Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

drżenie sprzęgła w 2.0 dci


olowis

Rekomendowane odpowiedzi

czy odczuwane drżenie sprzęgła jest normalne? w trakcie jazdy, szczególnie przy wyższych obrotach, podczas włączania sprzęgła  mam wrażenie jakby coś wirującego przenosiło swoją pracę na pedał - nigdy w innych autach nie spotkałem się z czymś podobnym, wręcz sprzęgło było najcichszym elementem auta...

 

 

 

 

dodam jeszcze, że ww wirowanie daje się także wyczuć w trakcie jazdy, kiedy lekko naciśnie się pedał - wyraźnie coś wirującego...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zauważyłem dokładnie taki objaw w egzemplarzu demonstracyjnym, którym pojechałem na jazdę próbną.

Był tam właśnie silnik 2.0 dci.

Porównałem potem z innym egzemplarzem i tam takiego objawu "wibrującego sprzęgła" nie było.

Co ciekawe ten egzemplarz demo nie miał jakiegoś wielkiego przebiegu - o ile pamiętam coś koło 3000 km.

 

 

Pozdrawiam,

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło dwumasowe ?

 

 

Przy przebiegu 3.000km? Nie wydaje mi się. Musiałby być naprawdę ostro traktowany.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten silnik to też mi drży od początku.

Też mam pdobne wrażenie. Może ten silnik tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem ze swoim sprzęgłem, tylko że ja mam 1,6 benzynę. Od samego początku czułem te wibracje (raz były, raz nie). W serwisie powiedzieli że powinno się uspokoić do 20 tys. bo musi się ułożyć jak nie to wymiana tarczy. Obecnie mam 15800 i drgania już nie ma. Życzę cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...