Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[k12] Stuki fotela kierowcy


czester15.30

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko w czasie jazdy, na wybojach,w przechyłach, w tracie ruszania, czasami na prostej słychać metaliczne stuki w fotelu kierowcy. Dźwięk dochodzi tak jakby z tylnej części siedziska. Podczas pierwszego przeglądu powiedzieli że dokręcili mocowania fotela. Pomogło na 60 km.

Fotel wcześniej skrzypiał, wyeliminowałam to pryśnięciem sprajem (biały smar + teflon) w bolce które w sposób ruchomy łączą oparcie z siedziskiem.

Nadmienię że fotel przesmarowywałem na wszelkie możliwe sposoby. Stuki znikają na krótko.

Oczywiście że w późniejszym terminie wybiorę się do serwisu ale na razie proszę o jakieś sugestie .Może ktoś już się spotkał z takim problemem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój też mocno trzeszczy.

 

Przebieg mam 46000 km.

 

Ważę niemalże 130 kg.

 

Czy to nie przedwczesne zużycie ?

 

Taka tandeta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mój też mocno trzeszczy.

 

Przebieg mam 46000 km.

 

Ważę niemalże 130 kg.

 

Czy to nie przedwczesne zużycie ?

 

Taka tandeta ?

 

Jeżeli tylko trzeszczy, i nie smarowałeś to przesmaruj , tylko nie odrdzewiaczami takimi jak wd 40. U Ciebie może pomóc.

 

Tylko w czasie jazdy, na wybojach,w przechyłach, w tracie ruszania, czasami na prostej słychać metaliczne stuki w fotelu kierowcy. Dźwięk dochodzi tak jakby z tylnej części siedziska. Podczas pierwszego przeglądu powiedzieli że dokręcili mocowania fotela. Pomogło na 60 km.

Fotel wcześniej skrzypiał, wyeliminowałam to pryśnięciem sprajem (biały smar + teflon) w bolce które w sposób ruchomy łączą oparcie z siedziskiem.

Nadmienię że fotel przesmarowywałem na wszelkie możliwe sposoby. Stuki znikają na krótko.

Oczywiście że w późniejszym terminie wybiorę się do serwisu ale na razie proszę o jakieś sugestie .Może ktoś już się spotkał z takim problemem ?

 

Naprawiłem drutem. W fotelu kierowcy jest wiele połączeń wykonanych prasą. Pręt łączący na sztywno tylną część siedziska z prowadnicami w których poruszają się szyny ,miał luz z prawej części prowadnicy, (a raczej prowadnica do pręta), więc wcisnąłem tam około 1 1,5 milimetrowy drut i zakręciłem go kombinerkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...