na te kilka sekund. Jeżdząc dużo, dużo się hamuje i tych sekund jednak trochę się zbiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrgeo Ty masz praktycznie wszystko nowe w silniku, To spalanie to pewnie wynik bardzo dobrej kompresji, a wtryski zmieniales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrgeo Ty masz praktycznie wszystko nowe w silniku, To spalanie to pewnie wynik bardzo dobrej kompresji, a wtryski zmieniales?

 

Fakt że nowe piescienie, ale stare nie były złe a na cylindrach ledwo wyczuwalny próg, tak że kompresja na pewno się polepszyła ale nieznacznie.

Wtrysków nie zmieniałem, nic w systemie zasilania paliwem nie było zmieniane ani naprawiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...