Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zamarzający spryskiwacz i opuszczanie szyb w Qashqai


Gość qashlek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez mialem problem ze mi nic nie psikalo, okazalo sie ze oryginalny plyn z fabryki zamarza. przetestowalem to przy ostatnich mrozach. jak byla odwilz wszystko zaczelo dzialac jak nalezy. trzeba by wypsikac caly plyn ze spryskiwacza i wlac jakis porzadny. oczywiscie dopiero wtedy jak beda odwilze i sie rozmrozi plym w spryskiwaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak mówisz - założę się, że to kwestia płynu - przestańcie oszczędzać i kupować w TESCO... :dribble:

 

 

Wypsikać do zera, również ten z przewodów i będzie grało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak mówisz - założę się, że to kwestia płynu - przestańcie oszczędzać i kupować w TESCO... :dribble:

 

 

Wypsikać do zera, również ten z przewodów i będzie grało.

Otóż nie będzie grało. Mam qashqaia już ponad dwa lata, nie raz temperatura spadała przez ten czas grubo poniżej zera, kupowałem różne płyny nawet jakiś do -50 w Niemczech i zawsze jest tak samo kiepsko - psikać psika, tyle że szyba nie robi się wystarczająco mokra. Problem jest w tej nieszczęsnej mgiełce - w lecie super bo cała szyba jest zwilżona ale w zimie to tragedia.

 

Swoją drogą zastanawia mnie gdzie leży problem, dlaczego u jednych spryskiwacz spełnia oczekiwania a u innych ledwo zrasza szybę?

Edytowane przez Synkro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyn wypryskany do zera , wlałem wczoraj płyn z shella do -21 + koncentrat , zobaczymy jak będzie

kolejna niepokojąca sprawa : NAWIEW - auto stało 5 godzin w tem -12 , szyby zaszronione od wewnątrz , nawiew ustawiony na maxa na przednią szybe

10 min i praktycznie nic , po 20 min jeszcze na połowie przedniej szyby para, jeździłem daewoo i fordem i nigdy nic takiego nie miało miejsca ,

2-3 minutki i szyby czyste a tu ..., wróciłem do domu ( czas jazdy 30 min ) i górna część przedniej szyby była jeszcze zaparowana ,

czyżby w QQ trzeba gąbeczką machać?????? w XXI wieku w aucie za 70 tys???

( nawiem ustawiony praktycznie na maxa na szyby + klima )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyn wypryskany do zera , wlałem wczoraj płyn z shella do -21 + koncentrat , zobaczymy jak będzie

kolejna niepokojąca sprawa : NAWIEW - auto stało 5 godzin w tem -12 , szyby zaszronione od wewnątrz , nawiew ustawiony na maxa na przednią szybe

10 min i praktycznie nic , po 20 min jeszcze na połowie przedniej szyby para, jeździłem daewoo i fordem i nigdy nic takiego nie miało miejsca ,

2-3 minutki i szyby czyste a tu ..., wróciłem do domu ( czas jazdy 30 min ) i górna część przedniej szyby była jeszcze zaparowana ,

czyżby w QQ trzeba gąbeczką machać?????? w XXI wieku w aucie za 70 tys???

( nawiem ustawiony praktycznie na maxa na szyby + klima )

 

 

nie no mi tez zamarza od srodka ale ustawiam nawiew na troche ponad polowe i po 5 min mam wlasciwie cala szybe odmrozona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwieranie szyb jeszcze ujdzie, ale zamykanie - porażka ( QQ garażowany ). Pierwszy raz spotkalem sie z takim zjawiskiem. Przy zamykaniu szyby ledwie suną, ale cierpliwie poczekam do konca sezonu grzewczego i wtedy zdiagnozuję czy to tylko urok sezonu zimowego czy wada.

 

U mnie (2.0 benzyna, 2008) problem szyb wystepowal niemal od poczatku - generalnie dot. szyb z prawei strony poiazdu ale dzisiai po opuszczeniu do konca lewa szyba (kierowcy) nie chciala sie domknac wiec pol drogi do pracy (przy -20stC)jechalem z otwarta :) Na szczescie mialem dobra czapke.

Przy pierwszym przegladzie w serwisie stwierdzili ze pod szyba zebral sie piasek i to dlatego - niestety nie umieli odpowiedziec dlaczego nie zebral sie po lewej stronie?

Zasugerowalem problem z wiazka (za cienki przewod, za maly prad) - ale wiazki wymieniac nie beda wiec problem pozostal.

 

PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...